Studia wojskowe Warszawa

Studia wojskowe Warszawa

Studia wojskowe Warszawa

Największy wybór studiów

wojskowych w Warszawie

Odkryj kierunki wojskowe i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

07.12.2021

Studia wojskowe Warszawa

Studia wojskowe w Warszawie to studia magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj 5 lat (studia jednolite magisterskie) i kończy się uzyskaniem dyplomu.

Studia wojskowe Warszawa
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia, studia II stopnia, studia jednolite magisterskie
Czas trwania od 3 do 3,5 roku (studia I stopnia), od 1,5 do 2 lat (studia II stopnia), 5 lat (studia jednolite magisterskie)

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym)Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

STUDIA WOJSKOWE W WARSZAWIE - KIERUNKI STUDIÓW

Uczelnia
Typ studiów
Tryb studiów
Czas trwania
Kierunki studiów Typ studiów Tryb studiów
Budownictwo - studia wojskowe stacjonarne jednolite
Chemia stacjonarne I stopnia, II stopnia
Chemia - studia wojskowe stacjonarne jednolite
Dowodzenie stacjonarne, niestacjonarne I stopnia
Elektronika i telekomunikacja stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia
Geodezja i kartografia - studia wojskowe stacjonarne jednolite
Informatyka stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia
Informatyka - studia wojskowe stacjonarne jednolite
Inżynieria bezpieczeństwa - studia wojskowe stacjonarne jednolite
Kryptologia i cyberbezpieczeństwo stacjonarne I stopnia, II stopnia
Kryptologia i cyberbezpieczeństwo - studia wojskowe stacjonarne jednolite
Logistyka stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia
Logistyka - studia wojskowe stacjonarne jednolite
Lotnictwo i kosmonautyka stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia
Lotnictwo i kosmonautyka - studia wojskowe stacjonarne jednolite
Mechanika i budowa maszyn stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia
Mechanika i budowa maszyn - studia wojskowe stacjonarne jednolite
Mechatronika stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia
Mechatronika - studia wojskowe stacjonarne jednolite
Obronność stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia
Zarządzanie i dowodzenie stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia

Zobacz, na jakich uczelniach w Warszawie są studia wojskowe

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Akademia Sztuki Wojennej w Warszawie

Aktualności rekrutacyjne

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA - KIERUNKI WOJSKOWE W WARSZAWIE

SORTOWANIE:
A
B
C
E
G
I
L
M
N
O
P
R
S
Ś
T
U
W
Z
Rozwiń

Rekrutacja na studia wojskowe w Warszawie

W przypadku uczelni wojskowych, aby dostać się na studia należy stanąć do konkursu świadectw i egzaminu sprawności fizycznej, bez którego przyjęcie na studia jest niemożliwe, dotyczy to jednak kierunków wojskowych, podczas nauki których oprócz tytułu naukowego zdobędziecie tytuł wojskowy.

A aby dostać się na studia cywilne na wojskowych akademiach należy starannie i sumiennie wypełnić ankietę rekrutacyjną, w której to zapiszecie nie tylko swoje wyniki z matur, ale także wszelkie inne osiągnięcia szkolne, jakie poczyniliście (olimpiady, aktywności etc.). A więc znów prym wiedzie konkurs świadectw, tylko że tym razem liczą się bonusy i dodatki!

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Zobacz, co wybierają inni

Pokaż wszystkie

KIERUNKI WOJSKOWE W WARSZAWIE

Rozwiń

STUDIA WOJSKOWE W WARSZAWIE - PODYPLOMOWE

Jak wyglądają studia wojskowe w Warszawie

Uczelnie wojskowe w Warszawie prowadzą studia cywilne i wojskowe jednocześnie. Podążają za aktualnymi potrzebami gospodarki narodowej - chcą być na bieżąco, by oferować przydatne kierunki kształcenia.

Studia wojskowe w Warszawie to trudne wyzwanie dla laików, trzeba mieć sporo samozaparcia i siły w sobie, by podołać temu wyzwaniu, ale warto - po takich studiach macie zagwarantowaną pracę w wojsku, nie straszne Wam będzie bezrobocie, a także zdobędziecie szereg przywilejów, jakich nie mają cywilni. Studenci w wymiarze wojskowym to oficerowie, kształceni na potrzeby dowództw, sztabów, instytucji wojskowych i cywilnych, związanych z obronnością państwa.

Szczególnie ważne miejsce w ofercie edukacyjnej studiów wojskowych jest kierunek bezpieczeństwo narodowe i na Akademii Sztuki Wojennej - system reagowania kryzysowego. To nader potrzebne specjalizacje.

