Dziennikarstwo i komunikacja społeczna - Warszawa

Dziennikarstwo i komunikacja społeczna - Warszawa

Dziennikarstwo i komunikacja społeczna - Warszawa

Studia w Warszawie

dziennikarstwo i komunikacja społeczna

Odkryj dziennikarstwo i komunikację społeczną w Warszawie i sprawdź gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

Dziennikarstwo i komunikacja społeczna studia Warszawa 2021 | woj. mazowieckie

Studia na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna w Warszawie to studia licencjackie lub magisterskiektórych program kształcenia trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu licencjata lub magistra.

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym).

Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

Dziennikarstwo i komunikacja społeczna to studia stworzone dla miłośników nauk humanistycznych i społecznych. Uczelnie w Warszawie przygotowały takie programy kształcenia, które pozwalają zdobyć praktyczne wykształcenie oparte na stabilnych podstawach teoretycznych. Studenci poznają więc nie tylko tajniki poszczególnych gatunków dziennikarskich, ale sami nauczą się tworzenia różnorodnych przekazów.

Zajęcia poświęcone komunikacji społecznej pomogą również rozwinąć kompetencje miękkie przydatne również poza mediami. Absolwenci tego kierunku znajdą zatrudnienie w prasie, telewizji, radio, ale też między innymi w agencjach marketingowych i reklamowych oraz firmach związanych z e-commerce czy digital marketingiem.

czytaj dalej wszystko o Dziennikarstwo i komunikacja społeczna - Warszawa

Zobacz, na jakich uczelniach w Warszawie jest kierunek dziennikarstwo i komunikacja społeczna

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Akademia Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie

Akademia Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie

Jednostka prowadząca

Dziennikarstwo i komunikacja społeczna stopień: (I), czas trwania: 3 lata
tryb: stacjonarne

Specjalności na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna

Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie

Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie

Jednostka prowadząca

Dziennikarstwo i komunikacja społeczna stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: stacjonarne

Specjalności na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek dziennikarstwo i komunikacja społeczna w Warszawie?

Przedmioty, które uwzględniane są w wymogach rekrutacyjnych na humanistyczne kierunki studiów to przede wszystkim: język polski, WOS, historia, historia sztuki, dowolnie wybrany język obcy nowożytni, czy nawet język łaciński z elementami kultury antycznej i filozofia.

W taki sposób przebiega również rekrutacja na kierunki studiów takie jak dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Nie zapomnij o tym, by większość wybranych przez siebie przedmiotów zdawać na poziomie rozszerzonym.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Dziennikarstwo i komunikacja społeczna w Warszawie - zasady rekrutacji

Poziom i tryb studiów


Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna w Warszawie

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU DZIENNIKARSTWO I KOMUNIKACJA SPOŁECZNA?

Studia na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna tworzą interdyscyplinarną propozycję kształcenia dla osób, które w życiu zawodowym chciałby realizować swoje pasje. Być może jesteś osobą, która ma lekkie pióro? A może podczas publicznych występów czujesz się jak ryba w wodzie? Jeśli odpowiadasz na te pytania twierdząco, to ten profil kształcenia czeka właśnie na ciebie. W branży dziennikarskiej nieustannie potrzebni są nowi specjaliści o szerokich horyzontach myślowych, którzy dbać będą o to, by przekazywane informacje miały jak najbardziej rzetelny charakter.

Dodatkowo połączenie dziennikarstwa z komunikacją społeczną da studentom tego kierunku nowe, jeszcze bardziej rozwojowe, możliwości. Komunikację społeczną możemy określić jako pewien sposób przekazywania informacji pomiędzy wszelkimi instytucjami a jednostkami, czy grupami społecznymi. Kierunki studiów takie jak dziennikarstwo i komunikacja społeczna będą stworzone zatem dla osób z zacięciem humanistycznym, które uwielbiają dynamiczną i pełną publicznych wystąpień pracę.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)
2. Tryb:
 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna w Warszawie realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają trzy lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające dwa lata.
Uczelnie w Warszawie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.
 Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.
 

