Biogospodarka - Kraków

Biogospodarka - Kraków

Biogospodarka - Kraków

Studia w Krakowie

biogospodarka

Odkryj kierunek biogospodarka w Krakowie i sprawdź gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

Biogospodarka studia Kraków 2021 | woj. małopolskie

Studia na kierunku Biogospodarka w Krakowie to studia inżynierskie lub magisterskiektórych program kształcenia trwa 3,5 roku (studia I stopnia) lub 1,5 roku (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu inżyniera lub magistra.

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym).

Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Biogospodarka - Kraków

Zobacz, na jakich uczelniach w Krakowie jest kierunek biogospodarka

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie

Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie

Jednostka prowadząca

Biogospodarka stopień: (I)  (II), czas trwania: 3,5 roku • 1,5 roku
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek biogospodarka w Krakowie?

Aplikacja na kierunki studiów w Krakowie powinna się wiązać z procesem przygotowawczym. Jako przyszły kandydat powinieneś wiedzieć, jakie przedmioty są brane pod uwagę oraz czy wybrana przez ciebie uczelnia cieszy się zainteresowaniem przyszłych kandydatów, co zwiększa konkurencję.

Jeśli chcesz podjąć biogospodarkę, podejdź do matematyki, języka angielskiego, biologii, chemii oraz geografii, najlepiej na poziomie rozszerzonym. Szczegóły w kwestii rekrutacji zgłębisz na stronie internetowej uczelni.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Biogospodarka w Krakowie - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania na uczelniach

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

BIOGOSPODARKA KRAKÓW STUDIA I STOPNIA

BIOGOSPODARKA KRAKÓW STUDIA II STOPNIA


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

BIOGOSPODARKA KRAKÓW STUDIA STACJONARNE

BIOGOSPODARKA KRAKÓW STUDIA NIESTACJONARNE

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku biogospodarka w Krakowie

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU BIOGOSPODARKA?

 

Biogospodarka jest nauką, w której spektrum zainteresowania znajdują się procesy zachodzące w gospodarce określonego rejonu geograficznego oraz całego świata. Wynikiem pracy specjalistów tej dziedziny jest wzrost równowagi pomiędzy przemysłem przetwórczym, a stanem środowiska naturalnego, a także do zwiększenia miejsc pracy dla ludzi zarówno na terenach wiejskich i przemysłowych. Studia inżynierskie na kierunku Biogospodarka zawierają w swoim programie kształcenia zagadnienia z takich obszarów, jak biotechnologia, bioenergetyka, inżynieria środowiska, czy chemia. Dlatego kierunek ten zasługuje na miano interdyscyplinarnego.

Niektóre uczelnie w Krakowie oferują możliwość podjęcia wybranych kierunków stacjonarnie lub zaocznie, dlatego Biogospodarkę możesz rozpocząć na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie w trybie stacjonarnym i zaocznym, na studiach pierwszego oraz drugiego stopnia.

 

Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku biogospodarka możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (inżynierskie)

 • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku biogospodarka w Krakowie realizowane są w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia inżynierskie, które trwają 3,5 roku. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 1,5 roku.

Uczelnie w Krakowie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

Program studiów i przedmioty

Uniwersalność studiów na kierunku Biogospodarka powoduje, że aplikantów do ich podjęcia jest niezwykle wielu. Z pewnością specyfika tego kierunku sprosta oczekiwaniom dużej grupy maturzystów, jednak nie każdy z nich posiada odpowiednie predyspozycje, które zwiększą jego szanse na wykorzystanie pełni potencjału tego kierunku. Jeżeli myślisz o rozpoczęciu Biogospodarki w Krakowie, powinieneś interesować się przyrodą i procesami przetwórczymi, wpływającymi na jej jakość. Ponadto przyda ci się nieco zdolności matematycznych, społecznych oraz technicznych – Biogospodarka jest bowiem nauką interdyscyplinarną.

Studia w Krakowie na kierunku Biogospodarka zapewnią studentom szczegółową znajomość zasad funkcjonowania rynków i przedsiębiorstw w biogospodarce, program kształcenia przedstawi również treści teoretyczne z zakresu:

 • ochrony roślin
 • planowania, produkcji i transformacji bioproduktów
 • zasad funkcjonowania sektora doradczego, skupiającego się na szeroko pojętej gospodarce oraz inżynierii środowiska

 

W trakcie nauki będziesz miał szansę na wybór konkretnej specjalności, dzięki której ukierunkujesz swoje wykształcenie na najodpowiedniejszy tor.

Ile trwają studia na kierunku biogospodarka w Krakowie?

Studia na kierunku Biogospodarka w Krakowie, w zależności od typu studiów trwają 3,5 roku (studia I stopnia) lub 1,5 roku (studia II stopnia).

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU BIOGOSPODARKA?

Biogospodarka jest swego rodzaju odpowiedzią na dynamiczne zmiany w obrębie zależności pomiędzy specyfiką przedsiębiorstw a ekologią. Jako że do zapewnienia równowagi między wymienionymi aspektami potrzeba pracowników o specyficznych kompetencjach, dlatego absolwenci Biogospodarki z pewnością nie będą narzekać na bezrobocie ani niskie zarobki.

Zatem gdzie będziesz mógł znaleźć zatrudnienie, jeżeli zdecydujesz się na ukończenie tego kierunku studiów? Jeśli marzysz o karierze naukowej, zatrudnisz się w:

 • laboratoriach
 • instytucjach naukowo-badawczych
 • ośrodkach badawczo-rozwojowych

 

Jeśli posiadasz kompetencje menedżerskie, będziesz mógł otworzyć własną działalność gospodarczą, która przyda się szczególnie na terenach wiejskich. Ponadto będzie czekać na ciebie zatrudnienie w: sektorze rolno-spożywczym, administracji publicznej oraz energetycznym.

Gdzie studiować na kierunku biogospodarka w Krakowie?

Uczelnie na których można studiować kierunek biogospodarka w Krakowie

 • Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie

 

Co warto sprawdzić przed procesem rekrutacji na studia na kierunku Biogospodarka w Krakowie?

 

STUDIA W KRAKOWIE - ważne informacje

kierunki studiów w Krakowie

studia w Krakowie

 

BIOGOSPODARKA - ważne informacje

biogospodarka studia

studia biologiczne i przyrodnicze w Krakowie

studia biologiczne i przyrodnicze w Polsce

zasady rekrutacji na studia

Kierunki inżynierskie i techniczne w Krakowie

Rozwiń

19 Uczelni w Krakowie

Może zadajesz sobie pytanie, czy Kraków jest miastem studenckim? Odpowiedź brzmi: tak! Co roku, tysiące maturzystów przybywa do naszego miasta, wybierając wśród dziesięciu publicznych i dziewięciu niepublicznych uczelni wyższych, tym samym dokonując jednej z kluczowych decyzji w swoim życiu. Co na to wpływa? Atmosfera, jaka tu panuje oraz bogata i różnorodna oferta edukacyjna, turystyczna i kulturalna. Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują krakowskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Krakowie

 


#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

  

Komentarze (0)