Co ciekawe, Akademia Sztuki Wojennej jest jedyną uczelnią w Polsce, w której znajduje się jedno z najnowocześniejszych w Europie Centrum Symulacji Komputerowych Gier Wojennych oraz Centrum Badań nad Bezpieczeństwem - ośrodek analiz i ekspertyz na potrzeby organów państwa.

Dodatkowo Akademia może się pochwalić specjalistycznym Centrum Szkolenia Obrony przed Bronią Masowego Rażenia, w dzisiejszym świecie jest to niezwykle ważne centrum szkoleniowe.

 

Typ studiów

Studia wojskowe w Warszawie możemy podzielić na:

 • studia jednolite (jednolite magisterskie);

Studia wojskowe stanowią szczególną grupę kierunków. Zostały one stworzone z myślą o osobach, które chcą wszechstronnie zadbać o wykształcenie i otrzymać różnorodne kwalifikacje. Jeżeli i ty chciałbyś w przyszłości otrzymać tytuł żołnierza zawodowego, możesz wybrać jeden z wielu dostępnych kierunków.

Studia te realizowane w trybie studiów jednolitych magisterskich. Nauka trwa wtedy 10 semestrów, a studenci na zakończenie nauki przygotowują się do dwóch egzaminów – magisterskiego oraz na oficera (z przedmiotów wojskowych).

 

Studia wojskowe w Warszawie można rozpocząć również w dowolnie wybranym trybie. Na studentów czekają:

 • studia stacjonarne;

Studia stacjonarne w przypadku państwowej uczelni są bezpłatne. Zajęcia odbywają się regularnie, więc wiedza zdobywana jest w sposób systematyczny.

czytaj dalej studia w Warszawie

 

 

Kierunki studiów wojskowych w Warszawie:

Zastanawiasz się, jakie kierunki studiów wojskowych wybrać? Zanim podejmiesz ostateczną decyzję, określ odpowiednio wcześnie swoje predyspozycje. Tylko dzięki temu będziesz mieć pewność, że wybrałeś dobrze! Uczelnie w Warszawie przygotowały bogatą ofertę kierunkową – dzięki temu na pewno uda ci się odnaleźć coś, co spełni twoje intelektualne oczekiwania.

Kierunki studiów wojskowych mają przede wszystkim ścisły charakter. Dużą popularnością cieszą się również te propozycje kształcenia, które mają związek z logistyką, zarządzaniem czy obronnością. Pamiętaj o tym, jeżeli wybierasz kierunki wojskowe, to twoje kształcenie przebiegać będzie dwutorowo – czekać na ciebie będą również przedmioty o charakterze wojskowym.

 

Najpopularniejsze kierunki studiów wojskowych w Warszawie:

 • budownictwo;
 • chemia;
 • elektronika i telekomunikacja;
 • geodezja i kartografia;
 • informatyka;
 • kryptologia i cyberbezpieczeństwo;
 • logistyka;
 • logistyka ekonomiczna;
 • lotnictwo i kosmonautyka;
 • mechanika i budowa maszyn;
 • mechatronika itd.

czytaj dalej kierunki studiów w Warszawie

 

 

Gdzie studiować kierunki wojskowe w Warszawie?

Studia wojskowe w Warszawie cieszą się dużą popularnością wśród studentów, którzy chcieliby w przyszłości dysponować tytułem żołnierza zawodowego. Stołeczne uczelnie dostrzegają te tendencje i przygotowują takie propozycje dydaktyczne, które stanowić będą odpowiedź na oczekiwania studentów.

Specjalistyczny profil studiów wojskowych sprawia jednak, że nie rozpoczniesz ich na dowolnie wybranej uczelni. Czekać na ciebie będą dwie potężne uczelnie – Wojskowa Akademia Techniczna oraz Akademia Sztuki Wojennej. To ośrodki, które mogą poszczyć się długą tradycją akademicką i wysokimi standardami nauczania. Zastanów się zatem odpowiednio wcześnie, która z tych uczelni lepiej odzwierciedla twoje oczekiwania.

W przypadku Wojskowej Akademii Technicznej będziesz mógł mieć pewność, że nie tylko otrzymasz tytuł oficera, lecz również zadbasz o swoje umiejętności ścisłe. Akademia Sztuki Wojennej wyposaży cię również w interdyscyplinarną, wielopłaszczyznową wiedzę.

 

Uczelnie wojskowe, na których można studiować kierunki wojskowe i cywilne w Warszawie:

 • Wojskowa Akademia Techniczna;
 • Akademia Sztuki Wojennej.

czytaj dalej uczelnie w Warszawie

 

 

Jak wybrać studia wojskowe w Warszawie, aby mieć dobrą pracę?

