Zarządzanie danymi i analityka Big Data - Warszawa

Zarządzanie danymi i analityka Big Data - Warszawa

Zarządzanie danymi i analityka Big Data - Warszawa

Studia w Warszawie

zarządzanie danymi i analityka Big Data

Odkryj zarządzanie danymi i analityka Big Data w Warszawie i sprawdź, gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Zarządzanie danymi i analityka Big Data studia Warszawa 2021 | woj. mazowieckie

Studia na specjalności Zarządzanie danymi i analityka Big Data w Warszawie to studia licencjackie lub magisterskiektórych program kształcenia trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu licencjata lub magistra.

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym).

Współczesny biznes znacząco odbiega od modeli funkcjonowania firm popularnych jeszcze kilkanaście lat temu. Dziś bowiem posługujemy się zaawansowanymi narzędziami, które podpowiadają, jak lepiej wypromować naszą firmę, kto korzysta z naszych usług, jakie jest zapotrzebowanie na rynku co należy zrobić, by biznes lepiej prosperował! Odpowiedzi na te pytania poznają w szczególności studenci zarządzania danymi i analityką big data.

Uczelnie w Warszawie przygotowały rozbudowane programy kształcenia, dzięki którym można poznawać nowoczesne metody i narzędzia wykorzystywane podczas analizy danych. Studenci zostaną wyposażeni również w wiedzę ekonomiczną i z pogranicza marketingu. Po zakończeniu nauki z powodzeniem będą mogli rozwijać się na stanowiskach analityków big data różnorodnych firm.

 

czytaj dalej wszystko o Zarządzanie danymi i analityka Big Data - Warszawa

Uczelnie, gdzie zarządzanie danymi i analityka big data jako specjalność / ścieżka kształcenia

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Collegium Humanum - Szkoła Główna Menedżerska w Warszawie

Collegium Humanum - Szkoła Główna Menedżerska w Warszawie

Jednostka prowadząca

Zarządzanie stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: niestacjonarne, stacjonarne

Specjalności na kierunku zarządzanie

Jakie wymagania podczas rekrutacji na specjalność  zarządzanie danymi i analityka Big Data w Warszawie?

Kierunki studiów takie jak zarządzanie mają interdyscyplinarny profil kształcenia, dlatego też w procesie rekrutacji uwzględniane są różne przedmioty. Mogą to być przykładowo: matematyka, dowolnie wybrany język obcy nowożytni, WOS, czy nawet historia i geografia. Zastanów się, który z nich eksponuje Twoje mocne strony.

Pamiętaj, że warto jest część z wybranych przedmiotów zdawać na poziomie rozszerzonym – to wymiernie zwiększy twoje szanse na znalezienie się na listach osób przyjętych.

Zarządzanie danymi i analityka big data w Warszawie - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania na uczelniach

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU ZARZĄDZANIE DANYMI I ANALITYKA BIG DATA?

Każdy z nas codziennie styka się z przetwarzaniem danych osobowych. Robimy to za każdym razem, gdy zakładamy nowe aplikacje, wypełniamy formularze do kart lojalnościowych, zakładamy nowe konta w banku. To akurat przykłady przetwarzania danych osobowych, ale można napisać, że w świecie nieustannych informacji i ich przekazywania to jedynie wierzchołek góry lodowej. Dlatego też nieustannie potrzebni są specjaliści, którzy wiedzą, jak najlepiej zarządzać przetwarzaniem tego typu informacji.

Zarządzanie danymi i analityka Big Data jest specjalnością na kierunku zarządzanie i stanowi stosunkowo nowatorską propozycję kształcenia, która stanowi niejako odpowiedź na zapotrzebowanie na aktualnym rynku gospodarczym. Jeśli jesteś osobą, która uwielbia przedmioty ścisłe takie jak matematyka i nie boi się wyzwań statystyki, to możesz śmiało pomyśleć o złożeniu aplikacji na ten kierunek. Pamiętaj, że w tej dyscyplinie przydaje się także skrupulatność i dokładność!

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na specjalności zarządzanie danymi i analityka Big Data możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)
2. Tryb:
 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia na specjalności Zarządzanie danymi i analityka Big Data w Warszawie realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają trzy lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające dwa lata.
Uczelnie w Warszawie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym lub online. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.
Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.
 

