Finanse i rachunkowość studia II stopnia – Łódź

Finanse i rachunkowość studia II stopnia – Łódź

Finanse i rachunkowość studia II stopnia – Łódź

Studia II stopnia w Łodzi

finanse i rachunkowość

Odkryj finanse i rachunkowość w Łodzi i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

18.12.2021

Finanse i rachunkowość studia II stopnia (magisterskie) Łódź - 2022 | woj. łódzkie

Studia na kierunku Finanse i rachunkowość w Łodzi to studia licencjackie lub magisterskiektórych program kształcenia trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu licencjata lub magistra.

Studia na kierunku finanse i rachunkowość w Łodzi
Rok akademicki 2022/2023
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne, online
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Studia możesz podjąć na Uniwersytecie Łódzkim oraz kilku niepublicznych szkołach wyższych w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym).

Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

 

czytaj dalej wszystko o Finanse i rachunkowość studia II stopnia – Łódź

Zobacz, na jakich uczelniach w Łodzi jest kierunek finanse i rachunkowość

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Łódzki

Uniwersytet Łódzki

Jednostka prowadząca

Jakie wymagania przy rekrutacji na kierunek finanse i rachunkowość w Łodzi?

Studenci, którzy zdecydują się aplikować na kierunek finanse i rachunkowość w Łodzi będą musieli przedstawić dyplom ukończenia studiów wyższych. Wszyscy kandydaci muszą pamiętać o konieczności złożenia odpowiednich dokumentów aplikacyjnych.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Finanse i rachunkowość w Łodzi - zasady rekrutacji

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU FINANSE I RACHUNKOWOŚĆ?

 

Kierunek finanse i rachunkowość od lat cieszy się dużym zainteresowaniem studentów, którym zależy na zdobyciu wszechstronnego wykształcenia i kompleksowego przygotowania zawodowego. Studia ekonomiczne idealnie wpasowują się w potrzeby dzisiejszego rynku pracy, na którym specjaliści z zakresu zarządzania budżetem przedsiębiorstw i innych kwestii związanych z finansami mogą liczyć na wiele interesujących ofert zawodowych. Jeżeli więc chciałbyś rozwijać swoją wiedzę ekonomiczną i zdobyć, cenione przez pracodawców, umiejętności praktyczne to koniecznie weź udział w rekrutacji na kierunek finanse i rachunkowość w Łodzi.

Idealnymi kandydatami na studia ekonomiczne będą osoby o zainteresowaniach oscylujących wokół nauk ścisłych, ekonomicznych i społecznych, które chciałyby pogłębiać swoją wiedzę z tego obszaru. Jeżeli dodatkowo jesteś osobą zorganizowaną i posiadasz zdolność analitycznego myślenia, to studia te będą dla ciebie odpowiednim wyborem.

 

1. Typ i tryb studiów

Studia na kierunku finanse i rachunkowość możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)
 • Studia podyplomowe

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

2. Program studiów i przedmioty

Studia ekonomiczne cieszą się dużą popularnością i niezmiennie od lat zajmują wysokie miejsca w rankingach najchętniej wybieranych przez studentów, kierunków. Dlatego też kierunek finanse i rachunkowość możesz realizować również na łódzkich uczelniach. Ich dokładną listę znajdziesz w dziale poniżej.

Studenci, którzy zdecydują się aplikować na kierunek finanse i rachunkowość będą mieli okazję zdobyć specjalistyczną wiedzę teoretyczną, jak i wykształcić cenne umiejętności praktyczne. Jako student pogłębisz swoją wiedzę na temat:

 • finansów
 • kierunków rozwoju rynków finansowych 

Co więcej, poznasz złożone techniki statystyczne i ekonometryczne, wykorzystywane w celu prognozowania procesów gospodarczych oraz zjawisk finansowych. W trakcie studiów będziesz musiał dokonać wyboru specjalizacji, która będzie najbardziej odpowiadać twoim zainteresowaniom naukowym i planom zawodowym. Ich aktualną ofertę znajdziesz na oficjalnej stronie internetowej uczelni.

 

ILE TRWAJĄ STUDIA I JAKI TYTUŁ UZYSKASZ?

Studia na kierunku Finanse i rachunkowość w Łodzi, w zależności od wybranego stopnia trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Kierunek finanse i rachunkowość w Łodzi można realizować na pierwszym i drugim stopniu. Decydując się na drugą opcję, na naukę poświęcisz dwa lata, czyli cztery semestry. Po tym czasie uzyskasz tytuł magistra, który otworzy przed tobą wiele zawodowych drzwi.

Finanse i rachunkowość w Łodzi - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3 lata licencjat
studia II stopnia 2 lata magister

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU FINANSE I RACHUNKOWOŚĆ?

Kierunki studiów w Łodzi kształcą specjalistów z zakresu różnorodnych dziedzin, którzy doskonale odnajdują się na obecnym rynku pracy i mogą liczyć na wiele interesujących i przyszłościowych ofert. Dlatego też absolwenci finansów i rachunkowości zyskują mnóstwo możliwości rozwoju i nie mają problemu w realizacji swoich planów zawodowych.

Po ukończeniu studiów bez problemu odnajdziesz się jako pracownik branży finansowej. Uzyskana wiedza i kwalifikacje umożliwią Ci podjęcie pracy w:

 • bankowości
 • agencjach kredytowych
 • firmach ubezpieczeniowych

 

Ponadto, możesz związać swoją przyszłość z firmami konsultingowymi i doradczymi, między innymi na stanowisku doradcy i analityka finansowego. Równie ciekawą opcją może być związanie swojej przyszłości z działami finansowymi różnorodnych przedsiębiorstw i instytucji. Abiturienci często decydują się także na założenie własnej działalności gospodarczej lub podjęcie kariery w środowisku międzynarodowym.

Gdzie studiować na kierunku Finanse i rachunkowość (studia II stopnia) w Łodzi?

 

Uczelnie na których można studiować kierunek finanse i rachunkowość (studia II stopnia) w Łodzi

 • Uniwersytet Łódzki
 • Szkoła Wyższa Ekonomii i Zarządzania w Łodzi

czytaj dalej uczelnie w Łodzi

Uczelnie w Łodzi - kierunek finanse i rachunkowość:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Uniwersytet Łódzki (Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny UŁ) stacjonarne, niestacjonarne studia II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Kierunki ekonomiczne w Łodzi

socjologia
Rozwiń

POZOSTAŁE UCZELNIE W ŁODZI NA KTÓRYCH JEST KIERUNEK FINANSE I RACHUNKOWOŚĆ

Komentarze (0)