Każda osoba, która wybiera studia wojskowe, może mieć pewność, że po zakończeniu kształcenia, będzie mogła liczyć na szybki rozwój swojej kariery zawodowej. Warto jednak zastanowić się odpowiednio wcześnie, czy ten szczególny typ kształcenia jest stworzony właśnie dla ciebie. Osoby, które wybierają studia wojskowe, muszą być przede wszystkim wszechstronnie uzdolnione i zdeterminowane, by osiągnąć cel, który sobie wyznaczyły.

Co jest kluczem do znalezienia dobrej pracy? Przede wszystkim pasja, która towarzyszy kształceniu. Jeśli nie odnajdujesz jej u siebie, możesz mieć problem z tym, by czerpać satysfakcję z zatrudnienia. Studia wojskowe w Warszawie to szereg różnorodnych kierunków, które pozwolą rozwinąć ci twoje zainteresowania i przekuć je w wykształcenie! Jeżeli od zawsze towarzyszy ci łatwość w nauce przedmiotów ścisłych, możesz wybrać budownictwo lub chemię.

Praca w wojskowym sektorze logistycznym zostanie stworzona z myślą o osobach, które z kolei świetnie odnajdują się w obszarze planowania. Kierunki takie jak obronność czy zarządzanie i dowodzenie pozwolą na rozwój cennych umiejętności interpersonalnych.

 

Możliwe ścieżki twojej przyszłej kariery zawodowej:

 • pilot samolotu;
 • pilot bezzałogowego statku powietrznego;
 • ekspert w dziedzinie zarządzania kryzysowego;
 • pracownik Biura Bezpieczeństwa Narodowego;
 • specjalista w Ministerstwie Obrony Narodowej czy Ministerstwa Spraw Wewnętrznych;
 • pracownik służb bezpieczeństwa państwa itd.

czytaj dalej jakie studia wybrać

 

 

Jak wybrać uczelnię wyższą w Warszawie?

Jeżeli wybierasz studia wojskowe w Warszawie, to twój wybór wcale nie będzie tak trudny. Czekać na ciebie będą bowiem dwa ośrodki akademickie. To wcale nie oznacza jednak, że z łatwością podejmiesz decyzję. Jakimi zasadami warto zatem się kierować, podczas podejmowania ostatecznej decyzji?

 • sprawdź ofertę uczelni – zobacz, jakie kierunki zostały przygotowane dla kandydatów, poznaj ich programy dydaktyczne, zastanów się, czy są zgodne z twoimi intelektualnymi oczekiwaniami;
 • zobacz, jak wygląda rekrutacja – to bardzo ważny punkt, dzięki któremu będziesz mógł zorientować się, czy twoje przygotowanie do egzaminów maturalnych jest zbieżne z zasadami kwalifikacji kandydatów;
 • czytaj opinie w Internecie, zaczerpnij porad znajomych;
 • weź udział w dniach otwartych uczelni – dzięki takiemu wydarzeniu będziesz mógł przybrać się wybranemu ośrodkowi z bliska – porozmawiasz ze studentami, wykładowcami, zobaczysz, jak wygląda przestrzeń, w której odbywają się zajęcia.

Wybór idealnej uczelni może być trudny! Pamiętaj, abyś podejmował ją w oparciu o racjonalne przemyślenia. Nie kieruj się emocjami, nie sugeruj oczekiwaniami innych osób. Jeżeli decydujesz się na studia w Warszawie, możesz mieć pewność, że czekać na ciebie będą takie ośrodki akademickie, dla których doskonała edukacja swoich studentów jest najważniejsza.

 

 

Czy warto iść na studia wojskowe w Warszawie?

Każdy maturzysta nie raz zadaje sobie fundamentalne pytanie – czy warto iść na studia. Trudno jest bowiem podjąć w pełni świadomą decyzję, która rzutować będzie na praktycznie całe nasze życie! Studia to fantastyczny czas intelektualnego rozwoju – można wtedy znacząco poszerzyć swoją wiedzę, nabrać nowych, unikalnych umiejętności czy uczestniczyć w praktykach i stażach. To wystarczające argumenty, które świadczą o tym, że warto iść na studia.

A jak wygląda kwestia studiów wojskowych? Ten typ kształcenia ma bardzo wąski, specjalistyczny charakter i z pewnością nie jest przeznaczony dla każdego absolwenta szkoły średniej! Studia wojskowe są atrakcyjne przede wszystkim dlatego, że dzięki nim otrzymasz wszechstronne wykształcenie. Z jednej strony towarzyszyć ci będzie specjalistyczna wiedza (na przykład techniczna), z drugiej – będziesz mógł się cieszyć stopniem wojskowym.

