Finanse i rachunkowość studia II stopnia - Kraków

Finanse i rachunkowość studia II stopnia - Kraków

Finanse i rachunkowość studia II stopnia - Kraków

Studia II stopnia w Krakowie

finanse i rachunkowość

Odkryj finanse i rachunkowość w Krakowie i i sprawdź, gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

20.12.2021

Finanse i rachunkowość studia II stopnia (magisterskie) Kraków 2022 | woj. małopolskie

Studia na kierunku Finanse i rachunkowość w Krakowie to studia licencjackie lub magisterskiektórych program kształcenia trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu licencjata lub magistra.

Studia na kierunku finanse i rachunkowość w Krakowie
Rok akademicki 2022/2023
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym).

Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Finanse i rachunkowość studia II stopnia - Kraków

Zobacz, na jakich uczelniach w Krakowie jest kierunek finanse i rachunkowość

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek finanse i rachunkowość w Krakowie?

Studia II stopnia na kierunku finanse i rachunkowość mogą być wybrane przede wszystkim przez osoby, które posiadają już na swoim koncie tytuł zawodowy co najmniej licencjata.

Pamiętaj, by nie zaniedbywać nauki na żadnym szczeblu kształcenia, ponieważ podczas procedury rekrutacyjnej pod uwagę zostanie wzięta twoja średnia ocena ze studiów I stopnia.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Finanse i rachunkowość w Krakowie - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania na uczelniach

 • Przedmioty maturalne

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU FINANSE I RACHUNKOWOŚĆ?

 

Studia II stopnia na kierunku finanse i rachunkowość powinny być wybierane przez osoby, które chciałby zadbać o kompletność swojego wykształcenia. Zawód finansisty cieszy się dziś szczególnym zainteresowaniem, ponieważ żyjemy w społeczeństwie, które wyznaje przede wszystkim materialną hierarchię wartości. Być może nie jest to powód do dumy, ale jedno jest pewne – musimy mierzyć się z wyzwaniami konsumpcyjnego świata. A możesz mieć pewność, że tych wyzwań jest nie mało.

Zapewne zastanawiasz się, kto powinien wybierać kierunki studiów takie jak finanse i rachunkowość. Odpowiedz sobie na kilka pytań, dzięki którym być może uda ci się podjąć odpowiednią decyzję. Czy nauka matematyki to dla ciebie co najwyżej intelektualne wyzwanie? Czy cechuje cię duża spostrzegawczość i zdolność do analitycznego myślenia? I czy wreszcie w kręgu twoich zainteresowań znajdują się wydarzenia ze świata polityki i gospodarki? Jeśli odpowiadasz na te pytania twierdząco, to na pewno odnajdziesz się na studiach takich jak finanse i rachunkowość.

 

Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku finanse i rachunkowość możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)

 • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku finanse i rachunkowość w Krakowie realizowane są w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają 3 lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 2 lata.

Uczelnie w Krakowie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

Program studiów i przedmioty

Wśród przedmiotów, które znalazły się w podstawach programowych, odnajdziesz przykładowo:

 • narzędzia informatyczne w finansach i rachunkowości
 • ekonometrię
 • politykę pieniężną

 

Sam zatem widzisz, że program kształcenia na studiach II stopnia ma dość rozbudowany charakter i musi obejmować wiele różnorodnych aspektów. Specjaliści do spraw finansów i rachunkowości muszą posiadać bowiem wszechstronną wiedzę, która zapewni im mocną pozycję na rynku finansowym. Możesz mieć pewność, że na studiach na tym stopniu na pewno nie zaznasz nudy!

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz

Studia na kierunku Finanse i rachunkowość w Krakowie, w zależności od typu studiów trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Jeśli ukończysz studia II stopnia na kierunku finanse i rachunkowość, to otrzymasz tytuł zawodowy magistra. Nim jednak do tego dojdzie, będziesz musiał zrealizować podstawę programową. Zakłada ona dwa lata nauki, a więc cztery semestry. Zdobywać będziesz wtedy dodatkową wiedzę i kompetencje, dzięki którym otworzą się przed tobą wszystkie drzwi zawodowego rozwoju.

Finanse i rachunkowość w Krakowie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3 lata licencjat
studia II stopnia 2 lata magister

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU FINANSE I RACHUNKOWOŚĆ?

Dziś sektor bankowy rozwija się niezwykle prężnie – to właśnie przede wszystkim w nim znajdą zatrudnienie absolwenci finansów i rachunkowości. Warto od razu podkreślić, że ich kariera nie musi rozwijać się wyłącznie na rynku krajowym. Oferty dla specjalistów z tego zakresu pojawiają się nieustannie także na arenie międzynarodowej.

Wykwalifikowani pracownicy są wciąż poszukiwani w:

 • domach maklerskich
 • firmach leasingowych
 • zakładach ubezpieczeń

 

Międzynarodowe korporacje i instytucje zatrudniają najlepszych doradców finansowych, którzy dzięki swoim profesjonalnym przewidywaniom i analizom będą wpływać korzystnie na rozwój przedsiębiorstwa. Absolwenci tych studiów świetnie odnajdą się w pracy opartej na wykonywaniu wszelkiego rodzaju analiz i badań rynkowych. Skończenie studiów ekonomicznych na tym kierunku uczyni cię ekspertem, który wyniki swoich prac badawczych będzie mógł publikować w czasopismach ogólnodostępnych, czy też specjalistycznych periodykach naukowych.

Gdzie studiować na kierunku finanse i rachunkowość (studia II stopnia) w Krakowie?

Uczelnie na których można studiować kierunek finanse i rachunkowość (studia II stopnia) w Krakowie

 • Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie

 

Uczelnie w Krakowie - kierunek finanse i rachunkowość:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie (Kolegium Ekonomii, Finansów i Prawa UE w Krakowie) stacjonarne, niestacjonarne studia II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Kierunki ekonomiczne w Krakowie

Rozwiń

POZOSTAŁE UCZELNIE W KRAKOWIE NA KTÓRYCH JEST KIERUNEK FINANSE I RACHUNKOWOŚĆ

Komentarze (0)