PSYCHOLOGIA SĄDOWA

PSYCHOLOGIA SĄDOWA

PSYCHOLOGIA SĄDOWA

Studia w Warszawie

psychologia sądowa

Odkryj studia psychologia sądowa w Warszawie i sprawdź, gdzie możesz studiować

Psychologia sądowa studia Warszawa - specjalność / ścieżka kształcenia

Psychologia sądowa to jedna z tych gałęzi psychologii, która cieszy się coraz większą popularnością. Dziś bowiem coraz częściej zwracamy się w stronę psychiki sprawców przestępstw – staramy się analizować ich zachowania, przyglądamy się motywacjom i próbujemy dotrzeć do wnętrza ich umysłu. Dlatego też rośnie zapotrzebowanie na specjalistów, którzy zajmować się będą psychologią sądową. To propozycja kształcenia, która znalazła się w ofercie warszawskich ośrodków akademickich.

Nauka studentów ma swoje naczelne cele – przygotowanie ich do aktywnej współpracy z wymiarem sprawiedliwości oraz do tworzenia orzecznictwa psychologicznego w prawie karnym, rodzinnym i cywilnym. Oznacza to, że otrzymają oni pogłębione wykształcenie zarówno teoretyczne, jak i praktyczne. Znaczenie ma bowiem umiejętność wykorzystywania posiadanych kompetencji podczas wszelkich działań diagnostycznych, czy resocjalizacyjnych.

Psychologowie sądowi nie powinni martwić się o swoje zatrudnienie w przyszłości. Mogą oni bowiem liczyć na zatrudnienie w policji oraz służbie więziennej. Absolwenci studiów z powodzeniem odnajdą się również we wszelkich placówkach resocjalizacyjnych. Należy pamiętać jednak o tym, że powinni posiadać oni szereg predyspozycji takich jak chociażby umiejętność działania pod presją.

Zobacz, na jakich uczelniach w Warszawie jest specjalność / ścieżka kształcenia PSYCHOLOGIA SĄDOWA

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Warszawski

Uniwersytet Warszawski

Jednostka prowadząca

Komentarze (0)