Inżynieria morska i brzegowa - Gdańsk, Gdynia, Sopot

Inżynieria morska i brzegowa - Gdańsk, Gdynia, Sopot

Inżynieria morska i brzegowa - Gdańsk, Gdynia, Sopot

Studia w Trójmieście

inżynieria morska i brzegowa

Odkryj inżynierię morską i brzegową w Trójmieście i sprawdź, gdzie możesz studiować

 

16.02.2024

Inżynieria morska i brzegowa studia Gdynia, Gdańsk, Sopot (Trójmiasto)

Studia na kierunku inżynieria morska i brzegowa to studia magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 1,5 roku (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu magistra inżyniera. Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym.

 

Uczelnie

Studia w Trójmieście (Gdańsku, Gdyni, Sopocie) 2024/2025 na kierunku inżynieria morska i brzegowa możesz podjąć na 1 uczelni publicznejPolitechnice Gdańskiej (Wydział Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa PG, Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiska PG).

 

Opis kierunku

Studia na kierunku inżynieria morska i brzegowa zostały stworzone w odpowiedzi na potrzebę kształcenia projektantów i wykonawców złożonych obiektów hydrotechnicznych oraz konstrukcji morskich, rzecznych i brzegowych. Osoby, które zdecydują się na wybór omawianego kierunku, będą miały szansę rozwinąć swoje umiejętności modelowania, identyfikacji, analizy i rozwiązywania rozmaitych problemów projektowych i technicznych.

 

Praca po studiach

Absolwenci powyższego kierunku studiów będą mogli ubiegać się o zatrudnienie m.in. w ośrodkach naukowych, biurach projektowych, a także w różnego rodzaju placówkach naukowo-badawczych.

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek inżynieria morska i brzegowa w Trójmieście?

Podstawą kwalifikacji na studia drugiego stopnia jest kryterium pokrewieństwa, średnia ważona ocen ze studiów oraz ocena na dyplomie.

 

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

 

Jak wyglądają studia na kierunku inżynieria morska i brzegowa w Trójmieście?

Inżynieria morska i brzegowa to kierunek międzywydziałowy prowadzony wspólnie przez Wydział Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa oraz Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiska. Co ważne, kierunek ten został utworzony pod patronatem Korporacji Budowlanej Doraco. W czasie kształcenia studenci będą mieli okazję poznać najnowocześniejsze rozwiązania hydrotechniczne, a także zyskają możliwość odbycia stażu/praktyki zawodowej na inwestycjach budowlanych prowadzonych przez firmę DORACO, np. w portach w Gdańsku i Gdyni. Co ważne, bogata oferta specjalności umożliwia studentom maksymalne dopasowanie programu studiów do ich zainteresowań i planów zawodowych. Jeśli więc posiadasz umysł ścisły, a dodatkowo chciałbyś zdobyć szeroką wiedzę w zakresie nauk technicznych i przyrodniczych, to studia na kierunku inżynieria morska i brzegowa mogą okazać się dla Ciebie strzałem w dziesiątkę.

 

Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku inżynieria morska i brzegowa możemy podzielić na:

1. Typ

  • studia II stopnia (magisterskie)

2. Tryb

  • studia stacjonarne

 

Zdobywana wiedza i umiejętności

W trakcie kształcenia na kierunku inżynieria morska i brzegowa studenci zostaną kompleksowo przygotowani do pracy w zespole i kierowania zespołem w podstawowym zakresie obowiązków w ośrodkach naukowych, biurach projektowych i w wykonawstwie. Zdobędą też zaawansowaną wiedzę teoretyczną dotyczącą projektowania i realizacji obiektów hydrotechnicznych morskich, rzecznych i brzegowych. Co więcej, od okiem doświadczonej kadry akademickiej studenci dowiedzą się również, w jaki sposób wykorzystywać nowoczesne metody obliczeniowe, rozwiązania i techniki pomiarowe wsparte wiarygodnymi wynikami analiz inżynierskich. Ponadto zyskają cenne umiejętności pozwalające na udział w pracach projektowych, wykonawstwa, eksploatacji, modernizacji i remontów złożonych obiektów hydrotechnicznych oraz konstrukcji morskich, rzecznych i brzegowych.

 

Ile trwają studia na kierunku inżynieria morska i brzegowa w Trójmieście?

Studia na kierunku inżynieria morska i brzegowa trwają 1,5 roku (studia II stopnia).

 

Jaka praca po studiach na kierunku inżynieria morska i brzegowa w Trójmieście?

Jako absolwent studiów na kierunku inżynieria morska i brzegowa będziesz posiadał cenne kwalifikacje, które z pewnością przydadzą Ci się na rynku pracy. Przede wszystkim z powodzeniem znajdziesz zatrudnienie w biurach konstrukcyjno-projektowych oraz placówkach naukowo-badawczych i oświatowych. Dodatkowo nic nie stoi na przeszkodzie, abyś związał swoją karierę zawodową z pracą w obszarze wykonawstwa i nadzoru budowlanego.

 

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku inżynieria morska i brzegowa:

  • biura projektowe,
  • ośrodki naukowe,
  • budowy hydrotechniczne,
  • placówki naukowo-badawcze.

Komentarze (0)