Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
Studia na cybersecurity poświęcone są zagadnieniom związanym m.in. z: projektowaniem algorytmów kryptograficznych oraz protokołów; analizą i oceną bezpieczeństwa systemów, aplikacji, sieci teleinformatycznych czy Internetu Rzeczy; przetwarzaniem i przechowywaniem danych w odpowiednio zabezpieczonym środowisku cyfrowym; aktualnymi trendami i technologiami cyberbezpieczeństwa.
Studenci tej ścieżki kształcenia szkolą się w zakresie np.: projektowania i analizowania algorytmów lub protokołów kryptograficznych; zapewniania bezpieczeństwa funkcjonalnego i sieciowego; tworzenia, testowania i oceniania bezpieczeństwa aplikacji; reagowania w sytuacjach naruszenia bezpieczeństwa w chmurach i centrach danych.
Kompetencje absolwentów Cybersecurity cenione są zarówno w Polsce, jak i za granicą – specjaliści tej dziedziny mogą szukać zatrudnienia m.in. w nowoczesnych przedsiębiorstwach technologicznych, firmach wytwarzających systemy internetowe, jednostkach zarządzania bezpieczeństwem sieci, instytucjach finansowych czy jednostkach administracji rządowej lub pozarządowej. Osoby, które ukończyły tę ścieżkę kształcenia, mogą również prowadzić własną działalność gospodarczą.
Studenci cybersecurity zdobywają wiedzę i umiejętności, które niezbędne są np. do rozpoznawania ataków na systemy przejawiające słabości w sieci zabezpieczeń, a także do zapobiegania takim atakom oraz odbudowywaniu zaatakowanej infrastruktury sieciowej. W trakcie nauki uczestnicy zajęć uczą się m.in. projektowania i implementowania bezpiecznych systemów oraz oceniania poziomu bezpieczeństwa dowolnego systemy informatycznego.
W programie tej ścieżki kształcenia znajdują się przedmioty poświęcone np.: podstawowym kryteriom poufności przechowywanych, przetwarzanych i przesyłanych danych; rodzajom zagrożeń systemów teleinformatycznych; strategiom zarządzania incydentami w zakresie cyberbezpieczeństwa. Studia na cybesecurity skierowane są do osób, którym zależy na rozwinięciu kompetencji związanych m.in. z: zapobieganiem cyfrowym oszustwom, wykorzystywaniem danych online czy udostępnianiem danych wrażliwych w sieci.
W programie studiów na cybesecurity znajdziesz takie przedmioty jak np.:
Studia w Poznaniu, które związane są z tą ścieżką kształcenia, przygotowują absolwentów do podjęcia pracy na stanowiskach wymagających znajomości m.in.: zastosowania technologii blockchain i inteligentnych kontraktów; zasad bezpieczeństwa sieci różnego rodzaju; typów zagrożeń cyberprzestrzeni oraz sposobów zapobiegania im; techniki przeprowadzania testów penetracyjnych; narzędzi analizy złośliwego oprogramowania.
Osoby, które ukończyły studia na cybesecurity, mogą liczyć na zatrudnienie na stanowisku np. programistycznym, kierowniczym, analitycznym lub eksperckim. Kompetencje absolwentów tej ścieżki kształcenia cenione są w takich zawodach jak m.in.: projektant systemów bezpieczeństwa, analityk danych czy specjalista ds. cyberzagrożeń.
Absolwent cybersecurity może szukać zatrudnienia w takich miejscach jak np.:
Cybersecurity to ścieżka kształcenia, którą w Poznaniu można studiować w ramach kierunku informatyka.
Studenci informatyki poznają m.in. nowoczesne rozwiązania cyfrowe, narzędzia analizy danych, podstawy cyberbepzieczeństwa, metody programowania i projektowania aplikacji lub stron internetowych. Absolwenci informatyki mogą liczyć na zatrudnienie np. w środowisku IT – kompetencje informatyków cenione są m.in. w nowoczesnych przedsiębiorstwach, firmach technologicznych, zespołach projektowych czy międzynarodowych organizacjach. Osoby, które ukończyły ten kierunek studiów, mogą również otworzyć własną działalność gospodarczą w zakresie szeroko pojętych usług informatycznych.
Dowiedz się więcej: informatyka studia w Poznaniu
Zobacz także:
rekrutacja na studia w Poznaniu