Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
Chciałbyś poznać najbardziej innowacyjne dokonania współczesnego przemysłu technologicznego? Branża informatyki jest dla ciebie interesująca? Uwielbiasz doskonalić posiadane kompetencje, zwłaszcza te, które odnoszą się do dziedzin ścisłych i technicznych? Twierdząca odpowiedź może stanowić doskonały pretekst do rozpoczęcia kształcenia na propozycji o nazwie internet rzeczy i sieci przyszłości.
Zyskasz niepowtarzalną okazję do zrozumienia najważniejszych zagadnień teoretycznych, zwłaszcza z pogranicza nauk matematycznych, które stanowią stabilną podstawę pod praktyczne tworzenie oprogramowania, podzespołów elektronicznych, czy multimediów. Jako że sieci przyszłości mają charakter dynamiczny i zróżnicowany, przyszli absolwenci posiądą wszechstronne wykształcenie, które umożliwi im rozpoczęcie dobrze płatnej pracy zawodowej.
Absolwenci internetu rzeczy i sieci przyszłości mogą liczyć na pracę nie tylko na arenie krajowej, ale nawet światowej, a dzięki wiedzy i umiejętnościom pozyskanym w czasie edukacji, zajmą wysokie stanowiska w różnych przedsiębiorstwach informatycznych. Mogą również założyć wlasną działalnośc gospodarczą.
W programie studiów na internecie rzeczy i sieciach przyszłości znajdują się przedmioty poświęcone np.: inteligentnym technologiom, technikom przetwarzania i udostępniania danych czy zastosowaniu najnowszych rozwiązań informatycznych w transporcie, handlu, służbie zdrowia, gastronomii, przemyśle lub administracji. Studia na tej ścieżce kształcenia umożliwiają studentom zdobycie wiedzy i umiejętności w zakresie m.in.: programowania, testowania i modyfikowania nowoczesnych oraz efektywnych rozwiązań IoT.
Absolwenci internetu rzeczy i sieci przyszłości znają np.: gotowe biblioteki stosowane w projektowaniu IoT; techniki programowania w języku Java; zasady tworzenia aplikacji w języku Python na komputerach Raspberry Pi. Studenci tej ścieżki kształcenia szkolą się w zakresie m.in.: programowania mikrokontrolerów i urządzeń z systemami operacyjnymi; projektowania i wdrażania aplikacji IoT na urządzenia mobilne (Android); szybkiego prototypownia w projektowaniu IoT.
W programie studiów na internecie rzeczy i sieci przyszłości znajdziesz takie przedmioty jak np.:
Studia w Poznaniu, które związane są z tą ścieżką kształcenia, przygotowują absolwentów do podjęcia pracy na stanowiskach wymagających znajomości m.in.: charakterystyki oraz zastosowania technologii internetu rzeczy; zasad zarządzania złożonymi sieciami komputerowymi w zakresie IoT; metod projektowania aplikacji internetowych i mobilnych.
Absolwenci internetu rzeczy i sieci przyszłości wyróżniają się kompetencjami, które cenione są na takich stanowiskach jak np.: specjalista ds. projektowania i administrowania systemami informatycznymi IoT; programista JAVA; UX designer; embedded system developer; specjalista ds. wdrożeń rozwiązań beacon. Uczelnie w Poznaniu przygotowują te osoby również do samodzielnego prowadzenia działalności gospodarczej w obszarach wykorzystujących technologie IoT.
Absolwent internetu rzeczy i sieci przyszłości może szukać zatrudnienia w takich miejscach jak np.:
Internet rzeczy i sieci przyszłości to ścieżka kształcenia, którą w Poznaniu można studiować w ramach kierunku informatyka.
Studenci informatyki nabywają wiedzę oraz umiejętności niezbędne do efektywnego funkcjonowania w przestrzeni cyfrowej. Uczestnicy zajęć m.in. badają dokładnie budowę komputera i układów scalonych, a także zgłębiają zagadnienia związane np. ze sztuczną inteligencją, programowaniem czy rozwiązywaniem różnorodnych problemów informatycznych. Uczelnie w Poznaniu oferują wiele ścieżek kształcenia na kierunku informatyka.
Absolwenci informatyki wyróżniają się kompetencjami, które cenione są w szczególności np. w firmach technologicznych, działach IT przedsiębiorstw i organizacji krajowych lub międzynarodowych czy w zespołach projektowych. Osoby, które ukończyły ten kierunek studiów, mogą liczyć na zatrudnienie zarówno w publicznym, jak i prywatnym sektorze rynku. Ponadto absolwenci informatyki są gotowi do samodzielnego prowadzenia działalności gospodarczej w zakresie usług informatycznych.
Dowiedz się więcej: informatyka studia w Poznaniu
Zobacz także:
rekrutacja na studia w Poznaniu