Psychologia sądowo-penitencjarna Warszawa

Psychologia sądowo-penitencjarna Warszawa

Psychologia sądowo-penitencjarna Warszawa

Studia w Warszawie

psychologia sądowo-penitencjarna

Odkryj psychologię sądowo-penitencjarną w Warszawie i sprawdź, gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Psychologia sądowo-penitencjarna studia Warszawa 2021 | woj. mazowieckie

Studia na kierunku Psychologia sądowo-penitencjarna w Warszawie to studia jednolite magisterskiektórych program kształcenia trwa 5 lat (jednolite magisterskie) i kończy się uzyskaniem dyplomu magistra.

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym.

Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

Psychologia sądowo-penitencjarna to studia stworzone z myślą o osobach, które z rozbudowanej wiedzy psychologicznej chciałby korzystać w pracy instytucjach wymiaru sprawiedliwości. Uczelnie w Warszawie przygotowały programy kształcenia pozwalające na poznanie psychologicznych metod badania sądowego czy też profilowania domniemanego sprawcy przestępstwa.

Osoby, które wybierają psychologię sądowo-penitencjarną, rozwijają także kompetencje miękkie niezbędne w codziennej pracy psychologa. A jakie perspektywy zatrudnienia czekają na absolwentów tego kierunku? Między innymi praca w różnorodnych instytucjach wymiaru sprawiedliwości, młodzieżowe ośrodki socjoterapii czy oddziały psychiatrii sądowej.

 

czytaj dalej wszystko o Psychologia sądowo-penitencjarna Warszawa

Uczelnie, gdzie psychologia sądowo-penitencjarna jako specjalność / ścieżka kształcenia

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Collegium Humanum - Szkoła Główna Menedżerska w Warszawie

Collegium Humanum - Szkoła Główna Menedżerska w Warszawie

Jednostka prowadząca

Psychologia stopień: (Jednolite), czas trwania: 5 lat
tryb: niestacjonarne, stacjonarne

Specjalności na kierunku psychologia

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek psychologia sądowo-penitencjarna w Warszawie?

Kierunki studiów takie jak psychologia każdego roku wybierane są przez wielu absolwentów szkół średnich. Musisz pamiętać jednak, że liczba osób chętnych przekracza na ogół liczbę przygotowanych miejsc. W praktyce oznacza to, że na listach osób przyjętych znajdują się najlepsi absolwenci szkół średnich.

Jeśli chcesz być jednym z nich, to już dziś zacznij przygotowania z przedmiotów takich jak: biologia, historia, czy WOS. Duże znaczenie odgrywają także wyniki, jakie uzyskasz z obligatoryjnych przedmiotów maturalnych.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

Psychologia sądowo-penitencjarna w Warszawie - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania na uczelniach

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU PSYCHOLOGIA SĄDOWO-PENITENCJARNA?

Psychologia to nauka, która od zarania znajduje się w kręgu ludzkich fascynacji. Uwielbiamy analizować cudze (i własne) zachowania, zastanawiać się nad motywacjami i celowością działań – zwłaszcza, jeżeli dotyczą one przestępstw, morderstw, kradzieży. Co pchnęło mordercę do popełnienia zbrodni? Jak to możliwe, że nastolatka popełniła samobójstwo? Dlaczego w pozornie szczęśliwej rodzinie doszło do przemocy? Każdy z nas zadaje sobie takie pytanie, gdy w mediach pojawiają się tego typu doniesienia.

Szukaniem odpowiedzi, wyjaśnianiem tych spraw zajmuje się nie tylko prokuratura, lecz także specjaliści do spraw psychologii sądowo-penitencjarnej. Ich działania mają charakter wspomagający podstawowe czynności śledcze. Psychologowie sądowi przygotowani są bowiem do wydawania ekspertyz, opinii, pracy z osadzonymi i z osobami poszkodowanymi. Studia na specjalności psychologia sądowo-penitencjarna będą zatem idealne dla osób, które nie boją się wyzwań i lubią pracę pełną zwrotów akcji. Jeśli jesteś do tego wytrzymały na stres i uwielbiasz nauki psychologiczne, to ten kierunek czeka właśnie na ciebie.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku psychologia sądowo-penitencjarna w Warszawie możemy podzielić na:

1. Typ

 • Studia jednolite (jednolite magisterskie)

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku psychologia sądowo-penitencjarna w Warszawie realizowane są w ramach jednolitych studiów magisterskich, których program kształcenia trwa 5 lat (10 semestrów).

