Public management - Szczecin

Public management - Szczecin

Public management - Szczecin

22.02.2024

Public management - studia Szczecin 2024 | woj. zachodniopomorskie

Studia na kierunku Public management to studia magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (magistra). Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym.

 

Uczelnie

Studia w Szczecinie 2024/2025 na kierunku public management możesz podjąć na 1 uczelni publicznej: Uniwersytecie Szczecińskim (Wydział Ekonomii, Finansów i Zarządzania USZ).

 

Opis kierunku

Studia na kierunku Public management dają studentom możliwość zdobycia wiedzy i umiejętności przede wszystkim z zakresu funkcjonowania jednostek sektora publicznego, społecznego oraz non-profit. Studia prowadzone są w języku angielskim.

 

Praca po studiach

Studia w Szczecinie na kierunku Public management dają ich absolwentom możliwość podjęcia pracy m.in. na stanowiskach kierowniczych i specjalistycznych w jednostkach administracji państwowej i samorządowej, a także w stowarzyszeniach, których celem jest promocja edukacji.

 

WYMAGANIA REKRUTACYJNE

Rekrutacja na studia w Szczecinie na kierunek Public management wymaga od kandydatów posiadania dyplomu ukończenia studiów co najmniej pierwszego stopnia. Pod uwagę w procesie rekrutacyjnym brana jest ocena na dyplomie oraz średnia ocen z przebiegu studiów. Rekrutacja na studia na ten kierunek zakłada również, że kandydaci muszą znać język angielski w stopniu umożliwiającym studiowanie w tym języku.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.


 

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU PUBLIC MANAGEMENT?

Kierunki studiów w Szczecinie takie jak Public management prowadzone są w języku angielskim, więc wymagają od studentów przede wszystkim dobrej znajomości tego języka. Studenci tego kierunku mają możliwość zdobyć wiedzę teoretyczną oraz umiejętności dotyczące istoty i problematyki funkcjonowania jednostek sektora publicznego, społecznego oraz non-profit.

Studenci kierunku Public management oferowanego przez szkoły wyższe w Szczecinie mają także możliwość rozwinąć kompetencje, które mogą ułatwić im pracę w jednostkach administracji samorządowej i państwowej. Studenci mogą zdobyć również zaawansowaną wiedzę m.in. z zakresu zarządzania, jego teorii i koncepcji, a także z zakresu specyfiki różnych sfer jednostek administracji państwowej oraz samorządowej.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku Public management możemy podzielić na:

1. Typ

  • Studia II stopnia (magisterskie)

2. Tryb:

  • studia stacjonarne

2. Zdobywana wiedza i umiejętności

Kierunek Public management oferowany przez uczelnie w Szczecinie daje studentom możliwość zdobycia szerokiej wiedzy z zakresu zarządzania i ekonomii. Studenci mogą m.in. dowiedzieć się o zasadach gospodarowania oraz teoriach ekonomii, a także o zaawansowanych technikach projektowania i programowania systemów informatycznych.

Program studiów zakłada również, że studenci tego kierunku zdobędą wiedzę o funkcjonowaniu jednostek administracji publicznej w Polsce i Unii Europejskiej.

Przykładowe przedmioty na kierunku Public management to: IT tools in management, methods and tools of public management czy envronmental policy.

ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU PUBLIC MANAGEMENT?

Studia na kierunku Public management trwają 2 lata (studia II stopnia).

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU PUBLIC MANAGEMENT

Kierunki studiów takie jak Public management, przez to, że prowadzone są w języku angielskim, dają ich absolwentom możliwość zdobycia pracy nie tylko w kraju, ale i za granicą. Studia mają za zadanie przygotować absolwentów do pracy w jednostkach administracji samorządowej i rządowej, a także w organizacjach pozarządowych czy w fundacjach i stowarzyszeniach. Studenci podczas studiów na kierunku Public management mogą także zdobyć wiedzę, dzięki której mogą znaleźć pracę w instytucjach zajmujących się promocją edukacji czy kształtowaniem wizerunku danego regionu. Z kolei umiejętności z zakresu zarządzania mogą pozwolić im znaleźć zatrudnienie na różnego rodzaju stanowiskach kierowniczych.

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku Public management:

  • jednostki administracji samorządowej i państwowej (różnego szczebla),
  • organizacje pozarządowe, stowarzyszenia i fundacje,
  • międzynarodowe organizacje sektora publicznego, społecznego i non-profit,
  • zarządzający jednostkami opieki zdrowotnej.

Komentarze (0)