Psychologia dzieci, młodzieży i rodziny - Warszawa

Psychologia dzieci, młodzieży i rodziny - Warszawa

Psychologia dzieci, młodzieży i rodziny - Warszawa

Studia w Warszawie

psychologia dzieci, młodzieży i rodziny

Odkryj psychologię dzieci, młodzieży i rodziny w Warszawie i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Psychologia dzieci, młodzieży i rodziny studia Warszawa 2021| woj. mazowieckie

Studia na specjalności psychologia dzieci, młodzieży i rodziny w Warszawie to studia jednolite magisterskiektórych program kształcenia trwa 5 lat (studia jednolite) i kończy się uzyskaniem dyplomu magistra.

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym.

Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

Psychologia dzieci, młodzieży i rodziny to studia zadedykowane osobom, które chciałyby zadbać o wyspecjalizowanie swojej wiedzy psychologicznej. W programie kształcenia tego kierunku znajdzie się szereg zajęć poświęconych poszczególnym etapom dorastania. Studenci zadbają również o rozwój kompetencji miękkich, umożliwiających jak najlepszą komunikację i świadome prowadzenie działań terapeutycznych.

Gruntowe wykształcenie psychologiczne sprawia, że absolwenci tego kierunku z powodzeniem będą mogli ubiegać się o pracę w poradniach psychologiczno-pedagogicznych. Czekać na nich będą również ośrodki opiekuńczo-wychowawcze, domy poprawcze, prywatne gabinety psychologiczne czy placówki edukacyjne działające w sferze publicznej.

czytaj dalej wszystko o Psychologia dzieci, młodzieży i rodziny - Warszawa

Jakie wymagania podczas rekrutacji na specjalność psychologia dzieci, młodzieży, rodziny w Warszawie?

Jeśli kuszą cię studia psychologiczne, to musisz zdać sobie sprawę z tego, że na listach osób przyjętych znajdują się przede wszystkim najlepsi absolwenci szkół średnich. Lista osób chętnych bardzo często przekracza liczbę przygotowanych miejsc.

 

W praktyce oznacza to, że swoje maturalne przygotowania powinieneś zacząć odpowiednio wcześnie. Wśród wybranych przez ciebie przedmiotów powinny się znaleźć przykładowo: biologia, chemia, WOS, historia, czy nawet matematyka. Nie zapomnij także o intensywnej nauce języka obcego nowożytnego.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

Psychologia, dzieci, młodzieży i rodziny w Warszawie - zasady rekrutacji

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU PSYCHOLOGIA DZIECI, MŁODZIEŻY I RODZINY?

 

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważny jest zbilansowany rozwój dzieci i młodzieży. To bowiem czas dzieciństwa kształtuje większość naszych postaw i zachowań w dorosłym życiu, nawet jeśli są to nieświadome działania. Psychologia jako nauka dzieli się na wiele mniejszych dyscyplin, które zajmują się badaniem jednego aspektu funkcjonowania psychiki. Jedną z takich dyscyplin jest właśnie psychologia dzieci, młodzieży i rodziny.

Studia psychologiczne o takim profilu przeznaczone są dla osób, które w szczególności chciałby się zajmować dbaniem o zbilansowany rozwój dzieci i młodzieży oraz pozytywnie wpływać na funkcjonowanie rodzin. Jeśli czujesz, że w szczególności interesuje cię psychologia rozwojowa i w przyszłości chciałbyś pracować przede wszystkim z młodymi ludźmi – kształtować ich tożsamość, motywować do podejmowania nowych wyzwań i aktywności oraz dbać o ich świadome dorastanie w warunkach zbilansowanego rozwoju – to studia psychologiczne ze specjalnością psychologia dzieci, młodzieży i rodziny czekają właśnie na ciebie.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na specjalności psychologia dzieci, młodzieży i rodziny możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (jednolite)
 • Studia podyplomowe

 

2. Tryb:
 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia na specjalności psychologia dzieci, młodzieży i rodziny w Warszawie realizowane są w ramach jendolitych studiów magisterskich. Studia jednolite magisterskie trwają pięć lat.
Uczelnie w Warszawie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym lub online. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia zaoczne odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli. Poszczególne ośrodki akademickie starają się podążać za najnowszymi rozwiązaniami edukacyjnymi, dlatego oferują kształcenie także online, to jest naukę przez Internet. Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.
 