Uczelnie w Warszawie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku. Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

2. Program studiów i przedmioty

Uczelnie w Warszawie mają w swojej ofercie bogatą propozycję studiów psychologicznych. Pokazuje to, jak dużą popularnością cieszy się wciąż ten profil dydaktyczny. Nie każda taka propozycja zawiera wszystkie możliwe specjalizacje – z racji tego, że psychologia wciąż rozwija się bardzo dynamicznie. Jeżeli fascynuje cię świat psychologii sądowej, to studia na tej specjaności będziesz mógł rozpocząć na uczelniach, które znajdziesz w dziale poniżej. Zanim podejmiesz ostateczną decyzję, zastanów się, czy ten profil kształcenia spełni twoje wszystkie oczekiwania.

W programie dydaktycznym tej specjalności żaden przedmiot nie ma przypadkowego charakteru. Swoją wiedzę rozwijać będziesz na różnych płaszczyznach, ponieważ czekają na ciebie zajęcia poświęcone psychologii ogólnej, jak i wybranej przez ciebie specjalności. Przedmioty takie jak mózgowe mechanizmy funkcji umysłowych, czy psychologia społeczna stanowić będą dla ciebie punkt wyjścia. Doskonałe opanowanie zagadnień podstawowych pomoże ci w pełni zrozumieć specyfikę pracy psychologa sądowo-penitencjarnego. Musisz mieć świadomość, że w siatce kształcenia odnajdziesz zatem przedmioty takie jak:

 • opiniowanie nieletnich sprawców czynów karalnych
 • patologie społeczne
 • zaburzenia zachowania

Ile trwają studia na kierunku psychologia sądowo-penitencjarna w Warszawie?

Studia na kierunku Psychologia sądowo-penitencjarna w Warszawie trwają 5 lat (studia jednolite magiterskie).

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU PSYCHOLOGIA SĄDOWO-PENITENCJARNA?

Popularność studiów psychologicznych odzwierciedla w dużej mierze tendencje, które pojawiają się na aktualnym rynku zatrudnienia. Warto zadbać jednak o ukierunkowanie swojego wykształcenia, ponieważ dzięki temu będziesz specjalistą w wąskiej dziedzinie, co daje ci jeszcze większe szanse na stabilną pracę w zawodzie. Tak dzieje się w przypadku studiów na specjalności psychologia sądowo-penitencjarna. Twoje kwalifikacje zostają wyraźnie rozszerzone dzięki czemu zatrudnienia możesz szukać nie tylko w gabinetach psychologicznych i ośrodkach terapeutycznych, choć jest to również bardzo naturalna droga rozwoju.

Jako psycholog sądowo-penitencjarny pracę znajdziesz również w:

 • Policji
 • zakładach karnych
 • sądach
 • sektorze związanym z więziennictwem

 

Czekają na ciebie także areszty śledcze, zakłady poprawcze, ośrodki socjoterapeutyczne i młodzieżowe instytucje wychowawcze. Pamiętaj, że wykonywać będziesz bardzo odpowiedzialny zawód. Nie wybieraj go ze względu na prestiż, lecz kieruj się wewnętrznym powołaniem.

 

Gdzie studiować na kierunku psychologia sądowo-penitencjarna w Warszawie?

 

Uczelnie na których można studiować kierunek psychologia sądowo-penitencjarna w Warszawie

 

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Psychologia sądowo-penitencjarna w Warszawie?

 

STUDIA W WARSZAWIE - ważne informacje

kierunki studiów w Warszawie

studia w Warszawie

 

PSYCHOLOGIA SĄDOWO-PENITENCJARNA - ważne informacje

psychologia sądowo-penitencjarna studia

studia psychologiczne i społeczne w Warszawie

studia psychologiczne i społeczne w Polsce

zasady rekrutacji na studia

Kierunki psychologiczne i społeczne w Warszawie

slawistyka
Rozwiń

59 Uczelni w Warszawie

Warszawa przyciąga młodych ludzi z całego kraju. Przyjeżdżają tu na studia lub do pracy, w nadziei na zdobycie wykształcenia, doświadczenia zawodowego i wysoko płatnej pracy z perspektywami. Liczą na prestiż, sukces.

Warszawa ma wiele do zaoferowania dla studentów i kandydatów, ale także wiele od nich wymaga – progi punktowe oraz liczba chętnych na studia są tu wysokie. Również liczba studentów jest największa w Polsce: 15 uczelni publicznych i ponad 40 niepublicznych. Największą popularnością cieszą się Uniwersytet Warszawski, Politechnika Warszawska oraz Szkoła Główna Handlowa w Warszawie.

Warszawskie uczelnie są uznawane za prestiżowe nie tylko w Polsce ale i za granicą. Cenione są za profesjonalną kadrę naukową i szerokie perspektywy rozwoju.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Warszawie

 #MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

Komentarze (0)