Zarządzanie i inżynieria produkcji - Radom

Zarządzanie i inżynieria produkcji - Radom

Zarządzanie i inżynieria produkcji – studia Radom | woj. mazowieckie

Chociaż Zarządzanie i inżynieria produkcji powstało stosunkowo niedawno, kierunek ten zdążył zaskarbić sobie rzeszę zwolenników, pragnących zdobywać wiedzę w ramach tej interdyscyplinarnej propozycji. W ostatnich latach studia te zaczęły podbijać rankingi najchętniej wybieranych kierunków, co spowodowało zwiększenie wymagań rekrutacyjnych. Mimo to chętnych do podjęcia Zarządzania i inżynierii produkcji w Radomiu nie brakuje.

 

Czego się nauczysz na studiach

Pragmatyczność Zarządzania i inżynierii produkcji pociąga za sobą wiele zalet. Treści programowe pozwalają nie tylko na kształtowanie własnych zainteresowań na bardzo ciekawej płaszczyźnie, ale również dają podstawy do podjęcia przyszłościowej kariery zawodowej. Wszystko dzięki następującym przedmiotom kierunkowym:

  • ergonomia,
  • zarządzanie produktem i usługami,
  • wprowadzenie do techniki,
  • podstawy automatyzacji,
  • marketing,
  • zarządzanie personelem,
  • rachunek kosztów dla inżynierów.

 

Dla kogo te studia

Studia na kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji zyskały ogromną popularność już w momencie ich powstania. Mimo tego, że oferują bardzo atrakcyjną propozycję edukacyjną, z pewnością nie jest ona dla każdego.

Możesz pomyśleć o podjęciu opisywanego kierunku studiów, jeśli nauka przedmiotów ścisłych nie jest dla ciebie problemem, jesteś wszechstronnie uzdolniony i w przyszłym życiu zawodowym nie chciałbyś ograniczać się wyłącznie do jednej dziedziny oraz doskonale czułeś się na pozycji lidera większości przedsięwzięć, w których miałeś okazję brać udział.

czytaj dalej wszystko o Zarządzanie i inżynieria produkcji - Radom

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek Zarządzanie i inżynieria produkcji w Radomiu

Pierwszym etapem do rozpoczęcia studiów na wybranym kierunku jest ich wybór. W następnej kolejności przychodzi decyzja w sprawie placówki edukacyjnej, w której spędzimy kilka najbliższych lat życia. Jeżeli oba etapy są już za tobą, musisz dowiedzieć się, jakie kroki podjąć, aby móc rozpocząć wybrany kierunek studiów.

Przedmiotami, które dostarczą ci niezbędnych punktów rekrutacyjnych na Zarządzaniu i inżynierii produkcji będą najprawdopodobniej: matematyka, język angielski, geografia, informatyka oraz fizyka. W przypadku ewentualnych zmian w procedurach, na stronach internetowych uczelni pojawiają się stosowne informacje. Sprawdzaj je na bieżąco.

Terminy rekrutacji na uczelniach 2020/2021

I stopnia i jednolite II stopnia Dodatkowa rekrutacja
Europejska Uczelnia Społeczno - Techniczna w Radomiu Europejska Uczelnia Społeczno - Techniczna w Radomiu Termin rekrutacji I stopnia:
Termin rekrutacji II stopnia:
Termin dodatkowej rekrutacji:
Dowiedz się więcej
Prywatna Wyższa Szkoła Ochrony Środowiska w Radomiu Prywatna Wyższa Szkoła Ochrony Środowiska w Radomiu Termin rekrutacji I stopnia:
od 15.05.2020
do 15.10.2020
Termin rekrutacji II stopnia:
od 15.05.2020
do 15.10.2020
Termin dodatkowej rekrutacji:
Dowiedz się więcej
Radomska Szkoła Wyższa Radomska Szkoła Wyższa Termin rekrutacji I stopnia:
Termin rekrutacji II stopnia:
Termin dodatkowej rekrutacji:
Dowiedz się więcej
Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu Termin rekrutacji I stopnia:
od 15.05.2020
do 30.08.2020
Termin rekrutacji II stopnia:
od 15.05.2020
do 30.08.2020
Termin dodatkowej rekrutacji:
od 17.09.2020
do 27.09.2020
Dowiedz się więcej
Wyższa Inżynierska Szkoła Bezpieczeństwa i Organizacji Pracy w Radomiu Wyższa Inżynierska Szkoła Bezpieczeństwa i Organizacji Pracy w Radomiu Termin rekrutacji I stopnia:
od 01.05.2020
do 31.10.2020
Termin rekrutacji II stopnia:
od 01.05.2020
do 31.10.2020
Termin dodatkowej rekrutacji:
Dowiedz się więcej

POKAŻ WSZYSTKIE

Terminy rekrutacji mogą się różnić w zależności od wybranego kierunku. Uczelnie mogą prowadzić także dodatkowe nabory, które z reguły trwają do 30 września lub 15 października. Szczegółowe informacje znajdziesz klikając powyższy przycisk "Dowiedz się więcej".