Uczelnie w Warszawie, które mają w ofercie studia wojskowe, dbają o to, by standardy ich nauczania były jak najwyższe. Dlatego też jeżeli zdecydujesz się na kształcenie w Warszawie, możesz mieć pewność, że czekać na ciebie będą przemyślane programy nauczania.

czytaj dalej czy warto iść na studia

 

 

Praca po studiach wojskowych

Patrząc na świat oczami absolwentów kierunków wojskowych, możemy śmiało powiedzieć, że świat jest piękny i cudnie urządzony, dlaczego? Bowiem absolwenci studiów wojskowych w Warszawie mają zagwarantowane stanowiska pracy, jeszcze zanim skończą studia, kształceni są celowo. Zawodowi żołnierze oddają się w ręce władz kraju i realizują założony przezeń plan. Mają możliwość modyfikacji planu swojej kariery w wyznaczonych dlań ramach. Dzięki ciężkiej i sumiennej pracy mogą na przykład szybciej awansować.

Co do studentów kierunków cywilnych, absolwentów uczelni wojskowych, to mamy pewność, że to bardzo dobrze wykształceni specjaliści, bowiem kadra dydaktyczna i merytoryczna strona uczelni cieszą się niekłamaną aprobatą środowisk akademickich Warszawy. Wysoki poziom nauczania to ogromny atut uczelni wojskowych. Panuje na nich również znacznie większy porządek organizacyjny.

Studenci cywilni mogą również ukończyć liczne kursy uprawniające do pracy w wojsku na stanowiskach na przykład administracyjnych. Studenci cywilni, w zależności od wybranego kierunku kształcenia zostają licencjatami, magistrami lub inżynierami swoich specjalności i poszukują pracy zgodnie ze wskazówkami opisanymi przez nas w danych kierunkach! Zapraszamy do zapoznania się z nimi.

MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

W Warszawie działają dwie wyższe uczelnie oferujące możliwość realizacji studiów wojskowych. Każda z nich przewiduje opcję kształcenia na wojskowej uczelni studentów cywilnych, co oznacza, że wojskowe uczelnie nie skazują Was na zostanie żołnierzami! Jednak taka droga zawodowa pod wieloma względami jest korzystna, ale i bardziej wymagająca. Uczelnie te to Wojskowa Akademia Techniczna oraz Akademia Sztuki Wojennej (dawniej: Akademia Obrony Narodowej).

 


WOJSKOWA AKADEMIA TECHNICZNA STUDIA WOJSKOWE

Na WAT możecie wybrać się na kierunki w trybie wojskowym, kończącym się tytułem uzyskania magistra oraz stopnia wojskowego podporucznika:

 • budownictwo - studia I i II stopnia, stacjonarne,
 • chemia - studia I i II stopnia, stacjonarne,
 • elektronika i telekomunikacja - studia I i II stopnia, stacjonarne,
 • geodezja i kartografia - studia I i II stopnia, stacjonarne,
 • informatyka - studia I i II stopnia, stacjonarne,
 • kryptologia i cyberbezpieczeństwo - studia I i II stopnia, stacjonarne,
 • logistyka - studia I i II stopnia, stacjonarne,
 • lotnictwo i kosmonautyka - studia I i II stopnia, stacjonarne,
 • mechanika i budowa maszyn - studia I i II stopnia, stacjonarne,
 • mechatronika - studia I i II stopnia, stacjonarne,

dowiedz się więcej

 


AKADEMIA SZTUKI WOJENNEJ STUDIA WOJSKOWE

Na Akademii Sztuki Wojennej, która w ogóle nie prowadzi studiów żołnierskich, a jedynie ułatwia przyjęcie absolwenta do zawodowej służby wojskowej, możecie podjąć studia na kierunkach:

 • zarządzanie i dowodzenie - studia I i II stopnia, stacjonarne,
 • logistyka - studia I i II stopnia, stacjonarne,
 • lotnictwo - studia I i II stopnia, stacjonarne,
 • obronność - studia I i II stopnia, stacjonarne,
 • bezpieczeństwo narodowe - studia I i II stopnia, stacjonarne,
 • bezpieczeństwo międzynarodowe - studia I i II stopnia, stacjonarne,
 • bezpieczeństwo wewnętrzne - studia I i II stopnia, stacjonarne,
 • administracja - studia I i II stopnia, stacjonarne,

Wydział Bezpieczeństwa Narodowego Akademii Sztuki Wojennej realizuje również szereg kursów specjalizacyjnych skierowanych ku żołnierzom. Studia podyplomowe na kierunku Studia Polityki Obronnej (I rok) to elitarny kurs generalski, kształcący wyróżniających się oficerów starszych, przewidzianych do wyznaczenia na najwyższe stanowiska w Siłach Zbrojnych RP, a także międzynarodowych strukturach wojskowych. Kurs ten świadczy o ogromnym profesjonalizmie uczelni kształcącej wybitne jednostki.

dowiedz się więcej

 

 TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)