Wzornictwo - Szczecin

Wzornictwo - Szczecin

Wzornictwo - Szczecin

Studia w Szczecinie 

na kierunku wzornictwo

Odkryj kierunek wzornictwo w Szczecinie i sprawdź gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

Wzornictwo - studia Szczecin 2021 | woj. zachodniopomorskie

Studia na kierunku Wzornictwo w Szczecinie to studia licencjackie lub magisterskiektórych program kształcenia trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu licencjata lub magistra.

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym).

W rekrutacji na studia I stopnia na kierunku wzornictwo, w roku akademickim 2021/2022, Akademia Sztuki w Szczecinie oferuje 46 miejsc w ramach bezpłatnych studiów stacjonarnych.

 

Wzornictwo w Szczecinie to idealny kierunek dla osób, które mają aspiracje artystyczne. W trakcie zdobywanego wykształcenia opanujesz techniki procesu projektowego, metodologii oraz zrozumienia i wdrażania wieloaspektowych procesów projektowych, ich odniesień i uwarunkowań. Poznasz najnowsze programy komputerowe wykorzystywane w trakcie wykonywania zawodu związanego ze wzornictwem.

Absolwenci studiów artystycznych w tym zakresie zatrudniani są w branżach szeroko związanych z designem. Pracują w zakresie wzornictwa przemysłowego, w agencjach reklamowych, w firmach produkcyjnych, w firmach wystawienniczych, w firmach wytwórczych (detal, mebel, kolekcja), w jednostkach administracji samorządowej, jednostkach kultury.

czytaj dalej wszystko o Wzornictwo - Szczecin

Zobacz, na jakich uczelniach w Szczecinie jest kierunek wzornictwo

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Akademia Sztuki w Szczecinie

Akademia Sztuki w Szczecinie

Jednostka prowadząca

Wzornictwo stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: stacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek Wzornictwo w Szczecinie

Rekrutacja na studia w Szczecinie na kierunku Wzornictwo będzie miała dwuetapowy charakter. Poza dobrym zdaniem matury z przedmiotów wiodących dla większości uczelni, czyli matematyki, fizyki i geografii, należy pozytywnie przejść sprawdzian umiejętności plastycznych, przewidziany tuż przed rozpoczęciem studiów na tym kierunku.

Warto, abyś pamiętał, że procedury rekrutacyjne mogą z dużym prawdopodobieństwem różnić się w zależności od wybranej uczelni w Szczecinie oraz ulegać zmianom na przestrzeni czasu. Dlatego jeśli chcesz być na bieżąco z ustaleniami i tym samym oszczędzić sobie przykrych w skutkach niespodzianek, staraj się systematycznie śledzić stronę internetową wybranej uczelni.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Wzornictwo w Szczecinie - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania na uczelniach

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

 • Opłaty

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

WZORNICTWO SZCZECIN STUDIA I STOPNIA

WZORNICTWO SZCZECIN STUDIA II STOPNIA


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

WZORNICTWO SZCZECIN STUDIA STACJONARNE

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku wzornictwo w Szczecinie

Jak wyglądają studia na kierunku Wzornictwo w Szczecinie

Naukę na Wzornictwie w Szczecinie można podzielić na dwa uzupełniające się wzajemnie moduły, kształcące zupełnie inne umiejętności w przyszłych absolwentach. Pierwszy z nich wprowadzi cię w świat teorii historii sztuki oraz samego wzornictwa, dzięki czemu z pełną świadomością będziesz zgłębiał wybrany kierunek. Nauczysz się tworzenia skomplikowanych modeli matematycznych i rozwiązywania złożonych problemów logicznych, co wykształci w tobie umiejętność analitycznego myślenia, niezwykle przydatną w perspektywie dalszego życia.

Blok umiejętności praktycznych, którego specyfika będzie uzależniona od wybranej przez ciebie specjalności, udoskonali posiadany przez ciebie warsztat artystyczny, a przez ciągłe obcowanie z ludźmi związanymi ze sztuką, poszerzysz swoje horyzonty i być może zdobędziesz cenne inspiracje. Specjalności możliwe do wyboru na Wzornictwie w Szczecinie to:

 • Wzornictwo przemysłowe
 • Komunikacja wizualna
 • Projektowanie odzieży
 • Projektowanie dodatków

 

Poczucie estetyki kształtowało się w ludziach i ewoluowało na przestrzeni czasu do obecnej postaci przez całe stulecia. Ciężko sobie wyobrazić, że w zamierzchłych czasach używano specyficznych przyrządów do modyfikowania ciała w dość drastyczny sposób – skracanie stóp u kobiet, czy wydłużanie szyi prowadziło niejednokrotnie do inwalidztwa.