KIERUNKI INŻYNIERSKIE I TECHNICZNE W RADOMIU

Jak wyglądają studia na kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji w Radomiu

Możliwość podjęcia studiów na kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji w ramach dwóch trybów – stacjonarnego i zaocznego to niezwykłe ułatwienie dla tych, którzy chcieliby mieć wpływ na organizację swojego czasu podczas całego miesiąca. Zastanawiasz się, która z opcji studiowania byłaby dla ciebie najlepsza? Wszystko zależy od tego, jaka jest twoja wizja najbliższej przyszłości.

Jeżeli za cel przyjmujesz systematyczne kształcenie na wykładach i zajęciach obowiązkowych, które zostaną podzielone równo między pięcioma dniami roboczymi w tygodniu, oferta edukacyjna prezentowana przez studia dzienne powinna odpowiedzieć na twoje zapotrzebowanie. Studenci bardzo cenią sobie komfort wynikający z organizacyjnych kwestii studiów dziennych, dlatego przygotuj się na dużą konkurencję.

Doświadczenie zawodowe jest bardzo ważne. Fakt ten nie ulega najmniejszej wątpliwości, dlatego coraz więcej młodych ludzi pragnie połączyć pełnoetatową pracę z edukacją w ramach studiów wyższych. Jest to możliwe wyłącznie dzięki trybowi niestacjonarnemu. Nauka na tym trybie odbywa się najczęściej w co drugi weekend każdego miesiąca i ma postać bloku zajęciowego o całodziennym czasie trwania. Jeżeli rozważasz studia niestacjonarne, przygotuj się na konieczność uiszczania opłat za czesne.

 

Program studiów

Szczegółowy program studiów, oferowany przez dowolny kierunek, może się nieco różnić w zależności od wyboru miejsca podjęcia edukacji. Twoja przygoda z Zarządzaniem i inżynierią produkcji w Radomiu prawdopodobnie rozpocznie się od ugruntowania wiadomości, które będą stanowić stabilny filar pod rozwój bardziej specjalistycznych kompetencji.

Jako że podstawą wszystkich nauk ścisłych jest matematyka, nosząca zaszczytne miano królowej, to powinieneś być przygotowany na powtórkę z rozwiązywania skomplikowanych zadań logicznych. Dzięki nim rozwiniesz pożądaną w przyszłym zawodzie umiejętność sprawnego rozwiązywania powstałych problemów. Późniejsze etapy nauki przeprowadzą cię przez kompetencje interpersonalne, menedżerskie oraz inżynierskie tak, abyś uzyskał komplet wiedzy i umiejętności kierunkowych.

Ile trwają studia na kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji w Radomiu

Techniczne kierunki studiów w Radomiu zazwyczaj mają dwuetapowy charakter, podobnie jest w przypadku Zarządzania i inżynierii produkcji. Chciałbyś dowiedzieć się, co to oznacza w praktyce?

Studia pierwszego stopnia na opisywanym kierunku zostały zaprojektowane w taki sposób, aby po ich ukończeniu absolwenci mogli cieszyć się uzyskaniem tytułu inżyniera. Czas, jaki będziesz musiał poświęcić, aby uzyskać możliwość obronienia pracy inżynierskiej, to trzy i pół roku. Wraz z dyplomem otrzymasz uprawnienia do rozpoczęcia kariery zawodowej oraz możliwość kontynuowania kształcenia na studiach drugiego stopnia, które jednak nie są oferowane przez ośrodek akademicki w Radomiu.

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Zarządzanie i inżynieria produkcji w Radomiu

Studia inżynierskie to jedne z najbardziej renomowanych i prestiżowych dziedzin współczesnej nauki, których największym atutem jest możliwość zatrudnienia w niemal wszystkich gałęziach gospodarki i regularne otrzymywanie ponadprzeciętnego wynagrodzenia. Niestety, nie istnieje jeden uniwersalny kierunek studiów, który byłby adekwatny do potrzeb i predyspozycji wszystkich świeżo upieczonych maturzystów.

Zarządzanie i inżynieria produkcji nie stanowi w tym przypadku żadnego wyjątku, dlatego aby aplikować na te studia, warto upewnić się, że twoja kandydatura zostanie pozytywnie rozpatrzona. Zamiłowanie do nauk technicznych, łatwość zdobywania wiedzy matematycznej i fizycznej, chęć rozpoczęcia niezwykle prestiżowych studiów oraz umiejętność obejmowania pozycji lidera są szczególnie ważne, aby mieć szansę na odniesienie sukcesu na studiach i w późniejszym życiu zawodowym.