2. Program studiów i przedmioty

Z racji tego, że studia na specjalności zarządzanie danymi i analityka Big Data są dość nowatorską propozycją kształcenia, to nie będziesz mógł ich wybrać na każdym ośrodku akademickim. Uczelnie w Warszawie bacznie obserwują aktualne zapotrzebowanie rynkowe i to w mieście stołecznym na ogół najpierw pojawiają się takie nowatorskie oferty. Dlatego też studia w Warszawie na specjalności zarządzanie danymi i analityka Big Data rozpoczniesz na uczelniach, które znajdziesz w dziale poniżej.

Program kształcenia ma charakter interdyscyplinarny, co oznacza, że poznawać będziesz równolegle treści z różnych dyscyplin. Część z nich poświęcona będzie obszarowi zarządzania i wśród przedmiotów znajdą się przykładowo:

 • prognozowanie gospodarcze
 • marketing
 • podstawy ekonomii
 • zarządzanie jakością

 

Największe znaczenie będą mieć dla ciebie jednak przedmioty z zakresu zarządzania danymi i Big Datą. Uczęszczać będziesz bowiem na zajęcia poświęcone cyfrowemu zarządzaniu danymi.

Ile trwają studia na specjalności Zarządzanie danymi i analityka Big Data?

Studia na specjalności Zarządzanie danymi i  analityka Big Data w Warszawie, w zależności od typu studiów trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU ZARZĄDZANIE DANYMI I ANALITYKA BIG DATA?

Kierunki studiów takie jak zarządzanie chętnie wybierane są przez absolwentów szkół średnich właśnie ze względu na perspektywy zatrudnienia w przyszłości. Dziś bowiem większość firm korzysta z usług profesjonalistów, którzy wiedzą, jak najlepiej zarządzać danymi w formie cyfrowej. Dodatkowym atutem studiów na tym kierunku jest także możliwość międzynarodowego rozwoju kariery.

Studia w Warszawie przygotują cię do pracy w branży IT, gdzie będziesz mógł występować w roli informatyka i programisty Big Data. Czekają na ciebie także:

 • urzędy statystyczne
 • biura opinii publicznej
 • działy HR korporacji w sektorze prywatnym, jak i publicznym

 

Studia na specjalności zarządzanie danymi i analityka Big Data to dobra inwestycja, ponieważ będziesz mógł wybierać pośród ofert, które pojawiają się na aktualnym rynku zatrudnienia.

Gdzie studiować na specjalności zarządzanie danymi i analityka Big Data w Warszawie?

 

Uczelnie na których można studiować specjalność zarządzanie danymi i analityka danych w Warszawie

 • Collegium Humanum - Szkoła Główna Menedżerska

 

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na specjalność Zarządzanie danymi i analityka Big data w Warszawie?

 

STUDIA W WARSZAWIE - ważne informacje

kierunki studiów w Warszawie

studia w Warszawie

 

ZARZĄDZANIE DANYMI I ANALITYKA BIG DATA - ważne informacje

zarządzanie danymi i analityka big data studia

studia zarządzanie w Warszawie

studia zarządzanie w Polsce

zasady rekrutacji na studia

Kierunki ekonomiczne w Warszawie

Rozwiń

59 Uczelni w Warszawie

Warszawa przyciąga młodych ludzi z całego kraju. Przyjeżdżają tu na studia lub do pracy, w nadziei na zdobycie wykształcenia, doświadczenia zawodowego i wysoko płatnej pracy z perspektywami. Liczą na prestiż, sukces.

Warszawa ma wiele do zaoferowania dla studentów i kandydatów, ale także wiele od nich wymaga – progi punktowe oraz liczba chętnych na studia są tu wysokie. Również liczba studentów jest największa w Polsce: 15 uczelni publicznych i ponad 40 niepublicznych. Największą popularnością cieszą się Uniwersytet Warszawski, Politechnika Warszawska oraz Szkoła Główna Handlowa w Warszawie.

Warszawskie uczelnie są uznawane za prestiżowe nie tylko w Polsce ale i za granicą. Cenione są za profesjonalną kadrę naukową i szerokie perspektywy rozwoju.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Warszawie# MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia zarządzanie wybrać

Studia na kierunku Zarządzanie - wszystko co musisz wiedzieć

Studia zarządzanie w Warszawie

Jakie są kierunki zarządzanie w Warszawie

Co zdawać na maturze

 

Komentarze (0)