Studia logistyczne Warszawa

Studia logistyczne Warszawa

Studia logistyczne Warszawa

Największy wybór studiów

logistycznych w Warszawie

Odkryj kierunki logistyczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Studia logistyczne Warszawa | woj. mazowieckie

Studia logistyczne w Warszawie to studia licencjackie, inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa od 3 lat do 3,5 roku (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia) lub 5 lat (studia jednolite magisterskie) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata, inżyniera lub magistra).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym) lub onlineSpecyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

zobacz, na jakich uczelniach w Warszawie są Studia logistyczne

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA - KIERUNKI LOGISTYCZNE W WARSZAWIE

SORTOWANIE:
A
B
E
I
K
L
N
O
P
R
S
T
U
Z
Rozwiń

KIERUNKI LOGISTYCZNE W WARSZAWIE

Rekrutacja i wymagania na studia logistyczne w Warszawie

Rekrutacja na studia logistyczne polega na konkursie świadectw maturalnych. Jaki przedmiot wybrać? Przede wszystkim postawcie na matematykę i - albo wiedzę o społeczeństwie, albo geografię. Nie zapominajcie o języku obcym – bez dobrze zdanego egzaminu, zminimalizujecie swoje szanse na podjęcie studiów.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

POPULARNE KIERUNKI NIESTACJONARNE W WARSZAWIEPOLECANE DLA CIEBIE

STUDIA LOGISTYCZNE W WARSZAWIE - PODYPLOMOWE

A
E
K
L
M
O
P
R
Ś
S
T
Z
Rozwiń

Jak wyglądają studia logistyczne w Warszawie

Logistyka to królowa współczesnej organizacji – żaden duży biznes nie rozwinąłby się bez podjęcia działań logistycznych, które usprawniają transport, produkcję i sprzedaż, a wręcz są podwaliną sieci przedsiębiorczych działań! 

Studia logistyczne mają wprowadzić przyszłych logistyków w świat biznesu, ekonomii, transportu, jak i zasad korzystnego prowadzenia firmy. Logistyka to nie tylko umiejętności – to również szeroka wiedza ekonomiczna, statystyczna, analityczna oraz dotycząca zjawiska gospodarczych.

Od logistyków wymaga się bardzo dobrej organizacji, umiejętności produkcyjnych oraz znajomości etyki, prawa i specyficznego języka logistycznego. Studia logistyczne w Warszawie będą dobrym wyborem przez wzgląd na możliwości odbycia praktyk i staży w dużych firmach, których siedziby znajdują się właśnie w naszej stolicy.

 

 

Typ studiów

Studia logistyczne w Warszawie możemy podzielić w zależności od typu na:

 • studia I stopnia (licencjackie, inżynierskie, jednolite magisterskie);
 • studia II stopnia (magisterskie).

 

Maturzyści, którzy chcieliby rozpocząć studia logistyczne, swoją przygodę z kształceniem wyższym rozpoczną od nauki na I stopniu. To, ile trwać będzie edukacja, zależy w dużej mierze od wybranej uczelni. W praktyce oznacza to, że studia na uniwersytetach trwają najczęściej trzy lata, a na politechnikach – trzy i pół roku.

Niezależnie od wybranego ośrodka akademickiego każdy ze studentów na zakończenie kształcenia I stopnia bronić będzie pierwszej pracy dyplomowej, po której otrzyma tytuł licencjata lub magistra.

Swoje kształcenie warto kontynuować na studiach II stopnia. Czas jego trwania również może się różnić w zależności od uczelni. W przypadku uniwersytetów studia II stopnia trwają najczęściej dwa lata, a w przypadku politechnik – półtora roku. Nauka II stopnia to okazja, by poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności. Studenci swoją intelektualną przygodę kończą na ogół otrzymaniem tytułu magistra.

Studia logistyczne Warszawie oferują również kilka kierunków  w formie studiów jednolitych magisterskich . Studenci, którzy je wybiorą, zdobywać będą wiedzę przez pięć lat, a więc 10 semestrów. Do tych kierunków można zaliczyć przykładowo logistykę lub lotnictwo kosmonautykę.

 

 

Tryb studiów

Jeśli chcesz rozpocząć studia, musisz wybrać również tryb nauki. Masz do wyboru:

 • studia stacjonarne;
 • studia niestacjonarne;
 • studia online.