Pamiętaj, że popularność Zarządzania i inżynierii produkcji implikuje szerokie grono konkurencji do pokonania. Dlatego warto przypomnieć sobie kluczowe zagadnienia z wiodących dla kierunku przedmiotów już dzisiaj. Jeśli uważasz, że jesteś ponadprzeciętnie utalentowany, spróbuj swojego szczęścia na jednej z olimpiad przedmiotowych, które dodadzą ci dodatkowych punktów.

 

Proces rekrutacji

Wszystkie uczelnie w Radomiu posiadają własną stronę internetową, która jest na bieżąco aktualizowana. Warunkiem przystąpienia do procesu rekrutacyjnego jest zarejestrowanie swojej kandydatury – pamiętaj, aby przy wpisywaniu danych osobowych oraz wyników maturalnych lub z dyplomu ukończenia studiów pierwszego stopnia, wykazać się ostrożnością. Podanie niezgodnych z prawdą informacji może skutkować skreśleniem z listy przyjętych na studia.

 

Dokumenty

Do zwieńczenia procesu rekrutacyjnego będziesz potrzebował kilku dokumentów. Zdjęcie do legitymacji, kserokopia świadectwa maturalnego lub dyplomu ukończenia studiów pierwszego stopnia oraz ewentualne zaświadczenia badań lekarskich należy dostarczyć w określonym terminie, pamiętając, aby uprzednio sprawdzić, czy to wszystko, czego potrzebujesz do zakończenia procedur kwalifikacyjnych.

Jaka praca po studiach na kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji w Radomiu

Umiejętności menedżerskie i techniczne są cenione przez większość pracodawców na całym świecie. Dlatego absolwenci Zarządzania i inżynierii produkcji cieszą się stabilnym i dobrze płatnym zatrudnieniem na arenie międzynarodowej. Jako że abiturienci opisywanego kierunku studiów potrafią trafnie oceniać zależności między procesami produkcyjnymi, a dynamiką rozwoju przedsiębiorstw, są cennymi pracownikami nawet dla placówek podejmujących w swoim działaniu kwestie niezwiązane z naukami technicznymi.

Jeżeli zdecydujesz się na podjęcie Zarządzania i inżynierii produkcji w Radomiu, to będziesz mógł postarać się o zatrudnienie w przedsiębiorstwach logistycznych, zajmujących się sprawną realizacją między innymi transportu surowców drogą lądową, powietrzną i wodną. Kompetencje z zakresu zarządzania okażą się w tym przypadku na wagę złota.

Przedsiębiorstwa produkcyjne, handlowe czy usługowe potrzebują dobrze wykwalifikowanej kadry, która będzie w stanie jak najlepiej zaplanować pracę zespołów realizujących poszczególne zadania tak, aby działalność gospodarcza rozwijała się w jak najkorzystniejszym kierunku.

Studia w Radomiu na kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji uposażają studentów w kompetencje niezbędne do prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Dlatego jeżeli wpadniesz na pomysł, dzięki któremu stworzysz doskonale prosperującą firmę, narzędzia menadżerskie zdobyte na studiach będą bardzo cenne.

Abiturienci opisywanego kierunku bardzo często dążą do zatrudnienia w przedsiębiorstwach związanych z ekologią i ogólnie pojętą ochroną środowiska, co w świetle aktualnych wydarzeń z pożarami lasów amazońskich i topnieniem lodowców ma szczególne znaczenie.

Interdyscyplinarność kierunku stwarza studentom ogromne możliwości zdobycia zatrudnienia o różnej specyfice zarówno na rynku krajowym, jak i międzynarodowym. Wybór przyszłego zatrudnienia może być równie trudny, jak niektóre przedmioty na studiach.

Jakie opinie mają studia na kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji w Radomiu

Zarządzanie i inżynieria produkcji to jeden z najchętniej wybieranych studiów technicznych. O renomie kierunku najlepiej świadczą opinie studentów. Jeśli myślisz o jego podjęciu, z pewnością cię zainteresują.

Małgorzata, studentka pierwszego roku Zarządzania i inżynierii produkcji w Radomiu, mówi:

„Zanim zdecydowałam się na podjęcie Zarządzania i inżynierii produkcji, miałam w planach kilka innych kierunków opartych na przedmiotach ścisłych. Wybrałam jednak studia w Radomiu i była to najlepsza z moich życiowych decyzji.”

 

 

 


#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia inżynierskie wybrać

Co zdawać na maturze

Komentarze (0)