Fizjoterapia studia jednolite magisterskie - Warszawa

Fizjoterapia studia jednolite magisterskie - Warszawa

Studia na kierunku fizjoterapia w Warszawie możesz podjąć na 2 uczelniach publicznych oraz 4 niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym.

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
jednolite
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Typ uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Więcej filtrów
Czas trwania
Społeczna Akademia Nauk w Warszawie

Społeczna Akademia Nauk w Warszawie

Fizjoterapia stopień: (Jednolite), czas trwania: 5 lat
forma: stacjonarne, niestacjonarne
Warszawska Akademia Medyczna Nauk Stosowanych

Warszawska Akademia Medyczna Nauk Stosowanych

Fizjoterapia stopień: (Jednolite), czas trwania: 5 lat
forma: stacjonarne, niestacjonarne
Warszawska Uczelnia Medyczna im. Tadeusza Koźluka w Warszawie

Warszawska Uczelnia Medyczna im. Tadeusza Koźluka w Warszawie

Fizjoterapia stopień: (Jednolite), czas trwania: 5 lat
forma: stacjonarne, niestacjonarne
Warszawski Uniwersytet Medyczny

Warszawski Uniwersytet Medyczny

Fizjoterapia stopień: (Jednolite), czas trwania: 5 lat
forma: stacjonarne
Akademia Medyczna Nauk Stosowanych Humanum z siedzibą w Warszawie

Akademia Medyczna Nauk Stosowanych Humanum z siedzibą w Warszawie

Fizjoterapia stopień: (Jednolite), czas trwania: 5 lat
forma: stacjonarne, niestacjonarne

Akademia Wychowania Fizycznego w Warszawie

Fizjoterapia stopień: (Jednolite), czas trwania: 5 lat
forma: stacjonarne

08.03.2024

Fizjoterapia studia jednolite magisterskie Warszawa 2024 | woj. mazowieckie

Fizjoterapia w Warszawie to 5-letnie studia jednolite magisterskie. Studia można podjąć na 6 uczelniach w formie stacjonarnej (dziennej) lub niestacjonarnej. 

Fizjoterapia studia jednolite magisterskie - Warszawa
Studia na kierunku fizjoterapia w Warszawie
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia jednolite magisterskie
Czas trwania 5 lat (studia jednolite magisterskie)
Opis kierunku

Fizjoterapia to kierunek, na którym studenci zdobywają zaawansowaną wiedzę na temat funkcjonowania ciała. Program studiów obejmuje zajęcia teoretyczne i praktyczne, podczas których przyszli absolwenci zdobywają umiejętności niezbędne do leczenia zaburzeń układu ruchu. Studenci fizjoterapii zdobywają doświadczenie w pracy m.in. z osobami starszymi, kobietami w ciąży oraz dziećmi.

Fizjoterapeuci mają wiele możliwości zawodowych. Mogą pracować w miejscach zajmujących się opieką zdrowotną takich jak: szpitale, uzdrowiska czy hospicja. Absolwenci fizjoterapii często znajdują zatrudnienie w klubach sportowych, na siłowniach oraz w klinikach odnowy biologicznej. Umiejętności zdobyte w trakcie studiów pozwalają także na prowadzenie własnej działalności.

 
Uczelnie
W Warszawie fizjoterapię (studia jednolite magisterskie) możesz studiować w ramach kierunku na 2 uczelniach publicznych: Akademia Wychowania Fizycznego w Warszawie (Wydział Rehabilitacji AWF), Warszawski Uniwersytet Medyczny (Wydział Medyczny WUM) oraz 4 niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższychWarszawska Uczelnia Medyczna im. Tadeusza Koźluka w Warszawie, Warszawska Akademia Medyczna Nauk Stosowanych, Społeczna Akademia Nauk w Warszawie, Wyższa Szkoła Rehabilitacji w Warszawie.

