Architektura wnętrz studia II stopnia Poznań

Architektura wnętrz studia II stopnia Poznań

Architektura wnętrz studia II stopnia Poznań

Studia II stopnia w Poznaniu

architektura wnętrz

Odkryj architekturę wnętrz w Poznaniu i i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Architektura wnętrz studia II stopnia (magisterskie) Poznań | woj. wielkopolskie

Studia na kierunku architektura wnętrz w Poznaniu to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia możesz podjąć na uczelniach publicznych - Politechnice Poznańskiej, Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu oraz niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym

Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia (to zdanie dodajemy jeśli są specjalności lub ścieżki). Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Architektura wnętrz studia II stopnia Poznań

Zobacz, na jakich uczelniach w Poznaniu jest kierunek architektura wnętrz

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu

Jednostka prowadząca

Architektura wnętrz stopień: (II), czas trwania: 2 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku architektura wnętrz

Jakie wymagania przy rekrutacji na kierunek architektura wnętrz w Poznaniu?

Aby zostać studentem architektury wnętrz w Poznaniu będziesz musiał przedstawić dyplom ukończenia studiów wyższych na tym samy kierunku. Ponadto, wszyscy kandydaci przejdą rozmowę kwalifikacyjną, na której portfolio z pracami artystycznymi i projektowymi, wykonanymi podczas poprzednich etapów nauczania.

Wszystkie aktualne informacje na temat procesu rekrutacyjnego znajdziesz na oficjalnej stronie internetowej wybranej uczelni wyższej.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Architektura wnętrz w Poznaniu - zasady rekrutacji

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku architektura wnętrz w Poznaniu

Studia I stopnia

Studia II stopnia

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU ARCHITEKTURA WNĘTRZ?

Architekt wnętrz to specjalista w dziedzinie projektowania i kształtowania wnętrz, który na co dzień zajmuje się wystrojem i wyposażeniem ruchomym konkretnego pomieszczenia. Zawód ten wymaga dużego poczucia estetyki i smaku, wyobraźni przestrzennej, dużej dawki kreatywności oraz wszechstronnej wiedzy i gruntownego przygotowania zawodowego. Co więcej, aby zyskać kwalifikacje do pracy w branży architektonicznej, niezbędne jest wykształcenie kierunkowe. Odpowiedzią na tego typu potrzeby jest kierunek architektura wnętrz w Poznaniu.

Studia magisterskie na kierunku architektura wnętrz będą idealnym wyborem dla absolwentów studiów wyższych, którzy chcieliby rozwijać swoje pasje artystyczne oraz wykształcić nowe, cenne umiejętności praktyczne. Jeżeli dodatkowo jesteś osobą ambitną, która nie boi się interesujących wyzwań, to koniecznie weź udział w rekrutacji na ten perspektywiczny kierunek.

1. Typ i tryb studiów:


Studia na kierunku architektura wnętrz możemy podzielić na:

1. Typ:

  • Studia I stopnia (licencjackie)
  • Studia II stopnia (magisterskie)

2. Tryb:

  • studia stacjonarne
  • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku architekturwa wnętrz w Poznaniu realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają 3 lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 2 lata. 

Uczelnie w Poznaniu umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku. 

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

2. Program studiów i przedmioty

Program nauczania na kierunku architektura wnętrz w Poznaniu został w pełni dopasowany do realiów współczesnego świata i obecnego rynku pracy. W toku studiów, wszyscy studenci będą mogli samodzielnie wybrać pracownie główną oraz kilka pracowni uzupełniających, których tematyka i zakres kształcenia będzie najbardziej dopasowany do ich zainteresowań i planów zawodowych.

Ponadto, będziesz miał okazję zdobyć specjalistyczną wiedzę z zakresu:

  • teorii architektury
  • sztuki współczesnej
  • współczesnych technik stosowanych w architekturze wnętrz i wystawiennictwie

 

Oprócz wiedzy teoretycznej, rozwiniesz także niezwykle istotne, kompetencje praktyczne i nauczysz się rysunku, rysunku projektowego oraz projektowania przy użyciu nowoczesnych technologi komputerowych. W planie zajęć przewidziano także przedmioty, dzięki którym nauczysz się projektowania i uzupełniania portfolio, co niewątpliwie wykorzystasz w swojej przyszłej pracy zawodowej.

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku architektura wnętrz w Poznaniu, w zależności od typu studiów trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Studia drugiego stopnia na kierunku architektura wnętrz w Poznaniu trwają dwa lata, czyli cztery semestry. Po upływie tego czasu zdobędziesz dyplom magistra.

Gdzie studiować na kierunku architektura wnętrz (studia II stopnia) w Poznaniu?

Uczelnie na których można studiować kierunek architektura wnętrz (studia II stopnia) w Poznaniu

czytaj dalej uczelnie w Poznaniu

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU ARCHITEKTURA WNĘTRZ?

Uczelnie w Poznaniu kształcą doskonałych specjalistów z zakresu różnorodnych dziedzin, którzy doskonale radzą sobie na obecnym, wymagającym rynku pracy. Dlatego też, po ukończeniu kierunku architektura wnętrz będziesz miał wiele możliwości rozwoju zawodowego.

Jako absolwent bez problemu poradzisz sobie w zawodzie architekta wnętrz i znajdziesz zatrudnienie w biurach projektowych i pracowniach architektonicznych. Równie ciekawą opcją może być wykonywanie obowiązków asystenta architekta. Ponadto, możesz związać swoją przyszłość zawodową z instytucjami kultury, między innymi z:

  • galeriami sztuki
  • muzeami 
  • domami kultury

 

Swoją wiedzę i umiejętności z powodzeniem wykorzystasz jako redaktor w czasopismach i wydawnictwach specjalizujących się w tematyce wnętrzarskiej. Absolwenci często decydują się na założenie własnej firmy lub kontynuowanie nauki na studiach doktoranckich i rozpoczęcie działalności naukowej.

Kierunki architektura i budownictwo w Poznaniu

POZOSTAŁE UCZELNIE W POZNANIU NA KTÓRYCH JEST KIERUNEK ARCHITEKTURA WNĘTRZ

Komentarze (0)