 

Studia stacjonarne wciąż cieszą się dużą popularnością wśród absolwentów szkół średnich. Wiedza w tym trybie zdobywana jest w sposób systematyczny, a studenci mogą na bieżąco swoje problemy i spostrzeżenia konsultować z wykładowcami.

Rośnie jednak popularność studiów niestacjonarnych, które pozwalają na większą elastyczność i łączenie ze sobą różnych aktywności! Zajęcia w tym trybie odbywają się bowiem podczas weekendowych zjazdów naukowych. Studenci część materiału teoretycznego opanowują we własnym zakresie, ich wiedza zostanie zweryfikowana podczas egzaminów.

Pamiętaj jednak, że studia stacjonarne na publicznej uczelni wiążą się z brakiem wszelkich opłat za czesne. Studia niestacjonarne są z kolei zawsze odpłatne.

Studia online pozwalają na znacznie większą elastyczność. Studenci mają dostęp do zdalnych platform e-learningowych, a w tracie całej nauki czeka ich jedynie kilka zjazdów naukowych. To wygodna forma nauki, która daje szansę na aktywne zagospodarowanie czasu!

czytaj dalej studia w Warszawie

 

 

Kierunki studiów logistycznych w Warszawie:

Kierunki studiów logistycznych w Warszawie charakteryzuje znaczna różnorodność. Uczelnie w Warszawie bacznie przyglądają się aktualnemu zapotrzebowaniu na rynku zatrudnienia i tworzą takie propozycje kształcenia, które odzwierciedlają oczekiwania pracodawców.

Z racji tego, że sektor logistyczny rozwija się niezwykle prężnie, możesz mieć pewność, że uda ci się znaleźć kierunek spełniający twoje oczekiwania. Czekać na ciebie będą tradycyjne oferty kierunkowe takie jak logistyka. Możesz wybrać również takie studia, które pozwolą ci na rozwinięcie interdyscyplinarnych umiejętności – chociażby z zakresu zarządzania!

 

Najpopularniejsze kierunki studiów logistycznych w Warszawie:

 • logistyka;
 • logistyka ekonomiczna;
 • transport;
 • lotnictwo i kosmonautyka;
 • logistyka i administrowanie w mediach;
 • zarządzanie logistyką;
 • zarządzanie logistyką i łańcuchami dostaw.

czytaj dalej kierunki studiów w Warszawie

 

 

Gdzie studiować studia logistyczne w Warszawie?

Uczelnie, które mają w swojej ofercie studia logistyczne, to zarówno uniwersytety, politechnika, jak i szkoła wojskowa. Oznacza to w praktyce, że nawet studenci o skrajnie różnych aspiracjach zawodowych będą mogli znaleźć taki kierunek studiów, który przyniesie im intelektualną satysfakcję.

Pamiętaj, aby dobrze przeanalizować każdą ofertę przygotowaną przez uczelnie w Warszawie i wybrać propozycję, która najpełniej odzwierciedlać będzie twoje intelektualne oczekiwania. Warszawa to jedno z najpotężniejszych miast akademickich. Każdy przyszły student znajdzie swoje miejsce na dowolnie wybranej uczelni!

 

Uczelnie, na których można studiować kierunki logistyczne w Warszawie:

 • Uniwersytet Warszawski;
 • Wojskowa Akademia Techniczna;
 • Akademia Leona Koźmińskiego;
 • Politechnika Warszawska;
 • Uczelnia Techniczno-Handlowa im. H. Chodkowskiej;
 • Akademia Sztuki Wojennej;
 • Collegium Humanum;
 • Społeczna Akademia Nauk;
 • Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego;
 • Wyższa Szkoła Bankowa.

czytaj dalej uczelnie w Warszawie

 

 

Jak wybrać studia logistyczne w Warszawie, aby mieć dobrą pracę?

Na początku należy zacząć od wyboru odpowiedniego kierunku! Z gąszczu studiów logistycznych wybierz te propozycje dydaktyczne, które zagwarantują ci przede wszystkim unikalne kompetencje zawodowe. Jak się tego dowiedzieć? Możesz przeanalizować programy dydaktyczne uczelni i wybrać taką ofertę, która obfituje przede wszystkim w zajęcia praktyczne.

Już w trakcie studiów zadbaj o doświadczenie. Wbrew pozorom nie jest to wcale takie trudne! Znaczna część ośrodków oferuje bowiem dostęp do praktyk i staży, dzięki którym można znacząco wzbogacić swoje CV.