2. Program studiów i przedmioty

Studia na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna znalazły się w ofercie kilku stołecznych ośrodków akademickich. Uczelnie w Warszawie przygotowały swoje innowacyjne propozycje. Zastanów się, która z nich zrealizuje w pełni twoje oczekiwania. Jeżeli wybierzesz ten profil kształcenia, to swoją wiedzę i umiejętności będziesz mógł zdobywać uczelniach, które znjadziesz w dziale poniżej.

Programy kształcenia każdej z tych uczelni mogą się nieznacznie od siebie różnić. Ich naczelnym celem jest jednak wykształcenie jak najlepszych specjalistów do spraw dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Plan studiów na tym kierunku obfituje w wiele ciekawych wykładów oraz ćwiczeń warsztatowych, wśród których znajdą się przykładowo warsztaty:

 • prasowe
 • fotograficzne
 • radiowe
 • telewizyjne

 

Dzięki skrupulatnie przygotowanym specjalizacjom będziesz mieć szansę rozwijać się w tym sektorze dziennikarstwa, który najlepiej pasuje do twoich predyspozycji.

Ile trwają studia na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna w Warszawie?

Studia na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna w Warszawie, w zależności od typu studiów trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Gdzie studiować na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna w Warszawie?

 

Uczelnie na których można studiować kierunek dziennikarstwo i komunikacja społeczna w Warszawie

 • Społeczna Akademia Nauk w Warszawie
 • Akademia Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie
 • Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie

 

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU DZIENNIKARSTWO I KOMUNIKACJA SPOŁECZNA?

Mało kto zdaje sobie sprawę, że studia na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna dają tak dużo różnorodnych możliwości zawodowego rozwoju. Bogata oferta przygotowana przez uczelnie w Warszawie pokazuje jednak, że na rynku zatrudnienia specjaliści z tej branży cieszą się wciąż dużą popularnością. Swoją karierę możesz rozwijać przede wszystkim w mediach:

 • prasie
 • radio
 • telewizji

 

Współczesną potęgą i kuźnią talentów dziennikarskich jest także Internet. On daje nieograniczone możliwości publikacyjne.

Jeśli chcesz rozwijać się w sektorze komunikacji społecznej to dostaniesz możliwość podejmowania współpracy z wszelkiego rodzaju instytucjami zarówno w sektorze prywatnym, jak i publicznym. Będziesz mógł występować przede wszystkim w roli rzeczników prasowych, którzy zajmować się będą przekazywaniem maksymalnie rzetelnych informacji. Studia na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna pozwolą ci niewątpliwie na znalezienie pracy, dzięki której zrealizujesz także swoje pasje. To ogromny plus tego kierunku!

Kierunki dziennikarstwo i informacja w Warszawie

59 Uczelni w Warszawie

Warszawa przyciąga młodych ludzi z całego kraju. Przyjeżdżają tu na studia lub do pracy, w nadziei na zdobycie wykształcenia, doświadczenia zawodowego i wysoko płatnej pracy z perspektywami. Liczą na prestiż, sukces.

Warszawa ma wiele do zaoferowania dla studentów i kandydatów, ale także wiele od nich wymaga – progi punktowe oraz liczba chętnych na studia są tu wysokie. Również liczba studentów jest największa w Polsce: 15 uczelni publicznych i ponad 40 niepublicznych. Największą popularnością cieszą się Uniwersytet Warszawski, Politechnika Warszawska oraz Szkoła Główna Handlowa w Warszawie.

Warszawskie uczelnie są uznawane za prestiżowe nie tylko w Polsce ale i za granicą. Cenione są za profesjonalną kadrę naukową i szerokie perspektywy rozwoju.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Warszawie

 #MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

POZOSTAŁE UCZELNIE W WARSZAWIE NA KTÓRYCH JEST KIERUNEK DZIENNIKARSTWO I KOMUNIKACJA SPOŁECZNA

Komentarze (0)