Elektronika i telekomunikacja - Łódź

Elektronika i telekomunikacja - Łódź

Elektronika i telekomunikacja - Łódź

Studia w Łodzi

elektronika i telekomunikacja

Odkryj kierunek elektronika i telekomonikacja w Łodzi i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Elektronika i telekomunikacja studia Łódź - 2021 | woj. łódzkie

Studia na kierunku elektronika i telekomunikacja to studia inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3,5 roku (studia I stopnia) lub 1,5 roku (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera lub magistra).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym

Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Elektronika i telekomunikacja - Łódź

Zobacz, na jakich uczelniach w Łodzi jest kierunek elektronika i telekomunikacja

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Politechnika Łódzka

Politechnika Łódzka

Jednostka prowadząca

Elektronika i telekomunikacja stopień: (I)  (II), czas trwania: 4 lata • 3,5 roku • 1,5 roku
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek elektronika i telekomunikacja?

Jeśli chcesz realizować studia inżynierskie w zakresie elektroniki i telekomunikacji w Łodzi, musisz najpierw spełnić określone wymagania kwalifikacyjne. Warto zapoznać się z nimi wcześniej, ponieważ każda łódzka placówka akademicka indywidualnie ustala postępowanie rekrutacyjne.

Pamiętaj, że prócz egzaminów podstawowych warto zdawać także przedmioty na rozszerzeniu. Na drugim stopniu kształcenia najważniejsza jest ocena uzyskana na dyplomie, poświadczającym wykształcenie wyższe.   

szczegółowe wymagania na uczelniach

Elektronika i telekomunikacja w Łodzi - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania na uczelniach

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Poziom i tryb studiów


JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU ELEKTRONIKA I TELEKOMUNIKACJA W ŁODZI?

Kierunek elektronika i telekomunikacja w Łodzi to propozycja, która sprawdza się w świecie nastawionym na urządzenia elektroniczne i cyfrowy świat. Studia w tym zakresie łączą różne dziedziny nauki i techniki, jak chociażby elektronikę, informatykę i telekomunikację.

Tym samym realizowany program kształcenia przygotowuje do pracy przyszłych konstruktorów układów elektronicznych, projektantów systemów mikroprocesorowych i sieci komunikacji bezprzewodowej. W trakcie realizowanych zajęć z pewnością zdobędziesz kompetencje w zakresie programowania i projektowania systemów mikroprocesowych, a także w zakresie wykorzystywania sieci bezprzewodowych.

 

Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku Elektronika i telekomunikacja możemy podzielić na:

1. Typ

 • Studia I stopnia (inżynierskie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Kierunek elektronika i telekomunikacja w Łodzi realizowany jest w ramach dwóch komplementarnych cykli kształcenia. Studia pierwszego stopnia to studia inżynierskie, trwające trzy i pół roku (siedem semestrów) bądź cztery lata w przypadku trybu niestacjonarnego.

Studia magisterskie uzupełniają wiedzę zdobywaną na studiach pierwszego stopnia, a realizowane są w trakcie trzech semestrów (półtora roku).

Studia stacjonarne tzw. dzienne realizowane są bezpłatnie (w uczelniach publicznych), a program kształcenia realizowany jest od poniedzialku do piątku w siedzibie uczelni.

Studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym (one czasami tylko z nazwy są wieczorowe, ale w praktyce zajęcia odbywają się przez cały dzień) realizowane są od poniedziałku do piątku.

Zanim wybierzesz jednak studia niestacjonarne, pamiętaj, że wiążą się one z uiszczaniem opłat za czesne, oraz przed rekrutacją sprawdź w jakiej formie realizowane są studia zaocznej czy wieczorowej.

 

Zdobywana wiedza i umiejętności

Studenci elektroniki i telekomunikacji w trakcie całego procesu kształcenia zdobywają zaawansowaną wiedzę z zakresu elektroniki, telekomunikacji, teleinformatyki. Zapoznają się przy tym z analizą i projektowaniem analogowych i cyfrowych układów elektronicznych, z techniką mikroprocesorową i optoelektroniki, a także z metodami wdrażania nowoczesnych sieci telekomunikacyjnych i teleinformatycznych. Propozycja kształcenia przewiduje także wybór specjalizacji, która w znaczący sposób wpływa na przebieg kariery zawodowej.

Poszczególne zajęcia obowiązkowe i fakultatywne pozwolą Ci zapoznać się z technologią mikro i nanotechnologią, projektowaniem i eksploatacją odnawialnych źródeł energii, projektowaniem i eksploatacją sieci światłowodowych. Nauczysz się weryfikować i selekcjonować informacje z różnych źródeł, które obejmują także źródła elektroniczne.

ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU ELEKTRONIKA I TELEKOMUNIKACJA W ŁODZI?

Studia na kierunku Elektronika i telekomunikacja trwają 3,5 roku (studia I stopnia) lub 1,5 roku (studia II stopnia).

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU ELEKTRONIKA I TELEKOMUNIKACJA W ŁODZI?

Absolwenci elektroniki i telekomunikacji w Łodzi są przygotowani do pracy przy tworzeniu systemów telekomunikacyjnych 5G, Przemysłu 4.0 i Internetu Rzeczy (IoT). Właśnie dlatego odnajdują się w firmach wyspecjalizowanych elektronicznie, telekomunikacyjnie, teleinformatycznej, informatycznie.

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku elektronika i telekomunikacja:

 • branża IT, w tym rozwiązań mobilnych, systemów mikroprocesorowych, IoT
 • automotive, odnawialne źródła energii, AGD
 • instytuty naukowo-badawcze
 • integratorzy współczesnych technologii – inteligentne budynki i miasta, przemysł 4.0

Absolwenci mogą prowadzić własną działalność gospodarczą, jak również mogą być zatrudnieni na stanowiskach przygotowania i obsługi produkcji. Pracują także na stanowiskach konstruktorów układów elektronicznych, projektantów systemów mikroprocesorowych i sieci komunikacji bezprzewodowej.

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Elektronika i telekomunikacja w Łodzi?

 

STUDIA W ŁODZI - ważne informacje

kierunki studiów w Łodzi

studia w Łodzi

 

ELEKTRONIKA I TELEKOMUNIKACJA - ważne informacje

elektronika i telekomunikacja studia

studia inżynierskie i techniczne w Łodzi

studia inżynierskie i techniczne w Polsce

zasady rekrutacji na studia

Kierunki inżynierskie i techniczne w Łodzi

energetyka
Rozwiń

Komentarze (0)