Dziś pracodawcom zależy najbardziej na tym, by ich potencjalni pracownicy dysponowali przede wszystkim szerokimi kompetencjami zawodowymi. Oczywiście najważniejsze jest to, by umiejętności były oparte na stabilnych podstawach teoretycznych!

Jeżeli chcesz znaleźć dobrą pracę, zastanów się nad tym, jak wyglądają twoje indywidualne predyspozycje zawodowe. Co to oznacza w praktyce? Zastanów się, w jakiej roli widzisz się za pięć lat.

 

Możliwe ścieżki twojej przyszłej kariery zawodowej to między innymi:

 • spedytor;
 • logistyk;
 • specjalista do spraw logistyki;
 • logistic manager;
 • kierownik magazynu;
 • specjalista do spraw transportu itd.

czytaj dalej jakie studia wybrać

 

 

Jak wybrać uczelnię wyższą w Warszawie?

Wiesz, że chcesz wybrać studia logistyczne, ale nie potrafisz zdecydować, jaka uczelnia spełni twoje oczekiwania? Prezentujemy zatem garść porad, które powinny ułatwić ci te trudy wyboru:

 • sprawdź, czy twój wymarzony kierunek znajduje się w ofercie danego ośrodka akademickiego;
 • zobacz, jak wygląda program kształcenia – porównaj procent zajęć praktycznych do wykładów;
 • czytaj opinie w Internecie – informacji szukaj np. w mediach społecznościowych lub… na naszym portalu!
 • weź koniecznie udział w dniach otwartych uczelni – dzięki temu będziesz mógł poznać wykładowców, studentów, zobaczysz z bliska, jak wygląda funkcjonowanie danego ośrodka akademickiego.

Pamiętaj, że podczas wyboru uczelni powinieneś kierować się przede wszystkim zdrowym rozsądkiem, a nie emocjami. Idealne szkoły wyższe bowiem nie istnieją. Możesz mieć jednak pewność, że niemal każda uczelnia w Warszawie robi wszystko, by zapewnić swoim studentom jak najlepsze wykształcenie, które przekuje się w przyszłości w satysfakcjonującą pracę.

 

 

Czy warto iść na studia logistyczne w Warszawie?

Każdy młody człowiek, który zdał maturę, zastanawia się, czy warto iść na studia. Decyzja nie jest wcale taka łatwa – zwłaszcza, że przyszłym studentom towarzyszy na ogół ogrom oczekiwań społecznych. A przecież nie zawsze jest tak, że studia są niezbędne na drodze zawodowego rozwoju. Powinieneś zatem odpowiednio wcześnie przeanalizować, co ma ci zagwarantować kształcenie wyższe. Jeżeli będziesz potrafić odpowiedzieć na takie fundamentalne pytania, istnieje szansa, że uda ci się podążyć najlepszą drogą.

Oczywiście plusów studiowania jest dość dużo! Studia przedłużają bowiem młodość, pozwalają na wzbogacenie wiedzy, kwalifikacji i umiejętności. To dzięki studiom możesz w przyszłości wybierać spośród wielu ofert zatrudnienia. A co z logistyką? Studia logistyczne obecnie cieszą się bardzo dużą popularnością.

Dzieje się tak dlatego, że na rynku wciąż potrzebni są specjaliści z tego zakresu. To bowiem od logistyki zależy płynność dostaw. Na co dzień nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak wyglądałoby nasze życie bez sprawnie działającego sektora logistycznego. A to od jego dobrego funkcjonowania zależy w dużej mierze jakość naszego życia.

Tym bardziej warto rozpocząć studia logistyczne w Warszawie. W stolicy będą na ciebie czekać najlepsze ośrodki akademickie, dysponujące bogatą ofertą kierunkową. Oprócz tego stołeczne uczelnie zagwarantują ci dostęp do praktyk i staży, dzięki którym odpowiednio wcześnie zadbasz o rozwój doświadczenia i kwalifikacji. Warto pamiętać bowiem, że dziś pracodawcy przede wszystkim doceniają umiejętności potencjalnych pracowników!