 

Jakie są wymagania na studia jednolite magisterskie na kierunku fizjoterapia w Warszawie

Język obcy nowożytni (egzamin ustny!), biologia, fizyka (lub fizyka i astronomia), chemia lub matematyka – to właśnie te przedmioty sprawią, że będziesz mógł rozpocząć studia fizjoterapeutyczne w Warszawie. Musisz mieć świadomość, że czeka cię zatem sporo nauki.

Jeśli chcesz uniknąć rozczarowań, to swoje przygotowania powinieneś zacząć już dziś. Przeanalizuj także ofertę prywatnych ośrodków akademickich – tutaj w przypadku zbyt dużej liczby chętnych zostanie przeprowadzony po prostu konkurs świadectw.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU FIZJOTERAPIA?

Dziś coraz częściej dostrzegamy, jak ważna jest dbałość o wszelkie aspekty związane z naszym zdrowiem. Liczy się nie tylko zapobieganie chorobom, zdrowa dieta, czy zachowanie wewnętrznej harmonii psychicznej. Duże znacznie odgrywa także to, jak fizycznie funkcjonuje nasze ciało. Drobne schorzenia i urazy, które na początku nie dają się we znaki, mogą przerodzić się w poważne choroby, które wymagać będą leczenia fizjoterapeutycznego.

Czym właściwie zajmuje się fizjoterapia? Osoby, które świadczą usługi z nią związane dbają o to, by pacjenci z urazami i schorzeniami różnego rodzaju wracali do zdrowia psychicznego. Nie obejmuje ona wyłącznie ortopedii. Warto podkreślić, że bardzo często nawet pacjenci kardiologiczni, czy neurologiczni wymagają leczenia fizjoterapeutycznego. Studia na kierunku fizjoterapia przeznaczone są zatem dla osób, które czują, jak ważna jest w codziennym zdrowiu zbilansowana sprawność fizyczna. Pamiętaj, że jeśli bierzesz pod uwagę kształcenie o tym profilu, powinieneś interesować się naukami medycznymi!

 

Typ i tryb studiów

Studia na kierunku fizjoterapia możemy podzielić na:

1. Typ:

  • Studia jednolite
  • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:
  • studia stacjonarne
  • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku fizjoterapia w Warszawie realizowane są zarówno w ramach drugiego stopnia, jak i jednolitych studiów magisterskich. Drugi stopień to studia magisterskie, trwające dwa lata. Studia jednolite magisterskie trwają pięć lat.

Uczelnie w Warszawie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

Program studiów i przedmioty

Fizjoterapia należy także do grona tych kierunków, które możesz studiować zarówno stacjonarnie, jak i niestacjonarnie. Musisz przygotować się jedynie na to, że w przypadku studiów niestacjonarnych większość materiału teoretycznego będziesz przyswajać sam, by podczas weekendowych zjazdów naukowych uczestniczyć już w ćwiczeniach praktycznych. Pamiętaj również o tym, że jeśli wybierzesz studia niestacjonarne, czeka cię uiszczanie opłat za czesne.

Kierunki takie jak fizjoterapia możemy zaliczyć do grona studiów medycznych. Ich program kształcenie jest niezwykle potężny, dlatego podział na dwa stopnie dydaktyczne byłyby niemożliwy. Pierwsze lata nauki na tym kierunku mają formę edukacji wstępnej. To wtedy studenci otrzymują niezbędne podstawy teoretyczne, które pozwolą się mierzyć z dużo bardziej skomplikowanymi zagadnieniami fizjoterapeutycznymi. Na początku swojego kształcenia każdy ze studentów musi się zmierzyć z przedmiotami takimi jak:

  • anatomia i fizjologia człowieka
  • patofizjologia
  • immunologia z genetyką

 

Warto podkreślić, że studenci muszą szczególnie dużo uwagi poświęcić na omówienie różnorodnych patologii, które pozwolą na świadome dostosowanie ćwiczeń terapeutycznych. Fizjoterapia powinna być bowiem stosowana nie tylko podczas leczenia ortopedycznego. Zajęcia teoretyczne na tym kierunku to jednak dopiero pewien wstęp. Każdy przyszły fizjoterapeuta powinien posiadać bowiem szereg specjalistycznych umiejętności. Zdobywać je będzie podczas ćwiczeń praktycznych takich jak:

  • terapię manualną
  • kształcenie ruchowe
  • gimnastykę

 

Studenci tego kierunku muszą być także przygotowani na odbycie niezwykle ważnych praktyk szpitalnych.

