Studia rolnicze Warszawa

Studia rolnicze Warszawa

Studia rolnicze Warszawa

Największy wybór studiów

rolniczych w Warszawie

Odkryj kierunki rolnicze i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Studia rolnicze Warszawa | woj. mazowieckie

Studia rolnicze w Polsce to studia licencjackie, inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa od 3 lat do 3,5 roku (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata, inżyniera lub magistra).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym)Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

zobacz, na jakich uczelniach w Warszawie są Studia rolnicze

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA - KIERUNKI ROLNICZE W WARSZAWIE

SORTOWANIE:

Niestety, nic nie znaleziono

KIERUNKI ROLNICZE W WARSZAWIE

Rozwiń

Rekrutacja i wymagania na studia rolnicze w Warszawie

Aby dostać się na studia rolnicze w Warszawie należy przede wszystkim zadbać o wyniki z egzaminów maturalnych, bowiem i tu obowiązuje konkurs świadectw i listy rankingowe. Polecamy szczególnej uwadze przedmioty: biologia, matematyka, język obcy. To one mogą Wam zagwarantować wstęp na studia rolnicze.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

STUDIA ROLNICZE W WARSZAWIE - PODYPLOMOWE

Jak wyglądają studia matematyczne w Warszawie

Studia rolnicze? Po co nam takie studia! Ano, w rolnictwie następuje niezwykle dynamiczny rozwój, prędkość zachodzących zmian wręcz szokuje, wymagania prawne stają się dziś codziennością, rozporządzenia, dodatkowe obostrzenia, co do produkcji rolnej, wymagają na rolnikach zmianę sposobu działania.

Dziś nie wystarczy kochać ziemi, by być dobrze prosperującym rolnikiem. Dziś trzeba kochać ziemię i znać rozliczne nowoczesne technologie, by być lepszym od konkurencji i produkować jeszcze więcej! 

Studia rolnicze to studia przyrodniczo-techniczne, pozwalające poznać wiedzę tajemną z zakresu nowoczesnej produkcji roślinnej, środowiska, obiegu pierwiastków w nim, ekonomice agrobiznesu, postępu biologicznego, produkcji zwierzęcej, jak i systemów informatycznych!

Studia rolnicze w Warszawie skierowane są nie tylko dla praktyków, którzy zamierzają prowadzić gospodarstwo, czy to przejąć schedę po rodzicach czy założyć własne miejsce, to również nauka specjalistyczna dla osób pracujących w sektorze żywieniowym, produkcji warzyw, mięsa, zajmujących się certyfikacją upraw i tworzeniem nowych rozwiązań technologicznych dla rolnictwa.

Studia te mogą być bardzo przydatne dla marketingowców, mających zamiar pracować w branży rolniczej – znajomość dziedziny jest kluczowa dla powodzenia w pracy!

 

Typ studiów

Studia rolnicze w Warszawie możemy podzielić w zależności od typu na:

 • studia I stopnia (licencjackie, inżynierskie);
 • studia II stopnia (magisterskie).

 

To, ile będzie trwać kształcenie na uczelni wyższej, zależy od tego, jak uczelnię wybierzesz. Nauka I stopnia na uniwersytetach trwa na ogół trzy lata i kończy się uzyskaniem tytułu licencjata. Na politechnikach z kolei studenci podczas kształcenia I stopnia zdobywają wiedzę przez 3,5 roku (7 semestrów) i otrzymują tytuł inżyniera.

Po zakończeniu studiów I stopnia czas na kontynuację nauki. Studenci, którzy chcą dalej poszerzać swoją wiedzę z nauk chemicznych, kształcą się na studiach magisterskich, które również mogą się od siebie nieco różnić. Osoby decydujące się na dalszą naukę na uniwersytetach będą zdobywać wiedzę przez 2 dwa lata.

