Grafika studia I stopnia - Kraków

Grafika studia I stopnia - Kraków

Grafika studia I stopnia - Kraków

Studia I stopnia w Krakowie

grafika

Odkryj grafikę w Krakowie i sprawdź, gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Grafika studia I stopnia (licencjackie) Kraków 2021 | woj. małopolskie

Studia na kierunku Grafika w Krakowie to studia licencjackie, magisterskie lub jednolite magisterskiektórych program kształcenia trwa 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia) lub 5 lat (studia jednolite) i kończy się uzyskaniem dyplomu licencjata lub magistra.

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym)Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Grafika studia I stopnia - Kraków

Zobacz, na jakich uczelniach w Krakowie jest kierunek grafika

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie

Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie

Jednostka prowadząca

Grafika stopień: (I), czas trwania: 3 lata
tryb: stacjonarne

Uczelnie, gdzie grafika jako specjalność / ścieżka kształcenia

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie

Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie

Jednostka prowadząca

Informatyka i ekonometria stopień: (I), czas trwania: 3,5 roku
tryb: niestacjonarne, stacjonarne

Ścieżki kształcenia na kierunku informatyka i ekonometria

Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki

Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki

Jednostka prowadząca

Informatyka stopień: (I), czas trwania: 4 lata • 3,5 roku
tryb: niestacjonarne, stacjonarne

Specjalności na kierunku informatyka

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek grafika w Krakowie?

Absolwenci szkół średnich, którzy chcieliby wziąć udział w rekrutacji, muszą swoje przygotowania maturalne rozpocząć odpowiednio wcześnie. Pozytywnie zdana matura to bowiem dopiero pierwszy krok.

W procesie rekrutacji zostaną bowiem zweryfikowane także zdolności plastyczne przyszłych studentów. Dlatego też czeka ich egzamin wstępny, podczas którego wezmą udział w sprawdzianie rysunkowym oraz zaprezentują portfolio.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Grafika w Krakowie - zasady rekrutacji

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU GRAFIKA?

 

Kto z nas nie kojarzy dziś słynnych Puszek z zupą firmy Campbell, które zostały stworzone przez jednego z najważniejszych twórców XX w, czyli Andy’ego Warhola. Dzieło to przedstawia 32 puszki, które zostały utrwalone na płótnie za pośrednictwem druku sitowego. Warhol dzięki temu stał się prekursorem dla sztuki masowej, która wykradła się przestrzeni muzealnej. Sama grafika zaś uznawana jest bowiem za ten dział sztuki, który przestał mieć wyłącznie charakter artystyczny i zwrócił się w stronę tego, co użytkowe.

Dziś reprodukcję Puszek z zupą firmy Campbell możemy powieści w formie plakatu w naszej kuchni, może ona zdobić nasze koszulki, portfele, czy nawet torby z nadrukami. To właśnie dzięki rozwojowi temu obszarowi sztuki. Studia graficzne mogą przynieść bardzo dużo satysfakcji osobom, które chciałby w przyszłości zajmować się tworzeniem form użytkowych. Pamiętaj, że jeśli bierzesz pod uwagę właśnie ten profil dydaktyczny, powinieneś posiadać przede wszystkim wysoko rozwinięte zdolności plastyczne, ponieważ to one będą twoim podstawowym narzędziem pracy.

 

Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku grafika możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)

 • Studia jednolite magisterskie

 • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 

Studia na kierunku informatyka w Krakowie realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia, jak i jednolitych studiów magisterskich. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają 3 lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 2 lata. Studia jednolite magisterskie trwają pięć lat.

Uczelnie w Krakowie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku.Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne.

 

Program studiów i przedmioty

Kierunki studiów takie jak grafika mają przede wszystkim praktyczny charakter. Oczywiście część z przedmiotów musi mieć teoretyczną formę, ponieważ każdy z przyszłych twórców musi mieć rozbudowaną wiedzę chociażby z zakresu historii sztuki. Najważniejsza jednak część kształcenia dotyczyć będzie jednak szlifowania talentu. W praktyce oznacza to, że uczniowie odnajdą w siatce programowej przedmioty, które pomogą im rozwinąć zdolności kreacyjne nie w zakresie:

 • grafiki
 • fotografii
 • rysunku
 • komiksu

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz

Studia na kierunku Grafika w Krakowie, w zależności od typu studiów trwają 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia) lub 5 lat (studia jednolite).

Studia I stopnia na kierunku grafika trwają dwa lata. To od nich zaczyna swoją przygodę akademicką każdy absolwent szkoły średniej. Podczas tych czterech semestrów kształcenia zdobędzie on podstawową wiedzę oraz zadba przede wszystkim o rozwój umiejętności, które pozwolą mu na rozwój kariery zawodowej. Zanim jednak do tego dojdzie każdy ze studentów będzie musiał przygotować pracę dyplomowej, a po pomyślnej obronie otrzyma on tytuł zawodowy magistra.

Gdzie studiować na kierunku grafika (studia I stopnia) w Krakowie?

Uczelnie na których można studiować kierunek grafika (studia I stopnia) w Krakowie

 • Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie

 

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU GRAFIKA?

Uczelnie w Krakowie dbają o poziom wykształcenia swoich studentom i oferują im wykształcenie na najwyższym poziomie. Interdyscyplinarna wiedza z zakresu nauk plastycznych i ogólnoplastycznych oraz przede wszystkim wysoko rozwinięte zdolności plastyczne sprawią, że absolwenci studiów graficznych będą mogli liczyć na bardzo interesujące propozycje zatrudnienia.

Należy pamiętać jednak, że studia I stopnia nie dają jeszcze pełni wykształcenia, więc ich absolwenci nie będą jeszcze mogli w pełni rozwinąć się zawodowo. Natomiast część kompetencji pozwoli już na aktywne budowanie doświadczenia. Studia na kierunku grafika przygotowują bowiem do pracy we wszelkich:

 • instytucjach kultury
 • wydawnictwach
 • biurach projektowych

 

Studia graficzne przygotują cię także do rozpoczęcia własnej działalności gospodarczej.

Kierunki artystyczne w Krakowie

Rozwiń

Popularne kierunki artystyczne niestacjonarne w Krakowie

Komentarze (0)