Rybactwo - Szczecin

Rybactwo - Szczecin

Rybactwo - Szczecin

Studia w Szczecin 

rybactwo

Odkryj rybactwo w Szczecinie i sprawdź gdzie możesz studiować

08.02.2024

Rybactwo studia Szczecin 2024 | woj. zachodniopomorskie

Studia na kierunku rybactwo to studia inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3,5 roku (studia I stopnia) lub 1,5 roku (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera lub magistra).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym

Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek rybactwo?

Rybactwo to nowoczesna propozycja kształcenia, która przyciąga uwagę wielu kandydatów na studia. Właśnie dlatego warto odpowiednio wcześnie zapoznać się z wymaganiami rekrutacyjnymi, ponieważ uczelnie ustalają je indywidualnie.

Przyszli studenci muszą przedstawić wyniki z obowiązkowych egzaminów maturalnych na poziomie podstawowym, ale warto także pokusić się o zdawanie egzaminów dodatkowych na rozszerzeniu. Pamiętaj, że wymagania kwalifikacyjne zmieniają się w zależności od poziomu i trybu kształcenia. 

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU RYBACTWO W SZCZECINIE?

Rybactwo to nowoczesny kierunek studiów, który pozwoli Ci zdobyć wiedzę odnoszącą się do technologii hodowli ryb użytkowych i ozdobnych, biotechnologii stosowanej w środowisku wodnym i zarządzania gospodarką rybną.

Studenci mają okazję rozwijać się w zakresie biotechnologii rybackiej i akwakultury oraz eksploatacji rybackiej zasobów środowiska wodnego. Ofertę specjalizacyjną możesz śledzić na stronach wybranych uczelni, ponieważ jest ona zmienna i zależy od zainteresowań studentów.

Zajęcia odbywają się w przystosowanych do tego salach wykładowych oraz pracowniach komputerowych i laboratoryjnych. Ukończenie studiów w tym zakresie umożliwi Ci zdobycie karty wędkarskiej oraz karty łowiectwa podwodnego.

 

Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku Rybactwo możemy podzielić na:

1. Typ

  • Studia I stopnia (inżynierskie)
  • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:

  • studia stacjonarne

 

Unikatowe studia morskie w zakresie rybactwa możesz realizować w ramach dwóch komplementarnych cykli kształcenia. Studia pierwszego stopnia to studia inżynierskie, trwające trzy i pół roku (siedem semestrów). Studia magisterskie uzupełniają wiedzę zdobywaną na studiach pierwszego stopnia, a realizowane są w trakcie trzech semestrów (półtora roku).

Tego typu kształcenie odbywa się przede wszystkim stacjonarnie, co oznacza, że zajęcia prowadzone są od poniedziałku do piątku. Studia dzienne na uczelniach publicznych są bezpłatne, wymagają jednak uiszczenia opłaty rekrutacyjnej.

 

Zdobywana wiedza i umiejętności

W interdyscyplinarnie opracowanej siatce zajęć w zakresie rybactwa znajdziesz takie przedmioty jak: anatomia i embriologia ryb, ratownictwo wodne, hydrobotanika, choroby ryb, gospodarka rybacka na wodach otwartych, systematyka ryb użytkowych, rybactwo na terenach chronionych i rekreacyjne zagospodarowanie wód, genetyka i selekcja ryb, biologiczne zasoby wód. Zdobędziesz podstawy nurkowania swobodnego. Poznasz statki i porty rybackie.

Studenci mają okazję zapoznać się z najnowszymi technologiami ochrony i monitoringu środowiska wodnego i żyjących w nim zwierząt. Będziesz zgłębiać fascynujące tajemnice biologii morza i ekoturystyki. Poznasz techniki eksploracji zasobów mórz, jezior i rzek.

Możesz zgłębiać szczegółowo akwakulturę, zajmować się ochroną środowiska wodnego, zajmować eksploatacją biologiczną zasobów wód lub biotechnologią rybacką.

ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU RYBACTWO W SZCZECINIE?

Studia na kierunku Rybactwo trwają 3,5 roku (studia I stopnia) lub 1,5 roku (studia II stopnia).

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU RYBACTWO W SZCZECINIE?

Absolwenci rybactwa zajmują się nowoczesną genetyką, technologiami hodowli ryb użytkowych i ozdobnych, biotechnologią stosowaną w środowisku wodnym i zarządzaniu gospodarką rybną.

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku rybactwo:

  • laboratoria oceny jakości wody i ochrony środowiska
  • jednostki administracji publicznej
  • jednostki wdrażające nowoczesne technologie rekultywacji wód
  • ośrodki zajmujące się akwakulturą
  • jednostki zajmujące organizacją gospodarki wodnej

Możesz pracować na statkach floty krajowej i zagranicznej, zajmować się projektowaniem nowoczesnych narzędzi połowowych dzięki specjalistycznej technice informatycznej, a także nadzorować prace w ośrodkach zarybieniowych w wylęgarniach oraz organizować i prowadzić akwaturystykę.

Gdzie studiować na kierunku rybactwo w Szczecinie?

Uczelnie na których można studiować kierunek rybactwo w Szczecinie

  • Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie

 

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Rybactwo w Szczecinie?

Komentarze (0)