Studentów politechnik czeka półtora roku nauki. Studia magisterskie to czas dopracowania wiedzy i doszlifowania umiejętności oraz oczywiście przygotowania do obrony najważniejszej pracy dyplomowej.

 

 

Tryb studiów

Jeśli chcesz rozpocząć studia, musisz wybrać również tryb nauki. Masz do wyboru:

 • studia stacjonarne;
 • studia niestacjonarne.

 

Studia stacjonarne cieszą się największą popularnością w grupie kierunków chemicznych. Ma to związek z laboratoriami, które odbywają się podczas zajęć. Stanowią one bardzo ważną część podstawy programowej, przez co trudno byłoby je włączyć w plan studiów zaocznych. Studia stacjonarne w Warszawie na państwowych uczelniach nie wiążą się z uiszczaniem dodatkowych opłat za czesne.

W grupie rolniczych studiów niestacjonarnych również znalazło się kilka kierunków studiów. To doby wybór dla osób, które chciałyby połączyć ze sobą różnorodne aktywności (np. pracę oraz naukę). Warto pamiętać jednak, że kształcenie niestacjonarne (zaoczne) jest odpłatne niezależnie, czy to oferta przygotowana przez uczelnię państwową czy prywatną.

czytaj dalej studia w Warszawie

 

 

Kierunki studiów rolniczych w Warszawie:

Wbrew pozorom studia rolnicze w Warszawie charakteryzuje kierunkowe bogactwo. To nie oznacza jednak, że ten profil kształcenia spełni oczekiwania każdego absolwenta szkoły średniej. Osoby, które wybierają kierunki rolnicze powinny mieć bardzo interdyscyplinarne zainteresowania oscylujące głównie wokół przedmiotów ścisłych takich jak chemia, biologia czy nawet geografia.

Uczelnie w Warszawie oferują tradycyjne kierunki takie jak rolnictwo czy leśnictwo. Osoby, które chciałyby wybrać kierunki rolnicze odnajdą także bardziej interdyscyplinarne propozycje.

Można zaliczyć do nich przykładowo ekologiczne rolnictwo i hodowlę żywności. To propozycja kształcenia, która odzwierciedla aktualne konsumenckie oczekiwania, więc może w przyszłości przekuć się w atrakcyjne zatrudnienie. Sprawdź, co znalazło się na bogatej liście kierunków rolniczych w Warszawie!

 

Najpopularniejsze kierunki studiów rolniczych w Warszawie:

 • rolnictwo;
 • leśnictwo;
 • bezpieczeństwo żywności;
 • bioinżynieria zwierząt;
 • zootechnika;
 • żywienie człowieka i ocena żywności;
 • ekologiczne rolnictwo i produkcja żywności;
 • inżynieria i gospodarka wodna.

czytaj dalej kierunki studiów w Warszawie

 

 

Gdzie studiować studia rolnicze w Warszawie?

Jeżeli wybierasz studia rolnicze, czekać na ciebie będzie jedna uczelnia w Warszawie, czyli Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego. Możesz mieć pewność, że ten ośrodek akademicki zapewni ci doskonałe wykształcenie na poziomie europejskim! Jeśli wybierzesz studia rolnicze w Warszawie czekać na ciebie będzie nie tylko bogata oferta kierunkowa.

Uczelnia, która przygotowała studia rolnicze, charakteryzuje się wysokimi standardami nauczania. Studenci uczestniczyć będą zarówno w szeregu wykładów, jak i ćwiczeń praktycznych i laboratoriów.

Oprócz tego każdy przyszły absolwent kierunków rolniczych uczestniczyć będzie w szeregu praktyk czy staży, które skutecznie wzbogacą tak cenne doświadczenie! Bogata oferta kierunkowa przygotowana przez Szkołę Główną Gospodarstwa Wiejskiego sprawi, że na pewno uda ci się wybrać coś, co w pełni zaspokoi twój intelektualny głód!

czytaj dalej uczelnie w Warszawie

 

 

Jak wybrać studia rolnicze w Warszawie, aby mieć dobrą pracę?

