Architektura wnętrz - Zielona Góra

Architektura wnętrz - Zielona Góra

Dodaj do ulubionych

Architektura wnętrz studia Zielona Góra| woj. lubuskie

Dla kogo ten kierunek?

George Nelson powiedział: „To nie kreatywne myślenie jest drogą do tworzenia kreatywnych projektów. Twoje projektowanie jest drogą do kreatywnego myślenia". Otwarty umysł pozwolił Nelsonowi wyprzedzić epokę i stworzyć całkiem nowe trendy w designie wnętrz. Projektowanie z pewnością łączy się z twórczym myśleniem i pasją, która odzwierciedla się we wszelakich pomysłach. Koncepcyjność wymaga techniki i wiedzy, ale także talentu.
Kierunek architektura wnętrz w Zielonej Górze szuka idealnych kandydatów, którzy nie dość, że interesują się designem, to jeszcze mają ku niemu predyspozycje. Plastyczny talent, umiejętności manualne, a także zainteresowanie zarówno historią sztuki, jak i pojmowanie nauk ścisłych jak matematyka i fizyka, to najważniejsze wytyczne stawiane przyszłym studentom. Architektura wnętrz potrzebuje ekspertów w swojej dziedzinie. Ale Ci eksperci muszą być przede wszystkim artystami dla swoich wnętrz.

Program studiów i gdzie studiować

Kierunki studiów w Zielonej Górze takie jak architektura wnętrz możesz realizować w Instytucie Sztuk Wizualnych na Uniwersytecie Zielonogórskim. Jest to wszechstronna uczelnia, która swoim studentom oferuje interdyscyplinarne wykształcenie w bardzo różnorodnych dziedzinach, również powiązanych ze sferą artystyczną.
Program kształcenia z oczywistych względów będzie wymagał zajęć z rysunku, malarstwa czy rzeźby. W siatce zajęć znajdziesz takie przedmioty jak podstawy projektowania terenów zielonych z elementami ekoprojektowania, budownictwo z materiałoznawstwem, konstrukcje budowlane i technologie, podstawy projektowania mebli, podstawy projektowania architektury wnętrz, podstawy projektowania wystaw, komputerowe wspomaganie projektowania, psychofizjologia widzenia i wiele innych.

Praca po studiach

Uczelni w Zielonej Górze tworzą specjalistów, którzy mają najwyższe kwalifikacje projektowo-artystyczne. Absolwenci pracują indywidualnie bądź w zespołach, a ich celem jest kształtowanie otoczenia czy przestrzeni człowieka zarówno pięknie, jak i odpowiedzialnie.
Abiturienci zdobywają zatrudnienie w agencjach reklamowych, pracowniach architektonicznych, firmach budowlano-architektonicznych, studiach architektury wnętrz, studiach promocji i reklamy wizualnej, biurach projektowych, agencjach designerskich, przedsiębiorstwach budowlanych i deweloperskich. Niejednokrotnie otwierają także własną działalność gospodarczą. W pracy zajmują się projektowaniem i aranżowaniem wnętrz, współpracują z przedstawicielami innych dziedzin technicznych, wykonują zlecane projekty.

czytaj dalej wszystko o Architektura wnętrz - Zielona Góra

Zobacz, na jakich uczelniach w Zielonej Górze jest kierunek architektura wnętrz

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Zielonogórski

Uniwersytet Zielonogórski

Jednostka prowadząca

Architektura wnętrz stopień: (I), czas trwania: 3 lata
tryb: stacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek architektura wnętrz w Zielonej Górze?

Studia w Zielonej Górze na kierunku architektura wnętrz są niezwykle elitarne i przewidują naprawdę niewielką ilość miejsc. W procesie rekrutacji najważniejszy jest etap przeglądu prac własnych oraz rozmowa kwalifikacyjna. Teczka prac powinna składać się z minimum dziesięciu prac z zakresu malarstwa i rysunku, a dodatkowo może zawierać prace odnoszące się do projektowanie architektonicznego, rzeźby, fotografii. Rozmowa kwalifikacyjna odnosi się do prezentowanych prac oraz współczesnego życia artystycznego. Wyniki z egzaminów maturalnych są drugorzędne, niemniej jednak warto zdobyć wysokie ilości punktów.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Architektura wnętrz w Zielonej Górze - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania na uczelniach

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

 • Opłaty

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

ARCHITEKTURA WNĘTRZ ZIELONA GÓRA STUDIA I STOPNIA


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

ARCHITEKTURA WNĘTRZ ZIELONA GÓRA STUDIA STACJONARNE

Jak wyglądają studia na kierunku architektura wnętrz w Zielonej Górze?

