Finanse i rachunkowość studia I stopnia - Kraków

Finanse i rachunkowość studia I stopnia - Kraków

Finanse i rachunkowość studia I stopnia - Kraków

Studia I stopnia w Krakowie

finanse i rachunkowość

Odkryj finanse i rachunkowość w Krakowie i i sprawdź, gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

20.12.2021

Finanse i rachunkowość studia I stopnia (licencjackie) Kraków 2022 | woj. małopolskie

Studia na kierunku Finanse i rachunkowość w Krakowie to studia licencjackie lub magisterskiektórych program kształcenia trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu licencjata lub magistra.

Studia na kierunku finanse i rachunkowość w Krakowie
Rok akademicki 2022/2023
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym).

Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Finanse i rachunkowość studia I stopnia - Kraków

Zobacz, na jakich uczelniach w Krakowie jest kierunek finanse i rachunkowość

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie

Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie

Jednostka prowadząca

Finanse i rachunkowość stopień: (I), czas trwania: 3 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek finanse i rachunkowość w Krakowie?

Przedmioty, które obligatoryjnie brane są pod uwagę w procesie rekrutacji na studia w Krakowie na kierunku finanse i rachunkowość to przede wszystkim język obcy nowożytni oraz do wyboru: matematyka.

Oczywiście, im więcej przedmiotów zdawanych na poziomie rozszerzonym, tym większa szansa na dostanie się na studia. Pamiętaj, że szansę na rozpoczęcie kształcenia mają wyłącznie najlepsi absolwenci szkół średnich.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Finanse i rachunkowość w Krakowie - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania na uczelniach

 • Przedmioty maturalne

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU FINANSE I RACHUNKOWOŚĆ?

Nikogo nie trzeba przekonywać, że mądre i zbilansowane obracanie pieniędzmi nie należy wcale do rzeczy łatwych. Zwłaszcza, że dziś możemy uznać, że żyjemy w społeczeństwie doszczętnie zmaterializowanym. W praktyce oznacza to, że na rynku wciąż potrzebni są specjaliści, którzy dysponować będą rozbudowaną wiedzą z zakresu finansów i rachunkowości. Zajmują się oni szczegółową analizą danych i tworzeniem różnego rodzaju prognoz finansowych. To świetni eksperci, którzy mogą wspierać funkcjonowanie każdego przedsiębiorstwa, czy korporacji.

Studia na kierunku finanse i rachunkowość zaadresowane są dla osób, które chciałyby rozwijać prężnie swoją karierę w sektorze bankowym. Zastanów się jednak, czy spełniasz predyspozycje, które pomogą ci spełniać się w tej dziedzinie z sukcesami. Musisz lubić przedmioty ścisłe takie jak matematyka. Zastanów się także, czy interesują cię nowinki ze świata gospodarczo-politycznego. Jeśli tak, to kierunki takie jak finanse i rachunkowość czekają właśnie na ciebie.

 

Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku finanse i rachunkowość możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)

 • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku finanse i rachunkowość w Krakowie realizowane są w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają 3 lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 2 lata.

Uczelnie w Krakowie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

Program studiów i przedmioty

Uczelnie w Krakowie dążą do tego, by zapewnić swoim studentom jak najwyższy poziom wykształcenia. Dlatego musisz też przygotować się na to, że program dydaktyczny, z którym się zetkniesz, będzie bardzo rozbudowany. Studenci w trakcie całego toku kształcenia będą poznawać bardzo szczegółowe zagadnienia związane z:

 • matematyką
 • statystyką
 • analizą finansową

 

Są to niezbędne elementy wiedzy, które będzie można odnieść do zagadnień ekonomicznych i socjologicznych, ponieważ one również mają istotny charakter w przypadku finansów i rachunkowości.

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz

Studia na kierunku Finanse i rachunkowość w Krakowie, w zależności od typu studiów trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Kierunki studiów takie jak finanse i rachunkowość trwają na ogół sześć semestrów kształcenia, czyli trzy lata. Studenci podczas ich trwania zdobywają podstawowe informacje i kompetencje, dzięki którym będą mogli rozpocząć pierwsze aktywności zawodowe. Studia I stopnia na kierunku finanse i rachunkowość wyposażą cię także w tytuł licencjata. Nim do tego jednak dojdzie, będziesz musiał napisać i obronić swoją pierwszą, poważną pracę dyplomową. To od niej zależy także, czy będziesz mógł rozpocząć kształcenie na II stopniu.

Finanse i rachunkowość w Krakowie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3 lata licencjat
studia II stopnia 2 lata magister

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU FINANSE I RACHUNKOWOŚĆ?

Eksperci finansowi znajdą zatrudnienie w sektorze bankowym (zarówno prywatnym, jak i publicznym). Mogą oni zajmować tam stanowisko:

 • doradców
 • analityków
 • ekspertów

 

Na absolwentów tego kierunku czekają także instytucje, które zajmują się nadzorowaniem przepływu finansowego, np. Komisja Nadzoru Finansowego. Osoby, kończące ten kierunek, odnajdą się świetnie na stanowiskach związanych ze śledzeniem aktualnych zmian zachodzących na giełdzie.