Studia rolnicze na ogół nie są wybierane przez maturzystów przez przypadek. To taki profil kształcenia, który pozwala na rozwinięcie szczególnych umiejętności i kwalifikacji zawodowych gwarantujących przede wszystkim praktyczne zdolności. Oznacza to, że jako absolwent studiów rolniczych będziesz posiadać nie tylko wiedzę na temat nowoczesnego rolnictwa. Towarzyszyć będą temu wszechstronne umiejętności związane z tą gałęzią.

Warto podkreślić, że rolnictwo w Polsce pełni niezwykle ważną rolę, ponieważ wpływa na dynamiczne napędzanie gospodarki. Dlatego też wciąż potrzebni są rolnicy, którzy będą wiedzieli, jak wykorzystać w pełni potencjał płynący z nowoczesnej uprawy roli. Jeśli chcesz być jedną z tych osób, możesz być pewność, że studia rolnicze w Warszawie zagwarantują ci doskonałe wykształcenie, a co za tym idzie – dobrą pracę.

Należy pamiętać jednak, że studia rolnicze nie są stworzone z myślą o każdym abituriencie szkoły średniej. Jeśli wybierasz kierunki związane z rolnictwem musi towarzyszyć ci przede wszystkim zaangażowanie oraz pasja związana z dbaniem o ziemię itd. Co powinieneś zrobić na początku swojej akademickiej drogi, by w przyszłości cieszyć się dobrą pracą? Przede wszystkim wybrać kierunek, który w pełni odzwierciedla twoje intelektualne oczekiwania!

Do wyboru masz nie tylko klasyczne kierunki. Dziś studia rolnicze są znacznie szersze. W praktyce oznacza to, że jeżeli wybierasz ten profil kształcenia, możesz otrzymać interdyscyplinarne wykształcenie, dzięki któremu nie musisz pracować wyłącznie na roli. Studia rolnicze gwarantują zatem wiele różnorodnych dróg zawodowego rozwoju – wszystko będzie zależało od tego, jaki kierunek wybierzesz!

 

Możliwe ścieżki twojej przyszłej kariery zawodowej:

 • rolnik;
 • hodowca;
 • laborant badający jakość upraw;
 • przedstawiciel handlowy;
 • ogrodnik itd.
 • technolog żywności;
 • leśnik;
 • zootechnolog;
 • biotechnolog.

czytaj dalej jakie studia wybrać

 

 

Jak wybrać uczelnię wyższą w Warszawie?

Jeśli wybierasz uczelnię wyższą w Warszawie, musisz pamiętać o kilku podstawowych zasadach. To właśnie one sprawią, że twój wybór będzie najkorzystniejszy! Na samym początku zorientuj się, czy szkoła, na której chcesz podjąć studia, posiada w ofercie dany kierunek! Jeśli tak – połowa sukcesu za tobą! Teraz czas sprawdzić inne ważne kwestie!

 • Przeanalizuj programy kształcenia.
 • Sprawdź opinie na temat uczelni (np. w mediach społecznościowych lub na naszym portalu).
 • Weź udział w dniach otwartych.
 • Podczas podejmowania decyzji kieruj się przede wszystkim zdrowym rozsądkiem, a nie emocjami.

Możesz mieć pewność, że niemal wszystkie ośrodki akademickie dążą do tego, by zapewnić swoim studentom jak najlepszą wiedzę i szerokie kwalifikacje, dzięki którym absolwenci będą mogli liczyć na doskonały zawodowy start.

czytaj dalej jak wybrać uczelnię

 

 

Czy warto iść na studia rolnicze w Warszawie?

Czy warto iść na studia? To pytanie zadaje sobie zapewne niejeden raz każdy maturzysta. Niestety, ale też jednoznaczna odpowiedź na to pytanie nie istnieje. Na studia warto iść bowiem wyłącznie wtedy, jeśli czujemy, że wiedza i kwalifikacje otrzymane podczas wszystkich semestrów kształcenia znacznie poprawią nasz start na rynku pracy. A nie dotyczy to przecież każdego, dowolnie wybranego zawodu.

