PSYCHOLOGIA WYCHOWAWCZA

PSYCHOLOGIA WYCHOWAWCZA

PSYCHOLOGIA WYCHOWAWCZA

Studia w Warszawie

psychologia wychowawcza

Odkryj studia psychologia wychowawcza w Warszawie i sprawdź, gdzie możesz studiować

Psychologia wychowawcza studia Warszawa - specjalność / ścieżka kształcenia

Psychologia wychowawcza to jedna z gałęzi nauk psychologicznych. Ma ona niewątpliwie charakter interdyscyplinarny, ponieważ łączy ze sobą zdobycze psychologii oraz pedagogiki. Dziś dostrzegamy bowiem, jak wiele zależy od prawidłowo zaszczepionych modeli wychowawczych. Ta propozycja kształcenia znalazła się w ofercie warszawskich ośrodków akademickich i zaadresowana jest do osób, które chciałyby połączyć umiejętności z tych dwóch zakresów.

Studenci odnajdą w siatce programowej przykładowo przedmioty takie jak: diagnoza trudności szkolnych i terapia pedagogiczna, psychopatologia rozwojowa okresu dzieciństwa, czy psychoprofilaktyka zachowań problemowych młodzieży. Największe znaczenie będą mieć oczywiście jednak umiejętności.

To one sprawią, że jako psycholog będziesz mógł aktywnie diagnozować wszelkie problemy wychowawcze oraz prowadzić takie działania terapeutyczne, które mają je neutralizować. Po ukończeniu kształcenia abiturienci nie powinni martwić się brakiem spersonalizowanych propozycji zatrudnienia. Będą na nich czekać wszelkie placówki oświatowe, świetlice środowiskowe, czy ośrodki zajmujące się pomocą psychologicznych dla dzieci, młodzieży i rodziców.

Zobacz, na jakich uczelniach w Warszawie jest specjalność / ścieżka kształcenia PSYCHOLOGIA WYCHOWAWCZA

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Warszawski

Uniwersytet Warszawski

Jednostka prowadząca

Komentarze (0)