Architektura wnętrz studia I stopnia - Łódź

Architektura wnętrz studia I stopnia - Łódź

Dodaj do ulubionych

Architektura wnętrz studia I stopnia (licencjackie) Łódź - 2021 | woj. łódzkie

Studia na kierunku Architektura wnętrz w Łodzi to studia licencjackie lub magisterskiektórych program kształcenia trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu licencjata lub magistra.

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej - Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi oraz niepublicznej szkole wyższej w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym). Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Architektura wnętrz studia I stopnia - Łódź

Zobacz, na jakich uczelniach w Łodzi jest kierunek architektura wnętrz

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi

Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi

Jednostka prowadząca

Architektura wnętrz stopień: (I), czas trwania: 3 lata
tryb: stacjonarne
Wyższa Szkoła Sztuki i Projektowania w Łodzi

Wyższa Szkoła Sztuki i Projektowania w Łodzi

Jednostka prowadząca

Architektura wnętrz stopień: (I), czas trwania: 3 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Jakie wymagania przy rekrutacji na kierunek architektura wnętrz w Łodzi?

Aby zostać studentem kierunku architektura wnętrz będziesz musiał zdać egzamin maturalny z przedmiotów obowiązkowych oraz wybranych przedmiotów dodatkowych. W zależności od uczelni kandydaci będą musieli przejść rozmowę kwalifikacyjną lub napisać egzamin wstępny.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Architektura wnętrz w Łodzi - zasady rekrutacji

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU ARCHITEKTURA WNĘTRZ?

 

Jesteś osobą o dużym poczuciu estetyki? Potrafisz docenić piękne przedmioty i wnętrza? Interesujesz się sztuką użytkową i chciałbyś ? Jeżeli odpowiedziałeś twierdząco na powyższe pytania, to powstał kierunek idealnie dopasowany do twoich potrzeb i zainteresowań. Kierunek architektura wnętrz w Łodzi realizuje treści z zakresu różnorodnych nauk i umożliwia zdobycie wszechstronnego wykształcenia i tym samym stabilnej pozycji na rynku pracy.

Idealnymi kandydatami na studia architektoniczne będą osoby, które interesują się sztuką, naukami ścisłymi, technicznymi, a także społecznymi. Jeśli dodatkowo twoją mocną stroną jest umiejętność kreatywnego myślenia i wyobraźnia przestrzenna, to koniecznie weź udział procesie rekrutacji na ten perspektywiczny kierunek i przekonaj się, że studia mogą być także fascynującą przygodą.

 

1. Typ i tryb studiów

Studia na kierunku architektura wnętrz możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne 

 

2. Program studiów i przedmioty

Uczelnie w Łodzi, ze względu na rosnącą popularność studiów architektonicznych, zdecydowały się wprowadzić je do swojej oferty kształcenia. Dokładną listę ośrodków akademickich, w których możesz realizować kierunek architektura wnętrz, znajdziesz w dziale poniżej.

Tematyka zajęć będzie oscylować głównie wokół nauk:

 • artystycznych
 • ścisłych
 • technicznych

 

Studenci będą mieli okazję zapoznać się z historią architektury i sztuki, a także rozwinąć swoją wiedzę kulturoznawczą i społeczną. Ponadto, będziesz miał dostęp do nowoczesnego sprzętu komputerowego i programów graficznych, stosowanych na co dzień w branży architektonicznej. Jako student, wykształcisz umiejętności projektowania wnętrz czy konstrukcji budowlanych, a także nauczysz się zasad wykonywania poprawnego rysunku technicznego. Integralną częścią studiów są także praktyki zawodowe, dzięki którym zdobędziesz cenne doświadczenie.

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku Architektura wnętrz w Łodzi, w zależności od wybranego stopnia trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Studia w Łodzi można realizować zarówno na pierwszym, jaki drugim stopniu. Pierwsza opcja jest skierowana do absolwentów szkół średnich, którzy zdali egzamin maturalny i chcieliby kontynuować naukę na studiach. Studia  pierwszego stopnia na kierunku architektura wnętrz trwają trzy lata, czyli sześć semestrów i kończą się egzaminem dyplomowym, po którym uzyskasz tytuł licencjata.

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU ARCHITEKTURA WNĘTRZ?

Studia architektoniczne kształcą specjalistów, którzy doskonale odnajdują się na współczesnym, zarówno krajowym, jak i międzynarodowym rynku pracy. Dlatego też po ukończeniu studiów pierwszego stopnia na kierunku architektura wnętrz, będziesz miał wiele interesujących możliwości rozwoju zawodowego.

Bez problemu znajdziesz zatrudnienie w:

 • biurach projektowych
 • agencjach architektonicznych
 • firmach deweloperskich
 • firmach budowlanych oraz wykończeniowych, gdzie wykorzystasz swoją wiedzę i umiejętności techniczne

 

Abiturienci często decydują się na związanie swojej przyszłości z redakcjami czasopism wnętrzarskich lub wydawnictwami specjalizującymi się w tym obszarze. Po ukończeniu studiów pierwszego stopnia możesz kontynuować naukę na studiach magisterskich lub podyplomowych i tym samym zyskać nowe perspektywy zawodowe.

