Psychologia sportu studia

Psychologia sportu studia

Psychologia sportu studia

Studia w Warszawie

psychologia sportu

Odkryj studia psychologia sportu w Warszawie i sprawdź, gdzie możesz studiować 

Psychologia sportu studia Warszawa - specjalność / ścieżka kształcenia

Psychologia sportu to studia kształcące psychologów specjalizujących się w pracy z osobami uprawiającymi sport. Psycholog w sporcie odgrywa ogromną rolę, odpowiednia współpraca psychologów ze sportowcami przekłada się na wyniki w trenowanych przez nich dyscyplinach. Zadaniami należącymi do specjalistów są między innymi motywacja zawodników, wsparcie oraz pomoc w rozwiązywaniu problemów.

Studia te przygotowują studentów w sposób teoretyczny, jak i praktyczny do pracy ze sportowcami, zarówno amatorami, jak i zawodnikami, a także ich trenerami. Studenci zdobędą wiedzę z zakresu psychologii sportu oraz nabędą umiejętności psychologiczne potrzebne do pracy w obszarze wychowania fizycznego, sportu oraz rekreacji.

Absolwenci stają się specjalistami w rozwiązywaniu problemów psychologicznych, które pojawiają się u sportowców podczas treningów czy zawodów. Po ukończeniu studiów specjaliści znajdą zatrudnienie między innymi jako w ośrodkach sportowych, w szkołach, jako psychologowie sportu, a także konsultanci w programach aktywizacji oraz rehabilitacji ruchowej.

 

 

Zobacz, na jakich uczelniach w Warszawie jest specjalność / ścieżka kształcenia Psychologia sportu studia

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Komentarze (0)