Biznes międzynarodowy

Studia w Warszawie

biznes międzynarodowy

Odkryj studia biznes międzynarodowy w Warszawie i sprawdź, gdzie możesz studiować 

Biznes międzynarodowy studia Warszawa - specjalność / ścieżka kształcenia

Jeśli chcesz zrozumieć zasady, które rządzą współczesnym rynkiem gospodarczym, to możesz śmiało pomyśleć o wyborze studiów takich jak biznes międzynarodowy. Z racji tego, że dziś obserwujemy dynamiczne umiędzynarodowienie gospodarek, tego typu studia mogą zaowocować w przyszłości bardzo dobrym zatrudnieniem. Warto jednak, byś odpowiednio wcześnie zastanowił się, nad tym, czy ciekawić się będą kwestie związane z: zarządzaniem projektami międzynarodowymi i tworzeniem internacjonalnych strategii biznesowych, ocenianiem międzynarodowej sytuacji gospodarczej, tworzeniem gospodarczych strategii międzynarowoych.

Biznes międzynarodowy to idealne studia, jeśli nie boisz się wyzwań, roztaczanych przez współczesny świat biznesu. W siatce programowej odnajdziesz interdyscyplinarne przedmioty takie jak: finanse międzynarodowe, marketing międzynarodowe, czy globalizacja i integracja gospodarki światowej. Twoje wykształcenie pozwoli ci na atrakcyjną pracę w sektorze korporacyjnym. Czeka na ciebie zatrudnienie w takich miejscach, jak np: przedsiębiorstwa międzynarodowe, firmy doradcze i konsultingowe, organizacje administracji krajowej.

Zobacz, na jakich uczelniach w Warszawie jest specjalność / ścieżka kształcenia Biznes międzynarodowy

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet WSB Merito Warszawa

Uniwersytet WSB Merito Warszawa

Ekonomia stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne
Akademia Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie

Akademia Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie

Pokaż więcej
Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie

Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie

Collegium Civitas w Warszawie

Collegium Civitas w Warszawie

Społeczna Akademia Nauk w Warszawie

Społeczna Akademia Nauk w Warszawie

Stosunki międzynarodowe stopień: (I), czas trwania: 3 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne
Warszawska Uczelnia Ekonomiczna

Warszawska Uczelnia Ekonomiczna

Ekonomia stopień: (I), czas trwania: 3 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Szkoła Główna Handlowa w Warszawie

Globalny biznes, finanse i zarządzanie (governance) stopień: (I), czas trwania: 3 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Program studiów i przedmioty

Studenci biznesu międzynarodowego poznają m.in.: podstawy współczesnych rozliczeń międzynarodowych; sposoby organizacji handlu międzynarodowego; techniki sprzedażowe stosowane w przedsiębiorstwach o zasięgu globalnym; ograniczenia prawno-ekonomiczne regulujące procesy związane z transportem i spedycją w handlu zagranicznym; strategie w biznesie międzynarodowym.

Na program tej ścieżki kształcenia składają się przedmioty poświęcone np.: przepisom prawa celnego i podatkowego; zasadom transferu finansów; specyfice wymiany handlowej pomiędzy różnymi krajami Unii Europejskiej i jej partnerami gospodarczymi na całym świecie; zasadom i mechanizmom rządzącym współczesnym rynkiem globalnym; wpływom wydarzeń międzynarodowych na rozwój przedsiębiorstw.

W programie studiów na biznesie międzynarodowym znajdziesz takie przedmioty, jak np.:

  • Finanse międzynarodowe
  • Zarządzanie międzynarodowe
  • Międzynarodowe prawo gospodarcze
  • System celny UE
  • Międzynarodowe rozliczenia podatkowe
  • Negocjacje i etyka w biznesie
  • Planowanie w przedsiębiorstwie i biznesplan
  • Spedycja i transport międzynarodowy
  • Zarządzanie przedsiębiorstwem w handlu zagranicznym

 

Praca po studiach

Studia w Warszawie, które związane są z tą ścieżką kształcenia, przygotowują absolwentów do podjęcia pracy na stanowiskach wymagających znajomości m.in.: zasad prowadzenia działalności gospodarczej w skali międzynarodowej; ekonomicznych, finansowych, prawnych i społecznych podstaw zarządzania działalnością gospodarczą; metod skutecznego zarządzania przedsiębiorstwem.

Absolwenci biznesu międzynarodowego mogą liczyć na zatrudnienie na stanowiskach np. kierowniczych, eksperckich, analitycznych, doradczych lub związanych z marketingiem, kontrolingiem, komunikacją społeczną czy finansami i rachunkowością. Uczelnie w Warszawie przygotowują studentów tej ścieżki kształcenia w szczególności do prowadzenia działalności gospodarczej w środowisku międzynarodowym.

Absolwent biznesu międzynarodowego może szukać zatrudnienia w takich miejscach jak np.:

  • przedsiębiorstwa międzynarodowe
  • międzynarodowe instytucje handlowe i gospodarcze
  • organizacje administracji krajowej
  • firmy doradcze i konsultingowe
  • własna działalność gospodarcza

 

Na jakim kierunku

Biznes międzynarodowy to ścieżka kształcenia, którą w Warszawie można studiować w ramach kierunku ekonomia.

 

Ekonomia studia w Warszawie

Studenci ekonomii zdobywają rozległą wiedzę ekonomiczną oraz umiejętności związane np. z zastosowaniem matematyki, statystyki i informatyki w praktyce gospodarczej. Absolwenci tego kierunku skutecznie zarządzają przedsiębiorstwami, organizacjami i instytucjami administracji publicznej lub samorządowej. W trakcie studiów uczestnicy zajęć zgłębiają także społeczne i technologiczne aspekty ekonomii.

Absolwenci ekonomii poszukiwani są na wielu stanowiskach, które związane są m.in. z: prowadzeniem analiz i prognoz zjawisk ekonomicznych, zarządzaniem transportem, logistyką, controllingiem czy audytowaniem. Studenci zdobywają zdolności oraz wiedzę, które niezbędne są m.in. do prowadzenia własnego przedsiębiorstwa lub wykonywania pracy w działach finansowych przedsiębiorstw przemysłowych, handlowych, usługowych, transportowych lub jednostkach budżetowych.

Dowiedz się więcej: ekonomia studia w Warszawie

 

Zarządzanie studia w Warszawie

Zarządzanie jako kierunek interdyscyplinarny pozwala studentom zdobyć wiedzę i umiejętności, które niezbędne są np. do: prowadzenia działalności gospodarczej; projektowania kampanii reklamowych; kreowania wizerunku marki; budowania bezpiecznej i przyjemnej atmosfery w pracy; zarządzania zasobami ludzkimi, finansowymi, materialnymi i informacyjnymi w firmie; analizowania zachowań konsumenckich.

Absolwenci zarządzania są przygotowani do pracy m.in. na stanowiskach doradczych, analitycznych, kierowniczych, eksperckich czy związanych z marketingiem, komunikacją w biznesie, negocjacją lub kontrolingiem. Osoby, które ukończyły ten kierunek studiów, mogą również podjąć własną działalność gospodarczą – zarówno na polskim, jak i zagranicznym rynku.

 

 

Zobacz także:

rekrutacja na studia

rekrutacja na studia w Warszawie

kierunki studiów w Warszawie

 

 

Komentarze (0)