Na szczęście temu podobne praktyki zostały z powodzeniem wyparte przez mniej inwazyjne i nieprzyczyniające się do kalectwa środki. Obecnie możemy w niemal każdym sklepie znaleźć mnóstwo ozdobnych dodatków do odzieży, biżuteryjnych akcesoriów, jednym słowem – wszystkiego, czego dusza zapragnie.

Pomimo faktu, że odbiór wrażeń wizualnych, a raczej ich interpretacja jako pozytywne i negatywne, zależy od indywidualnego spojrzenia jednostki, jej gustu i przekonań, to istnieją dzieła doceniane niemal przez wszystkich. Jest to zasługą między innymi dobrze wykształconych artystów, posiadających własną wizję i niesamowite pokłady kreatywności.

Jako że studia na kierunku Wzornictwo cieszą się coraz większym uznaniem i popularnością, liczba chętnych na ich podjęcie stale rośnie. Dlatego jeżeli rozważasz rozpoczęcie kształcenia w ramach tego kierunku, będziesz musiał być przygotowany na starcie z potężnym gronem konkurencji.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku wzornictwo możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (inżynierskie)

 • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 

Studia na kierunku wzornictwo w Szczecinie realizowane są w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają 3 lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 2 lata.

Uczelnie w Szczecinie umożliwiają kształcenie w trybie stacjonarnym. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku. Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

2. Czego się nauczysz na studiach

Studia artystyczne należą do bardzo specyficznego grona kierunków, gdyż zrzeszają zbiór młodych ludzi o specyficznych, nieprzeciętnych poglądach, ogromnej wyobraźni i ambicji. Każdy z nich od Wzornictwa może oczekiwać wiele – wiele perspektyw na przyszłość, wiele potrzebnej w życiu wiedzy oraz wiele możliwości. W trakcie nauki na tych studiach z ogromnym prawdopodobieństwem spotkasz się z:

 • Komputerową produkcją ubioru
 • Mediami cyfrowymi wspomagającymi projektowanie
 • Projektowaniem biżuterii
 • Materiałoznawstwo
 • Podstawy plastycznego kształtowania form
 • Projektowanie obuwia
 • Realizacja akcesoriów

Dzięki czemu zdobędziesz interdyscyplinarną i adekwatną do potrzeb współczesnego rynku pracy wiedzę oraz szereg przydatnych umiejętności praktycznych.

 

3. Dla kogo te studia

Specyfika kierunków studiów, które znajdują się w szufladce z napisem „artystyczne” powoduje, że bez wątpienia nie każdy powinien do nich przystępować. Jaka jest wobec tego sylwetka idealnego kandydata na ten kierunek?

Każdego z nich powinna cechować przede wszystkim nieprzeciętna wyobraźnia i innowacyjność w spojrzeniu na świat. Ponadto warunkiem koniecznym jest posiadanie wybitnych umiejętności plastycznych, których niestety nie sposób wykształcić u przeciętnego zjadacza chleba.

Jeżeli uważasz, że spełniasz te wymagania, a ponadto nauka przedmiotów ścisłych zawsze przychodziła ci z łatwością, w związku z czym chciałbyś połączyć pragmatyczność z możliwością własnego rozwoju artystycznego, to studia na kierunku Wzornictwo w Szczecinie będą idealnym rozwiązaniem dla ciebie!

Ile trwają studia na kierunku Wzornictwo w Szczecinie

Ile trwają studia na kierunku Wzornictwo w Szczecinie

Studia na kierunku Wzornictwo w Szczecinie, w zależności od wybranego stopnia trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Czas trwania określonego kierunku studiów, jaki jest odgórnie narzucony przez uczelnie w Szczeciniezależy od wielu czynników, z których najistotniejszym jest uzyskany po ukończeniu studiów tytuł. Wzornictwo na studiach pierwszego stopnia trwa trzy lata. Absolwenci posiadający tytuł licencjata będą kończyć studia magisterskie przez dwa lata.

Jaka praca po studiach na kierunku Wzornictwo w Szczecinie

Jaka praca po studiach na kierunku Wzornictwo w Szczecinie

Zdobyte w trakcie studiów na kierunku Wzornictwo wiedza i umiejętności będą gwarancją uzyskania przyszłościowej, stabilnej i dobrze płatnej pracy w zawodzie zgodnym ze specyfiką studiowanego kierunku. Każdy z absolwentów znajdzie zatrudnienie w rozmaitych gałęziach gospodarki. Wiele będzie zależało od tego, na jaką specjalność zdecydujesz się w trakcie studiów, gdyż to właśnie ona ukierunkowuje na praktykowanie konkretnej dziedziny w przyszłości.