Mogą oni także podejmować różnorodne formy współpracy z prywatnymi przedsiębiorstwami, które chcą korzystać z profesjonalnego wsparcia i doradztwa ekspertów finansowych. Możliwości zatrudnienia są niezmierzone, to właściwie absolwenci tego kierunku decydują jaka praca będzie dla nich najbardziej odpowiednia. Pamiętaj, że sektor finansowy potężny jest nie tylko w Polsce, lecz także na całym świecie, więc twoja kariera może mieć charakter międzynarodowy.

Gdzie studiować na kierunku finanse i rachunkowość (studia I stopnia) w Krakowie?

Uczelnie na których można studiować kierunek finanse i rachunkowość (studia I stopnia) w Krakowie

 • Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie
 • Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
 • Wyższa Szkoła Ekonomii i Informatyki w Krakowie
 • Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości w Krakowie

 

Uczelnie w Krakowie - kierunek finanse i rachunkowość:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie stacjonarne, niestacjonarne studia I stopnia więcej
Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie (Kolegium Ekonomii, Finansów i Prawa UE w Krakowie) stacjonarne, niestacjonarne studia I stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Co warto sprawdzić idąc na studia I stopnia na kierunku finanse i rachunkowość

Nim zgłosisz swoją kandydaturę do rozpoczęcia nauki na kierunku finanse i rachunkowość w Krakowie, powinieneś zapoznać się ze szczegółami dotyczącymi procesu rekrutacji, ewentualnych opłat oraz wymaganych dokumentów.

 

Jak wygląda proces rekrutacji?

Zazwyczaj kandydaci na studia pierwszego stopnia wyłaniani są na podstawie konkursu świadectw maturalnych. W przypadku, kiedy liczba kandydatów przekroczy liczbę dostępnych miejsc, o przyjęciu na studia mogą zadecydować wyniki uzyskanie na egzaminie. Dlatego tak ważne jest, abyś odpowiednio wcześnie rozpoczął przygotowania do matury, jeśli chcesz dostać się na finanse i rachunkowość w Krakowie.

 

Czy te studia są dla ciebie?

Każdy, kto wkrótce chce rozpocząć przygodę ze studiami, powinien odpowiedzieć sobie na pytanie, czy dany kierunek jest dla niego. Jakie predyspozycje okażą się szczególnie cenne dla przyszłych kandydatów na krakowskie finanse i rachunkowość?

Z pewnością nieocenione okaże się zainteresowanie ekonomią i światową gospodarką. Jeżeli ponadto lubisz matematykę, działania rachunkowe nie sprawiają ci większych problemów oraz marzysz o pracy w międzynarodowych przedsiębiorstwach finansowych lub bankowości, to bez wahania aplikuj na finanse i rachunkowość w Krakowie!

Czy warto iść na studia I stopnia na kierunku finanse i rachunkowość

Nie jest tajemnicą, że dynamiczny rozwój gospodarczy i cywilizacyjny nie byłby możliwy, gdyby nie właściwie funkcjonująca branża związana z szeroko rozumianymi finansami. Dlatego finanse i rachunkowość to kierunek przyszłości.

Pozwala bowiem na zdobycie szerokiej wiedzy ekonomicznej i rachunkowej, ale również umożliwia ugruntowanie umiejętności analitycznych i związanych z logicznym rozwiązywaniem problemów statystycznych, co w przemyśle finansowym często okazuje się nieocenione.

Osoby, które ukończą krakowskie finanse i rachunkowość, z powodzeniem zatrudnią się w bankowości, urzędach skarbowych, jednostkach podatkowych lub zdecydują się na poprowadzenie własnej działalności. Będzie to możliwe między innymi dzięki kompetencjom ekonomicznym, jakie posiadają absolwenci tego kierunku.

Studia I stopnia niestacjonarne na kierunku finanse i rachunkowość

Uczelnie w Krakowie starają się odpowiadać na potrzeby przyszłych studentów, dlatego istnieje możliwość realizowania studiów na kierunku finanse i rachunkowość nie tylko w trybie dziennym, ale również zaocznym.

Studia zaoczne powstały z myślą o osobach, dla których oszczędność czasu jest kwestią priorytetową. Zajęcia odbywają się głównie w weekendy od piątku do niedzieli, zazwyczaj co kilka tygodni. Oznacza to, że pozostałe dni wolne możesz wykorzystać na przykład na podjęcie pracy zawodowej na pełen etat, zdecydować się na równoległe realizowanie drugiego kierunku studiów lub podejmowanie dowolnych, czasochłonnych aktywności.

Pamiętaj, że jeśli wybierzesz finanse i rachunkowość w trybie zaocznym, będziesz zobowiązany do uiszczania opłat za czesne. Zajrzyj na stronę internetową wybranej krakowskiej uczelni, aby dowiedzieć się o wysokości opłat, możliwości rozłożenia ich na wygodne raty oraz aktualnych promocjach.

Kierunki ekonomiczne w Krakowie

Rozwiń

POZOSTAŁE UCZELNIE W KRAKOWIE NA KTÓRYCH JEST KIERUNEK FINANSE I RACHUNKOWOŚĆ

Komentarze (0)