Nim jednak podejmiesz ostateczną decyzję, zastanów się, czy w ogóle jesteś jedną z tych osób, która koniecznie chce iść na studia. Pamiętaj, że nie każdy maturzysta powinien obierać właśnie tę ścieżkę rozwoju. Odpowiednio wcześnie zadaj sobie fundamentalne pytania:

 • dlaczego chcesz iść na studia?
 • czego oczekujesz od kształcenia wyższego?
 • czy swoją decyzję odnośnie do studiowania podejmujesz samodzielnie?

Studia rolnicze są dość hermetycznym obszarem kształcenia wyższego. Zostały stworzone z myślą o osobach, które doskonale wiedzą, jak powinna wyglądać ich zawodowa kariera. Uczelnie w Warszawie, które oferują kierunki rolnicze, zapewnią ci przede wszystkim nie tylko rozbudowaną wiedzę, lecz także szerokie kwalifikacje i umiejętności, które sprawią, że będziesz wiedział, jakie rozwiązania wdrażać we współczesnym rolnictwie.

czytaj dalej czy warto iść na studia

 

 

Praca po studiach rolniczych

Dzięki studiom rolniczym poznasz tajniki wiedzy na temat profesjonalnego prowadzenia gospodarstwa oraz rozwoju rolnictwa. Pracę z pewnością znajdziesz w agrobiznesie – możesz zainteresować swoją osobę firmy produkujące sprzęt rolniczy, jak i zajmujące się marketingiem środków ochrony roślin. Firmy hodowlano-nasienne jak i placówki inspekcji ochrony środowiska to również odpowiednie miejsca pracy dla absolwentów studiów rolniczych.

Oczywiście, jeśli masz powołanie do pracy naukowej i badawczej, to studia te w żaden sposób nie zablokują Twego rozwoju, jest sporo miejsc pracy w placówkach naukowo-badawczych i szkolnictwie, aby jednak starać się o taką pracę, potrzebny jest dobre zamysł badawczy i odpowiednie przygotowanie.

Będąc absolwentem studiów rolniczych, możesz oficjalnie współpracować z redakcjami czasopism i magazynów rolniczych, stanowić organ doradczy dla współczesnych rolników, wejść w rolę przedstawiciela handlowego z branży agrobiznesu. I zawsze pozostanie CI możliwość pracy w gospodarstwie, prowadzenia nowoczesnej, zaawansowanej technologicznie farmy produkującej żywność. 

WARTO TO WIEDZIEĆ

 


SZKOŁA GŁÓWNA GOSPODARSTWA WIEJSKIEGO STUDIA ROLNICZE

W Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, której sama nazwa wskazuje na specjalizacje w dziedzinie rolnictwa, możecie podjąć studia na kierunkach:

 • Rolnictwo – studia I i II stopnia, stacjonarne, niestacjonarne, specjalności: agronomia i agrobiznes, bioinżynieria rolnicza, informatyka w rolnictwie
 • Leśnictwo – studia I i II stopnia, stacjonarne, niestacjonarne
 • Ogrodnictwo – studia I i II stopnia, stacjonarne, niestacjonarne
 • Żywienie człowieka i ocena żywności – studia I i II stopnia, stacjonarne, niestacjonarne
 • Bioinżynieria zwierząt – studia I i II stopnia, stacjonarne, niestacjonarne

Wciąż nie ma zbyt wielu szkół rolniczych w Polsce, a edukacja z zakresu plonów nie jest aż tak popularna, jak zapotrzebowanie gospodarcze. Dlatego możemy podpowiedzieć, że decyzja o podjęciu studiów rolniczych może okazać się bardzo trafiona.

dowiedz się więcej

 TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)