Każdy z absolwentów Wzornictwa w Szczecinie będzie mógł znaleźć zatrudnienie w/jako:

 • Międzynarodowych domach mody
 • Pracowniach architektonicznych
 • Własnej działalności gospodarczej w postaci pracowni twórczej
 • Teatrach, muzeach, domach kultury i innych instytucjach kulturalnych
 • Wykładowca na uczelniach wyższych
 • Freelancer tworzący rozmaite produkty zgodnie ze swoim stylem
 • Międzynarodowych korporacjach związanych z handlem i dystrybucją produktów artystycznych

Gdzie studiować na kierunku wzornictwo w Szczecinie?

Uczelnie na których można studiować kierunek wzornictwo w Szczecinie

 • Akademia Sztuki w Szczecinie

 

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Wzornictwo w Szczecinie

Biletem wstępu na wszystkie kierunki studiów w Szczecinie jest przejście przez całokształt procesu rekrutacyjnego. W przypadku Wzornictwa proces ten będzie nieco bardziej skomplikowany, niż na większości innych kierunków. W pierwszej kolejności powinieneś rozpocząć naukę do egzaminu maturalnego z matematyki, fizyki oraz języka obcego nowożytnego. Tym sposobem zwiększysz swoje szanse na odniesienie dobrego wyniku, który odgrywa duże znaczenie podczas rekrutacji.

Jeśli jesteś ponadprzeciętnie uzdolniony z jednego z powyższych przedmiotów, spróbuj swojego szczęścia na jednej z ogólnopolskich olimpiad. Zdobycie tytułu finalisty lub laureata zagwarantuje ci możliwość podjęcia Wzornictwa bez konieczności starania się o wybitnie dobre wyniki na maturze.

Następnym krokiem będzie zdanie sprawdzianu praktycznych umiejętności plastycznych. Twoje kompetencje zostaną ocenione w sposób możliwie obiektywny.

 

Proces rekrutacji

Aby zgłosić swoją kandydaturę na Wzornictwo, wejdź na stronę wybranej uczelni oferującej możliwość podjęcia tego kierunku i w rzetelny i uważny sposób wypełnij znajdujący się tam formularz. Tak zwana elektroniczna rejestracja kandydatów powstała po to, żeby w wygodny i szybki sposób poinformować uczelnię o osiągniętych na drodze edukacyjnych zmagań, wynikach.

 

Potrzebne dokumenty

Fotografia do legitymacji, świadectwo maturalne lub dyplom ukończenia studiów pierwszego stopnia, zaświadczenie o zdobytej liczbie punktów podczas sprawdzianu umiejętności praktycznych oraz wypełniony formularz, pobrany ze strony uczelni to prawdopodobnie wszystko, czego będziesz potrzebował do zwieńczenia całej procedury rekrutacyjnej, jeżeli tylko uda ci się odnaleźć swoje nazwisko na jednej z list przyjętych na ten kierunek.

 

STUDIA W SZCZECINIE - ważne informacje

kierunki studiów w Szczecinie

studia w Szczecinie

 

WZORNICTWO - ważne informacje

wzornictwo studia

studia artystyczne w Szczecinie

studia artystyczne w Polsce

zasady rekrutacji na studia

Jakie opinie mają studia na kierunku Wzornictwo w Szczecinie

Studia na kierunku Wzornictwo cieszą się doskonałą renomą, którą w najlepszy sposób potwierdzają opinie samych studentów i absolwentów.

Joanna, studentka pierwszego roku studiów magisterskich na kierunku Wzornictwo w Szczecinie, mówi:

„Od zawsze lubiłam ładne rzeczy. Wrodzone poczucie estetyki, które potwierdzały osiągane przeze mnie wyniki z przedmiotów artystycznych, pokierowało mnie wprost na kierunek Wzornictwo. A dlaczego wybrałam Szczecin? To niedoceniane miasto pełne wspaniałych możliwości. Szczerze polecam każdemu zainteresowanemu!”

Kierunki artystyczne w Szczecinie

11 uczelni w Szczecinie

Blisko 70 tysięcy osób wybrało studia w Szczecinie! A liczba szkół wyzszych w mieście też jest imponująca — 5 uczelni publicznych i kilka prywatnych (w tym Collegium Balticum, Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych czy Zachodniopomorska Szkoła Biznesu)

 

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują szczecińskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

 

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Szczecinie

 

 

Komentarze (0)