Genetyka i biologia eksperymentalna to idealna propozycja dla tych, którzy chcą poznawać mechanizmy rządzące tym, co dzieje się w komórkach.
Interdyscyplinarnie konstruowany kierunek ułatwi Ci dostęp do wiedzy, która obejmuje znaczenie genów w przypadku rozwoju i funkcjonowania organizmów, tworzenie organizmów transgenicznych, jak również kwestię mutacji oraz choroby genetyczne.
Poszczególne zajęcia odbywają się w przystosowanych do tego laboratoriach, co oznacza, że studenci już w trakcie kształcenia uczą się posługiwać specjalistyczną aparaturą, a także poznają nowoczesne techniki inżynierii genetycznej, histologii, cytologii, fizjologii. Teoretyczne kształcenie możesz zweryfikować w trakcie praktyk zawodowych.
Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku Genetyka i biologia eksperymentalna możemy podzielić na:
1. Typ
-
Studia I stopnia (licencjackie)
-
Studia II stopnia (magisterskie)
2. Tryb:
Studia na kierunku genetyka i biologia eksperymentalna we Wrocławiu realizowane są w ramach dwóch komplementarnych cykli kształcenia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają trzy lata, czyli sześć semestrów. Studia drugiego stopnia możesz ukończyć po dwóch latach (cztery semestry). Studia magisterskie uzupełniają wiedzę zdobywaną na studiach pierwszego stopnia.
Uczelnie we Wrocławiu umożliwiają kształcenie w zakresie genetyki i biologii eksperymentalnej przede wszystkim w trybie stacjonarnym. Studia dzienne odbywają się od poniedziałku do piątku i wypełnione są zajęciami obowiązkowymi i dodatkowymi.
Studia stacjonarne na uczelniach publicznych są bezpłatne.
Zdobywana wiedza i umiejętności
Genetyka i biologia eksperymentalna we Wrocławiu to nowoczesna propozycja kształcenia, która umożliwi Ci zdobycie rzetelnego wykształcenia odnoszącego się do biologii na poziomie komórkowym i molekularnym.
W realizowanym programie studiów znajdziesz tak ważne przedmioty, jak chociażby: techniki badawcze w biologii eksperymentalnej, podstawy przedsiębiorczości, regulacja ekspresji genów i wiele innych.
Studenci mają okazję obsługiwać specjalistyczną aparaturę, a także zapoznają się z nowoczesnymi technikami inżynierii genetycznej, histologii, cytologii, fizjologii. Nauczysz się także wykorzystywać dane związane z genetyką molekularną wykorzystywaną w biologii, biochemii oraz w badaniach filogenetycznych i środowiskowych.