 
Studia architektoniczne w zakresie architektury wnętrz są niezwykle prestiżowe. Uczelnie w Zielonej Górze oferują je w ramach studiów stacjonarnych. Studia dzienne wiążą się z regularnymi spotkaniami, systematyczną nauką, praktykami zawodowymi, a także niejednokrotnie z zajęciami artystycznymi w plenerze.
Program kształcenia obfituje w przedmioty manualne i twórcze. Nie brakuje zajęć z malarstwa, rzeźby czy rysunku, ponieważ studenci pragną rozwijać swoje predyspozycje w tym kierunku. W siatce zajęć znajdziesz także przedmioty takie jak na przykład:
 • projektowanie architektoniczne,
 • budownictwo z materiałoznawstwem,
 • konstrukcje budowlane i technologie,
 • podstawy projektowania terenów zielonych z elementami ekoprojektowania,
 • podstawy projektowania mebli,
 • podstawy projektowania wystaw,
 • komputerowe wspomaganie projektowania
 • i wiele innych.
Studia nie przewidują specjalności. Program kształcenia obfituje jednak w warsztaty projektowe oraz różnego rodzaju wyjazdy, które dbają o kreatywny rozwój studentów. Przedmioty dzielone są na moduły obowiązkowe i obieralne, a przeprowadzane są w ramach wykładów, ćwiczeń czy warsztatów. Interdyscyplinarne wykształcenie łączy w sobie informacje z zakresu designu, architektury wnętrz, wzornictwa, wnętrz krajobrazowych i terenów zieleni czy wystaw. Ważna jest także praktyka, na którą składają się normy budowlane, zasady ergonomii i konstrukcji. Abiturienci rozwijają predyspozycje organizacyjne i kierownicze, umiejętności manualne i kreatorskie, zdobywają zdolności współpracy w grupie, co wiąże się z umiejętnościami komunikacyjnymi. Studia architektoniczne w Zielonej Górze dążą do stworzenia najlepszych ekspertów, którzy każdy projekt urozmaicą wyszukaną estetyką, zmysłem odnajdującym piękno w szczególe i pasją, która zmieni oblicze każdego wnętrza.

Ile trwają studia na kierunku architektura wnętrz w Zielonej Górze?

Kierunki studiów w Zielonej Górze takie jak architektura wnętrz możesz realizować w ramach pierwszego stopnia studiów licencjackich. Studia te trwają trzy lata, czyli sześć semestrów. Absolwenci zyskują przygotowanie do podjęcia pracy jako projektanci wnętrz, ale i możliwość podjęcia współpracy z branżami pokrewnymi.
Po uzyskaniu tytułu licencjata abiturienci mogą kontynuować edukację na studiach magisterskich w ramach innego kierunku studiów, który odpowiada zagadnieniom związanym z architekturą wnętrz. Drugi stopień studiów absolwenci podejmują w ramach wzornictwa, designu, sztuk wizualnych czy architektury wnętrz także w innym mieście. Uczelnie w Zielonej Górze dbają o komfort studiowania oraz przedstawiają bogatą ofertę kierunków, by spełnić oczekiwania przyszłych kandydatów na studia.

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek architektura wnętrz w Zielonej Górze?