Gdzie studiować na kierunku Architektura wnętrz (studia I stopnia) w Łodzi?

 

Uczelnie na których można studiować kierunek architektura wnętrz (studia I stopnia) w Łodzi

 • Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi
 • Wyższa Szkoła Sztuki i Projektowania w Łodzi
 • Wyższa Szkoła Informatyki i Umiejętności w Łodzi

czytaj dalej uczelnie w Łodzi

Co warto sprawdzić, idąc na studia I stopnia na kierunku architektura wnętrz?

Jakie przedmioty są brane pod uwagę?

Postępowanie rekrutacyjne na studiach architektonicznych jest nietypowe i wymaga od kandydatów obeznania z dziedzinami architektonicznymi i budowlanymi od samego początku. Jeśli chcesz studiować architekturę wnętrz, musisz zdać egzaminy z obowiązkowych przedmiotów maturalnych, jednak warto pokusić się także o wyniki z przedmiotów rozszerzonych, do których zaliczyć możemy nauki nie tylko ścisłe, ale i humanistyczne.

 

Jak wygląda proces rekrutacji?

Pamiętaj jednak, że uczelnie od samego początku weryfikują predyspozycje kandydatów do danego zawodu, dlatego w rekrutacji przewiduje się także praktyczny egzamin wstępny i rozmowę kwalifikacyjną. Właśnie dlatego warto przygotować portfolio złożone z najlepszych prac rysunkowych i fotograficznych.

 

Czy te studia są dla Ciebie?

Z pewnością odnajdziesz się na tego typu studiach, jeśli interesujesz się designem i historią sztuki. Architektura wnętrz jest idealną propozycją dla osób odznaczających się poczuciem estetyki oraz kreatywnością, ale jednocześnie dla kandydatów, którzy nie boją się nowych rozwiązań technologicznych i są w stanie zajmować się tworzeniem graficznym, doradzaniem w zakresie wystroju wnętrz, a także komunikacją wizualną.

Czy warto iść na studia I stopnia na kierunku architektura wnętrz?

Studia pierwszego stopnia w zakresie architektury wnętrz są odpowiednie dla osób, które pragną wykorzystywać swoje plastyczne i manualne predyspozycje w życiu zawodowym. Programy kształcenia wypełniane są przedmiotami, które pozwolą Ci zdobyć nie tylko rzetelnie opracowaną wiedzę merytoryczną oraz odpowiednią do tego techniczną terminologię, ale umożliwią także rozwijanie aspiracji artystycznych.

Oczywiście studia architektoniczne mają praktyczny charakter, dlatego programy studiów wypełniane są nie tylko przedmiotami obligatoryjnymi, ale również specjalizacyjnymi. Zajęcia zaś odbywają się nie tylko w salach wykładowych, laboratoryjnych i komputerowych, ale także w plenerze.

Warto wybrać drogę projektową w zakresie architektury wnętrz, jeśli odznaczasz się poczuciem estetyzmu i należysz do osób kreatywnych. Interdyscyplinarne podejście do przekazywanej wiedzy umożliwi Ci branie udziału w sympozjach i wystawach, natomiast wielogodzinne praktyki zawodowe dadzą szansę na zdobycie pierwszych doświadczeń zawodowych.

Studia I stopnia niestacjonarne na kierunku architektura wnętrz

Wybrane łódzkie ośrodki akademickie oferują kształcenie w zakresie architektury wnętrz zarówno stacjonarnie, jak i niestacjonarnie. Studia niestacjonarne proponowane są przez wybraną uczelnię w formie zaocznej, co oznacza, że zajęcia odbywają się w weekendy, a cały proces edukacji jest płatny. Ceny semestralne i roczne ustalane są indywidualnie przez uczelnie w Łodzi i różnią się od siebie w zależności od realizowanego kierunku studiów.

Jeśli chodzi o postępowanie rekrutacyjne na kierunku architektura wnętrz w Łodzi, najbardziej znaczące jest złożenie wymaganych dokumentów w terminie wskazanym przez daną uczelnię. Nie oznacza to jednak, że jesteś zwolniony/a z egzaminów dojrzałości. Są one brane pod uwagę zwłaszcza w momencie, gdy kandydatów na studia jest naprawdę wielu. Przyszli studenci zostaną także zaproszeni na rozmowę rekrutacyjną, na którą powinni zabrać teczkę z pracami z fotografii, rysunku lub kompozycji własnych.

Studia niestacjonarne to idealna możliwość dla tych, którzy życie naukowe chcą połączyć z życiem zawodowym i osobistym.

Kierunki architektura i budownictwo w Łodzi

POZOSTAŁE UCZELNIE W ŁODZI NA KTÓRYCH JEST KIERUNEK ARCHITEKTURA WNĘTRZ

Komentarze (0)