Grafika studia online - Łódź

Grafika studia online - Łódź

Grafika studia online - Łódź
Dodaj do ulubionych

Grafika Łódź - studia online

Studia online na kierunku grafika to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia możesz podjąć w trybie online

Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia.

 

Kierunek grafika w Łodzi w ramach studiów online to idealna opcja dla osób, które chcą nauczyć się tworzyć grafiki reklamowe, systemy identyfikacji wizualnej, grafikę wydawniczą, typografię. W zależności od wybranej uczelni studenci mają szansę zapoznać się z fotografią w komunikacji wizualnej, kreatywną edycją obrazu w praktyce rynkowej, a także wykorzystywać techniki cyfrowe i specjalistyczne oprogramowanie.

Absolwenci grafiki zatrudniani są w agencjach reklamowych i interaktywnych w charakterze projektanta grafiki, działach marketingu i promocji, firmach informatycznych, wydawnictwach. Mogą założyć własną działalność gospodarczą lub po prostu świadczyć usługi rynku projektowania graficznego, reklamy, Internetu, filmu, prasy i multimediów.

czytaj dalej wszystko o Grafika studia online - Łódź

Zobacz, na jakich uczelniach w Łodzi jest kierunek grafika - studia online

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Akademia Humanistyczno - Ekonomiczna w Łodzi

Akademia Humanistyczno - Ekonomiczna w Łodzi

Jednostka prowadząca

Grafika - studia online +

Filia w Jaśle stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata,
tryb: online

Filia w Sieradzu stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata,
tryb: online

Filia w Świdnicy stopień: (I), czas trwania: 3 lata,
tryb: online

Filia w Trzciance stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata,
tryb: online

Filia w Warszawie stopień: (I), czas trwania: 3 lata,
tryb: online

Filia w Wodzisławiu Śląskim stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata,
tryb: online

Studia online AHE w Łodzi stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata,
tryb: online

Jakie wymagania rekrutacyjne?

Pamiętaj, by odpowiednio wcześnie zapoznać się z wymaganiami rekrutacyjnymi, ponieważ uczelnie ustalają je indywidualnie. W zależności od etapu i trybu kształcenia przebieg procesu kwalifikacyjnego będzie wyglądał inaczej. W przypadku studiów graficznych uczelnie mogą wymagać przygotowania portfolio ze swoimi pracami.

 

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Grafika w Łodzi - zasady rekrutacji

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku grafika - studia online w Łodzi

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA ONLINE NA KIERUNKU GRAFIKA W ŁODZI?

Kandydaci na studia artystyczne w zakresie grafiki powinni posiadać odpowiednie predyspozycje do podjęcia kształcenia i pracy w tym zakresie. Przede wszystkim powinni odznaczać się kreatywnością, umiejętnościami rysunkowymi i graficznymi, predyspozycjami manualnymi.

W trakcie zdobywanego wykształcenia studenci są przygotowywani do podejmowania działań kreatywnych, zdobywają także wiedzę o sztuce, z zakresu grafiki projektowej i warsztatowej. Uczą się posługiwać graficznymi programami komputerowymi, jak również nabywają wiedzę potrzebną do realizacji projektu w różnych mediach komercyjnych.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia online na kierunku Grafika możemy podzielić na:

1. Typ

  • Studia I stopnia (licencjackie)
  • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:

  • studia online

 

2. Zdobywana wiedza i umiejętności

Studenci, którzy decydują się na kształcenie w zakresie grafiki, nabywają umiejętności projektowania typografii, systemów komunikacji wizualnej i identyfikacji graficznej oraz przygotowania kompleksowych projektów wizualnych. Uczęszczają na takie przedmioty jak: historia grafiki, historia sztuki, komunikacja, podstawy grafiki projektowej, metodyka zarządzania kompetencjami społecznych, projektowanie grafiki multimedialnej i wiele innych.

Studenci mają możliwość wybrania specjalizacji, dzięki której nabywają potrzebne do pracy umiejętności. Na zajęciach realizują zagadnienia z zakresu modelowania i animacji 3D, montażu audio i video, digital painting, jak również portretu, fotografii produktu, dokumentu fotograficznego i reportażu.

ILE TRWAJĄ STUDIA ONLINE NA KIERUNKU GRAFIKA W ŁODZI?

Studia na kierunku Grafika trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

JAKA PRACA PO STUDIACH ONLINE NA KIERUNKU GRAFIKA W ŁODZI?

Miejsce pracy absolwentów grafiki uzależnione jest od realizowanej specjalizacji. Są oni zatrudniani w agencjach reklamowych, studiach graficznych, wydawnictwach. Pracują na stanowiskach samodzielnych projektantów, redaktorów graficznych i dyrektorów artystycznych. Nabywana wiedza specjalistyczna ułatwia projektowanie stron internetowych i makiet aplikacji, realizację filmów reklamowych, wizualizacji i materiałów multimedialnych.

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku Grafika:

  • instytucje kultury
  • wydawnictwa
  • drukarnie
  • agencje graficzne
  • firmy sektora IT
  • klasyczne i nowe media
  • studia i agencje reklamowe

Możesz pracować na samodzielnym stanowisku na rynku projektowania graficznego, reklamy, Internetu, filmu, prasy i multimediów. Absolwenci kierunku odnajdują się również w zespołach kreatywnych w agencjach reklamowych, działach marketingu i reklamy, studiach graficznych; są przygotowani do działania w świecie mediów, w usługach reklamowych dla obszaru techniczno-naukowego oraz przemysłu turystycznego.

Kierunki artystyczne w Łodzi

taniec
Rozwiń

Komentarze (0)