 

Gdzie studiować na kierunku fizjoterapia w Warszawie

Kierunek fizjoterapia (studia jednolite) - uczelnie w Warszawie

Uczelnie w Warszawie - kierunek fizjoterapia:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Akademia Medyczna Nauk Stosowanych Humanum z siedzibą w Warszawie stacjonarne, niestacjonarne jednolite więcej
Akademia Wychowania Fizycznego w Warszawie (Wydział Rehabilitacji) stacjonarne jednolite więcej
Społeczna Akademia Nauk w Warszawie stacjonarne, niestacjonarne jednolite więcej
Warszawska Akademia Medyczna Nauk Stosowanych stacjonarne, niestacjonarne jednolite więcej
Warszawska Uczelnia Medyczna im. Tadeusza Koźluka w Warszawie stacjonarne, niestacjonarne jednolite więcej
Warszawski Uniwersytet Medyczny stacjonarne jednolite więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Ile trwają studia jednolite magisterskie na kierunku fizjoterapia w Warszawie?

Studia na kierunku Fizjoterapia w Warszawie, w zależności od typu studiów trwają 2 lata (studia II stopnia) lub 5 lat (studia jednolite).

Kierunki studiów takie jak fizjoterapia mają w Polsce charakter jednostopniowy. W praktyce oznacza to, że będziesz się kształcić nieprzerwanie przez pięć lat, czyli dziesięć semestrów. Czeka cię zapoznanie z potężnym programem dydaktycznym, który podczas pierwszych lat nauki ma charakter zgłębiania dyscyplin podstawowych. Ich doskonałe opanowanie pozwoli ci na zrozumienie treści ściśle przylegających do fizjoterapii. Na zakończenie kształcenia przystąpisz do obrony pracy dyplomowej, dzięki której otrzymasz prestiżowy tytuł magistra.

 

Fizjoterapia w Warszawie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
jednolite magisterskie 5 lat magister

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU FIZJOTERAPIA?

Z racji tego, że współcześnie coraz częściej pacjenci zobowiązani są do korzystania z usług fizjoterapeutycznych, to w tym sektorze potrzebni są nieustannie nowi, wykwalifikowani pracownicy. Jeśli wybierzesz uczelnie w Warszawie, to możesz mieć pewność, że bardzo szybko znajdziesz pracę w zawodzie. Pamiętaj tylko, by do swojego zawodu podchodzić z pasją i zaangażowaniem – na swojej drodze spotykać będziesz osoby, którym dzięki swojej cierpliwości i umiejętnościom pozwolisz wracać do sprawności fizycznej.

Jako fizjoterapeuta będziesz mógł znaleźć pracę w wielu sektorach. Czeka na ciebie praca w:

  • ośrodkach rehabilitacyjnych dla osób niepełnosprawnych
  • publicznych i niepublicznych zakładach opieki zdrowotnej
  • czy nawet sanatoriach
  • klubach fitness
  • ośrodkach odnowy biologicznej
  • gabinetach spa & wellness

 

Pamiętaj, że kompetencje fizjoterapeutyczne nie różnią się w zależności od miejsca kształcenia, więc swoją karierę będziesz mógł rozwijać także na arenie międzynarodowej.

Co warto sprawdzić idąc na studia jednolite magisterskie na kierunku fizjoterapia w Warszawie?

Jeśli na liście atrakcyjnych dla ciebie kierunków znalazły się studia fizjoterapeutyczne, to pamiętaj o kilku istotnych kwestiach, które pomogą ci w świadomym planowaniu swojej nauki wyższej. Na początku sprawdź, jakie przedmioty rekrutacyjne pomogą znaleźć ci się na listach osób przyjętych. Pamiętaj o tym, że nie zawsze zainteresowanie danym kierunkiem jest jednoznaczne z posiadaniem rzetelnej wiedzy. Im szybciej będziesz wiedział, co zdawać na maturze, tym łatwiej będzie ci zadbać o odpowiednie przygotowanie.

