TŁUMACZENIA

TŁUMACZENIA

TŁUMACZENIA

Studia w Warszawie

tłumaczenia

Odkryj studia tłumaczenia w Warszawie i sprawdź, gdzie możesz studiować 

Tłumaczenia studia Warszawa - specjalność / ścieżka kształcenia

Każdy, kto zastanawia się nad rolą tłumaczeń, powinien przypomnieć sobie wizytę jednego z prezydentów Polski u królowej Elżbiety II. To, jak wyglądać będzie sprawny proces komunikacji między osobami, które władają różnymi językami, zależy tylko i wyłącznie od doskonałych kompetencji tłumacza. Warto podkreślić jednak, że propozycja kształcenia, jaką są tłumaczenia, powinna być wybierana wyłącznie przez osoby szczególnie wrażliwe na tkankę lingwistyczną.

Studenci tłumaczeń odnajdą w siatce programowej wiele specjalistycznych przedmiotów, dzięki którym będą mogli szlifować swoje kompetencje zawodowe. Czekają na nich warsztaty tłumaczeniowe ustne i pisemne oraz szereg zajęć teoretycznych, dzięki którym umiejętności przyszłych tłumaczy osadzone będą na stabilnych podstawach.

Jeśli wybierzesz zatem tłumaczenia, zetkniesz się między innymi z zagadnieniami takimi jak: teoria przekładu, czy stylistyka w translatoryce. Poznasz również słownictwo z zakresu wybranych języków specjalistycznych. Po ukończeniu kształcenia będziesz mógł pracować chociażby w biurach i agencjach tłumaczeniowych.

Zobacz, na jakich uczelniach w Warszawie jest specjalność / ścieżka kształcenia TŁUMACZENIA

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Wszechnica Polska Szkoła Wyższa w Warszawie

Wszechnica Polska Szkoła Wyższa w Warszawie

Jednostka prowadząca

Pokaż więcej

Komentarze (0)