Architekci wnętrz to ludzie, którzy swoim designem i zmysłem kreatorskim zachwycają swoich klientów. Na runku ciężko się wybić, ale jeśli jesteś pasjonatem, dążysz do realizacji swoich zamierzeń i samorozwoju, zapewne pokażesz się od najlepszej strony i zyskasz dużą przychylność ze strony odbiorców. Studia architektoniczne na architekturze wnętrz podchodzą niejako pod kierunek artystyczny. Nie są to więc studia dla każdego. Aby uniknąć rozczarowań w przyszłości, zastanów się:
 • Czy nauka przedmiotów ścisłych takich jak matematyka czy fizyka nie sprawiają Ci problemów?
 • Czy w kręgu Twoich zainteresowań znajduje się historia sztuki i współczesne życie artystyczne?
 • Czy masz zapędy kreatorskie i głowę pełną pomysłów?
Jeśli odpowiedzi na tego typu pytania są twierdzące, ten kierunek może być właśnie dla Ciebie. Pamiętaj jednak, że jest to kierunek elitarny, a na jedno miejsce jest bardzo wielu chętnych. Musisz postarać się o bardzo dobre zaprezentowanie na rozmowie kwalifikacyjnej oraz przygotować teczkę jak najlepszych prac z zakresu malarstwa i rysunku (techniki dowolne) oraz z zakresu projektowania architektonicznego, rzeźby, fotografii. Rozmowa kwalifikacyjna będzie odnosiła się do prezentowanych prac oraz współczesnego życia artystycznego. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie internetowej Uniwersytetu Zielonogórskiego.
Świadectwo dojrzałości w procesie rekrutacyjnym na kierunek architektura wnętrz w Zielonej Górze odgrywa drugorzędną rolę. Tak czy inaczej, musisz zdać obowiązkowe dla wszystkich przedmioty, to znaczy matematykę, język polski, język obcy nowożytny. Warto także pokusić się o przedmioty dodatkowe, zdawane na poziomie rozszerzonym bądź podstawowym. Wśród nich zastanów się nad historią, historią sztuki czy wiedzą o kulturze. Dodatkowych punktów może dostarczyć Ci udział w olimpiadach i konkursach. Laureaci i finaliści zdobywają z reguły maksymalne ilości punktów. Spróbuj swoich sił na przykład w Olimpiadzie Artystycznej.
Po internetowej rejestracji i dokonaniu opłaty rekrutacyjnej pamiętaj o terminowym dostarczeniu wymaganych dokumentów do Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej. Najistotniejsze są oczywiście egzaminy wstępne. Komisja Rekrutacyjna oczekuje jednak z reguły świadectwa dojrzałości, świadectwa ukończenia studiów do wglądu, zdjęć do legitymacji, podania i oświadczenia, dowodu osobistego do wglądu, teczki z pracami rysunkowymi. Szczegółowe informacje odnoszące się do postępowania kwalifikacyjnego znajdziesz na stronach internetowych uczelni w Zielonej Górze.

Jaka praca po kierunku architektura wnętrz w Zielonej Górze?

Studia architektoniczne w Zielonej Górze zapewniają abiturientom wysokie kwalifikacje projektowo-artystyczne, dzięki czemu podejmują oni indywidualną bądź zespołową współpracę w momencie kształtowania otoczenia człowieka XXI wieku. Przestrzeń kształtowana jest w zgodzie z estetycznymi i użytkowymi standardami życia, przy zachowaniu ostrożności w stosunku do środowiska naturalnego. Abiturienci podejmują zatrudnienie w firmach budowlano-architektoniczne, biurach projektowych, agencjach reklamowych, agencjach designerskich, studiach architektury wnętrz, studiach promocji i reklamy wizualnej, pracowniach architektonicznych, przedsiębiorstwach budowlanych i deweloperskich, biurach planowania przestrzennego i rozwoju miast, administracji architektoniczno-budowlanej; otwierają także własną działalność gospodarczą architektoniczno-projektową.
Studenci zdobywają umiejętności koordynowania swoich działań z ekspertami z różnych branży technicznych, a także nadzorują realizację projektów. Zajmują się kształtowaniem przestrzennym, projektowaniem architektonicznym, a także urbanistycznym. Tworzą zarówno wnętrza mieszkalne, jak i obiekty usługowe czy przemysłowe Projektują również przedmioty i wzory użytkowe, na przykład meble czy opakowania.
Absolwenci kierunku architektura wnętrz w Zielonej Górze zdobywają zatrudnienie w sektorze prywatnym i publicznym. Współpracują z firmami zarówno w kraju, jak i na arenie międzynarodowej. Najnowsze trendy, ale i nowe technologie wpływają z korzyścią dla postępu architektonicznego i wizualnego. Abiturienci często zajmują się także komputerową inwentaryzacją i rekonstrukcją obiektów architektonicznych i urbanistycznych. Jeśli masz artystyczną duszę, ale techniczny umysł, ten kierunek może być idealnym połączeniem dla Twojej osobowości.

Jakie opinie mają studia na kierunku architektura wnętrz w Zielonej Górze?

Studia w Zielonej Górze na kierunku architektura wnętrz to bardzo prestiżowe i cenione studia artystyczno-techniczne.

Kamil, student drugiego roku studiów licencjackich, uznał:

Projektowanie wnętrz wymaga dużej uwagi i estetycznego zmysłu. Musisz wiedzieć, co połączyć z czym, by wyszło arcydzieło, a nie kicz. Ale nie chodzi jedynie o nasz zamysł. Musisz słuchać z uwagą klientów, wejść do ich wnętrz i stworzyć ich dom.

Popularne kierunki architektura i budownictwo w Zielonej Górze

Kierunki architektura i budownictwo w Zielonej Górze


#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

Komentarze (0)