Zastanów się również, czy aby na pewno studia fizjoterapeutyczne znajdują się w kręgu twoich zainteresowań czy może wybierasz je ze względu na społeczne oczekiwania? Pamiętaj o tym, że ten profil kształcenia będzie sprawiać radość wyłącznie tym osobom, które wiedzą, jak ważną rolę w życiu odgrywa zbilansowana aktywność fizyczna!

Nie zapomnij również o sprawdzeniu, jak wygląda proces rekrutacji na studia fizjoterapeutyczne. Zadbaj odpowiednio wcześnie o zgromadzenie informacji na temat terminów składania dokumentów czy uiszczania opłat rekrutacyjnych. To bardzo ważne elementy – jeśli je zaniedbasz, może okazać się, że nie znajdziesz się na listach osób przyjętych!

Czy warto iść na studia jednolite magisterskie na kierunku fizjoterapia w Warszawie?

Ból pleców, ramion, zwyrodnienia stawów, rehabilitacja po wypadku – pomoc fizjoterapeuty niejednokrotnie bywa nieoceniona. Dziś dodatkowo coraz częściej dostrzegamy, jak ważną rolę pełni aktywność fizyczna. Odpowiada ona nie tylko za profilaktykę wielu chorób, lecz niejednokrotnie stanowi cenną część leczenia czy rekonwalescencji. W praktyce oznacza to, że kierunki takie jak fizjoterapia są cenne i po prostu potrzebne ze społecznego punktu widzenia. Czy warto jednak je wybrać?

Odpowiedź zależy oczywiście od punktu widzenia. Studia fizjoterapeutyczne zaopatrzą cię w unikalną wiedzę oraz umiejętności. Mają one wysoce specjalistyczny, medyczny charakter i zostały one stworzone z myślą o osobach, które mają świadomość, że w stwierdzeniu „ruch to zdrowie” kryje się wiele prawdy. Nie każdy jednak miłośnik aktywności fizycznej odnajdzie się na kierunku fizjoterapia.

Ten profil kształcenia przyniesie wiele satysfakcji osobom, które nie tylko lubią sport i co najważniejsze – naukę przedmiotów ścisłych. Fizjoterapia to kierunek, który powinien być wybierany przez osoby empatyczne, cierpliwe oraz nie bojące się pracy z często bardzo schorowanymi pacjentami. Intensywna nauka może się jednak opłacać – na fizjoterapeutów czeka wiele ciekawych miejsc pracy!

Studia jednolite magisterskie niestacjonarne na kierunku fizjoterapia w Warszawie

Studia na kierunku fizjoterapia cieszą się coraz większą popularnością. Dostrzegają to uczelnie w Warszawie i przygotowują ciekawą ofertę, która będzie również atrakcyjna pod kątem organizacyjnym. W praktyce oznacza to, że studia fizjoterapeutyczne będziesz mógł także rozpocząć w trybie niestacjonarnym.

Studia niestacjonarne są wygodnym rozwiązaniem dla osób, które chciałyby równocześnie zadbać o inne obszary swojego rozwoju – intelektualnego czy też zawodowego. Zajęcia w tym trybie odbywają się najczęściej podczas weekendowych zjazdów naukowych. To czas zajęć i ćwiczeń praktycznych, kiedy to studenci rozwijają swoje unikalne umiejętności fizjoterapeutyczne.

Musisz mieć jednak świadomość, że jeśli wybierasz studia niestacjonarne, to czekać będą na ciebie opłaty za czesne. Przeanalizuj zatem odpowiednio wcześnie swoją pozycję finansową i podejmij decyzję, która będzie dla ciebie najkorzystniejsza. Możesz mieć jednak pewność, że dziś studia niestacjonarne przestały być synonimem wykształcenia o kiepskiej jakości.

Aktualności rekrutacyjne

komentarze (0)