2. Program studiów i przedmioty

Studia psychologiczne znajdują się w ofercie niemal każdego ośrodka akademickiego. To świadczy o ich popularności, ponieważ wciąż liczba osób chętnych znacznie przekracza liczbę przygotowanych miejsc. Warto wybierać takie uczelnie, które specjalizują się w nauczaniu psychologicznym – wtedy będziesz mieć pewność, że nad twoim wykształceniem czuwa najlepsza kadra dydaktyczna. Jeżeli kusi cię specjalność taka jak psychologia dzieci, młodzieży i rodziny i jednocześnie swoje kwalifikacje chciałbyś zdobywać na studiach w Warszawie, to możesz śmiało przyjrzeć się propozycji Collegium Humanum – Szkole Głównej Menedżerskiej.

Kierunki studiów takie jak psychologia mają bardzo rozbudowany program kształcenia. Z jednej strony musisz zdobyć podstawową wiedzę przypisaną do tej dyscypliny. Czekają cię zatem zajęcia poświęcone analizie różnych teorii psychologicznych, jej historii, genezie i źródłom. Wybór odpowiedniej specjalności pozwoli usystematyzować twoje kompetencje i sprawi, że będą one unikalne w perspektywie przyszłego zatrudnienia. Na specjalności poświęconej psychologii dzieci, młodzieży i rodzinie napotkasz przykładowo na zagadnienia takie jak:

 • radzenie sobie ze stresem i agresją w szkole
 • psychologia pediatryczna
 • zaburzenia odżywiania

Ile trwają studia na specjalności psychologia dzieci, młodzieży i rodziny w Warszawie?

Studia na specjalności Psychologia dzieci, młodzieży i rodziny w Warszawie trwają 5 lat (studia jednolite).

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU PSYCHOLOGIA DZIECI, MŁODZIEŻY I RODZINY?

Jeśli wybierzesz specjalność związaną z psychologią dzieci, młodzieży i rodzinie, to możesz mieć pewność, że twoje wykształcenie stanie się gwarantem stabilnej pracy w przyszłości. Dziś niezwykłą uwagę przykłada się do dbałości o rozwój najmłodszych i dobre funkcjonowanie rodziny jako najbardziej naturalnej przestrzeni dla kształtowania świadomej tożsamości. Swoją pracę jako psycholog będziesz mógł rozpocząć we wszelkiego rodzaju poradniach psychologicznych i ośrodkach terapeutycznych.

Czeka na ciebie także:

 • sektor edukacyjny (przedszkola, szkoły)
 • świetlice środowiskowe
 • instytucje resocjalizacyjne
 • domy adopcyjne

 

Dzięki swoim unikalnym kwalifikacjom przygotowany będziesz do świadczenia różnego rodzaju usług psychologicznych związanych z prowadzeniem terapii, czy warsztatów rozwojowych.

Gdzie studiować na specjalności psychologia dzieci, młodzieży i rodziny w Warszawie?

 

Uczelnie na których można studiować specjalność psychologia dzieci, młodzieży i rodziny w Warszawie

 • Collegium Humanum - Szkoła Główna Menedżerska

 

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na specjalność Psychologia dzieci, młodzieży i rodziny w Warszawie?

 

STUDIA W WARSZAWIE - ważne informacje

kierunki studiów w Warszawie

studia w Warszawie

 

PSYCHOLOGIA DZIECI, MŁODZIEŻY I RODZINY - ważne informacje

studia psychologiczne i społeczne w Warszawie

studia psychologiczne i społeczne w Polsce

zasady rekrutacji na studia

Kierunki psychologiczne i społeczne w Warszawie

slawistyka
Rozwiń

59 Uczelni w Warszawie

Warszawa przyciąga młodych ludzi z całego kraju. Przyjeżdżają tu na studia lub do pracy, w nadziei na zdobycie wykształcenia, doświadczenia zawodowego i wysoko płatnej pracy z perspektywami. Liczą na prestiż, sukces.

Warszawa ma wiele do zaoferowania dla studentów i kandydatów, ale także wiele od nich wymaga – progi punktowe oraz liczba chętnych na studia są tu wysokie. Również liczba studentów jest największa w Polsce: 15 uczelni publicznych i ponad 40 niepublicznych. Największą popularnością cieszą się Uniwersytet Warszawski, Politechnika Warszawska oraz Szkoła Główna Handlowa w Warszawie.

Warszawskie uczelnie są uznawane za prestiżowe nie tylko w Polsce ale i za granicą. Cenione są za profesjonalną kadrę naukową i szerokie perspektywy rozwoju.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Warszawie

 #MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

Komentarze (0)