Wreszcie – jeżeli skończysz studia w Warszawie możesz mieć pewność, że bardzo szybko uda ci się znaleźć satysfakcjonujące zatrudnienie w potężnym sektorze logistycznym. Wszystkie te argumenty pokazują, że studia logistyczne w stolicy mogą być doskonałym wyborem!

czytaj dalej czy warto iść na studia

 

 

Praca po studiach logistycznych

Aby stać się rozchwytywanym logistykiem nie wystarczy ukończenie studiów logistycznych. Jest to proces dość trudny i wymagający wielu lat nauki i praktyki, by zdobywać najlepiej płatne stanowiska.

Absolwenci studiów logistycznych znajdą zatrudnienie w przedsiębiorstwach transportowych, jak i w działach zaopatrzenia i centrach logistycznych międzynarodowych przedsiębiorstw.

Firmy spedycyjne to wręcz idealne miejsce dla absolwentów tego kierunku, podobnie jak hurtownie oraz jednostki zaopatrzenia i zbytu. Praca logistyka polega na wzięciu odpowiedzialności za ciągłość zaopatrzenia oraz ekonomiczną efektywność różnorodnych łańcuchów dostaw. Umiejętności wykształconych logistyków można wykorzystać w różnych innych pracach zarobkowych, których dobra organizacja i komunikatywność są w cenie.

POZOSTAŁE UCZELNIE W WARSZAWIE NA KTÓRYCH SĄ STUDIA LOGISTYCZNE

59 Uczelni w Warszawie

Warszawa przyciąga młodych ludzi z całego kraju. Przyjeżdżają tu na studia lub do pracy, w nadziei na zdobycie wykształcenia, doświadczenia zawodowego i wysoko płatnej pracy z perspektywami. Liczą na prestiż, sukces.

Warszawa ma wiele do zaoferowania dla studentów i kandydatów, ale także wiele od nich wymaga – progi punktowe oraz liczba chętnych na studia są tu wysokie. Również liczba studentów jest największa w Polsce: 15 uczelni publicznych i ponad 40 niepublicznych. Największą popularnością cieszą się Uniwersytet Warszawski, Politechnika Warszawska oraz Szkoła Główna Handlowa w Warszawie.

Warszawskie uczelnie są uznawane za prestiżowe nie tylko w Polsce ale i za granicą. Cenione są za profesjonalną kadrę naukową i szerokie perspektywy rozwoju.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Warszawie

 

 

WARTO TO WIEDZIEĆ

 


POLITECHNIKA WARSZAWSKA STUDIA LOGISTYCZNE

Wydział Transportu Politechniki Warszawskiej prowadzi studia I i II stopnia stacjonarne i niestacjonarne na kierunku Transport.

dowiedz się więcej

 


WOJSKOWA AKADEMIA TECHNICZNA STUDIA LOGISTYCZNE

Wojskowa Akademia Techniczna również zaprasza na Wydział Logistyczny, gdzie można podjąć kształcenie na kierunku Logistyka w bardzo ciekawych specjalnościach, mianowicie – logistyka i ekologia płynów eksploatacyjnych, logistyka w motoryzacji oraz logistyka w przedsiębiorstwach. Prowadzone studia to studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne.

dowiedz się więcej

 


SZKOŁA GŁÓWNA GOSPODARSTWA WIEJSKIEGO STUDIA LOGISTYCZNE

Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego prowadzi kierunek Logistyka (studia I i II stopnia) stacjonarnie i niestacjonarnie na Wydziale Nauk Ekonomicznych.

dowiedz się więcej

 


UNIWERSYTET WARSZAWSKI STUDIA LOGISTYCZNE

Uniwersytet Warszawski stworzył bardzo ciekawą propozycję kształcenia na kierunku Logistyka i administrowanie w mediach, specjalność logistyka i marketing w mediach – są to studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne, które wykorzystują wiedzę z dziedziny logistyki do sterowania przekazami medialnymi i marketingowymi.

dowiedz się więcej

 


SPOŁECZNA AKADEMIA NAUK W WARSZAWIE STUDIA LOGISTYCZNE

 • Logistyka. Specjalności: Logistyka handlu i dystrybucji, Logistyka przedsiębiorstw przemysłowych, Transport- Spedycja- Logistyka.

dowiedz się więcej 

 TEMATY POWIĄZANE

 

Studia na Wydziale Nauk Ekonomicznych Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego

Studia na Wydziale Logistyki Wojskowej Akademii Technicznej 

Studia logistyczne w Społecznej Akademii Nauk w Warszawie 

 

Komentarze (0)