Studia psychologiczne Trójmiasto

Studia psychologiczne Trójmiasto

Studia psychologiczne Trójmiasto

Największy wybór studiów

psychologicznych w Trójmieście

Odkryj kierunki psychologiczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Studia psychologiczne w Gdańsku | Gdyni | Sopocie

Studia psychologiczne w Trójmieście to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) lub 5 lat (studia jednolite magisterskie) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym). Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

STUDIA PSYCHOLOGICZNE I SPOŁECZNE W GDAŃSKU | GDYNI | SOPOCIE - KIERUNKI STUDIÓW

Uczelnia
Typ studiów
Tryb studiów
Czas trwania
Kierunki studiów Typ studiów Tryb studiów
Bezpieczeństwo narodowe stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia
Bezpieczeństwo wewnętrzne stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia
Filozofia stacjonarne I stopnia, II stopnia
Psychologia stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, jednolite
Psychologia w biznesie stacjonarne, niestacjonarne I stopnia
Psychologia zdrowia stacjonarne jednolite
Studia menedżersko - psychologiczne stacjonarne, niestacjonarne, online II stopnia

Zobacz, na jakich uczelniach w Gdańsku | Gdyni | Sopocie są studia psychologiczne i społeczne

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA - KIERUNKI PSYCHOLOGICZNE I SPOŁECZNE W GDAŃSKU | GDYNI | SOPOCIE

SORTOWANIE:

Rekrutacja na studia psychologiczne 

Rekrutacja na studia psychologiczne oraz studia społeczne wygląda tak samo jak w przypadku innych kierunków. Sukces zależy od dobrze zdanej matury z wymaganych przez rekruterów na konkretnych kierunkach przedmiotów.

W przypadku studiów społecznych rozpiętość tematyczna kierunków jest tak duża, że i przedmioty wymagane są inne na każdym wydziale. Dla przykładu, aby dostać się na bezpieczeństwo narodowe należy zdawać maturę (najlepiej rozszerzoną) z języka obcego nowożytnego, języka polskiego oraz jednego z przedmiotów do wyboru: biologii, chemii, filozofii, fizyki i astronomii, geografii, historii, historii sztuki, matematyki i wiedzy o społeczeństwie.

Natomiast w procesie rekrutacji na studia jednolite magisterskie na kierunku psychologia brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne: Język obcy nowożytny, język polski oraz dwa z przedmiotów do wyboru z biologii, chemii, filozofii, fizyki i astronomii, geografii, historii albo matematyki.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Studia psychologiczne niestacjonarne w Trójmieście

Na studia psychologiczne zawsze jest duże zapotrzebowanie, gdyż co może być bardziej interesującym przedmiotem badań niż człowiek? Na tej podstawie oferta studiów psychologicznych w Trójmieście jest spora, a na dodatek daje kandydatom możliwość wyboru trybu kształcenia. Osoby planujące naukę w formie niestacjonarnej muszą poznać kilka zasad, jakie się z nią wiążą.

Wybierając uczelnię publiczną musimy mieć świadomość, iż studia będą płatne. Nie ma oficjalnego, ani jednego obowiązującego cennika za studia, gdyż bywa on uzależniony nie tylko od uczelni, lecz także kierunku studiów, czy nawet roku akademickiego. Należy także pamiętać o dokładnym analizowaniu ofert dydaktycznych, ponieważ studia niestacjonarne to dość ogólne określenie i nie każdy zagłębia się w jego wyjaśnienie.

Studia niestacjonarne dzielą się na wieczorowe i zaoczne. Studia wieczorowe, podobnie jak dzienne, prowadzone są od poniedziałku do piątku, z tą różnicą, że studenci uczęszczają na zajęcia od godzin popołudniowych. Studia zaoczne polegają zaś na odbywaniu zajęć w weekendy, zazwyczaj w soboty i niedziele i rzadziej w piątki, soboty i niedziele. W ich ramach organizowane są tzw. zjazdy, zazwyczaj co dwa albo trzy tygodnie.

Dlaczego mówimy o tym tak dokładnie? Ponieważ nierzadko można napotkać ofertę kierunku prowadzonego na studiach niestacjonarnych, kiedy faktycznie prowadzony jest tylko w jednym z tych trybów, najczęściej zaocznym. Czy można uzyskać dobre wykształcenie ucząc się w dwa dni w tygodniu? Oczywiście, że tak. Nauka na studiach zaocznych posiada specyficzny charakter i wymaga od studentów innego podejścia niż w przypadku studiów dziennych. Poza tym, żadne inne różnice pomiędzy nimi nie występują.

czytaj dalej studia psychologiczne niestacjonarne (zaoczne) w Trójmieście

POPULARNE KIERUNKI NIESTACJONARNE W GDAŃSKU | GDYNI | SOPOCIE POLECANE DLA CIEBIE

KIERUNKI PSYCHOLOGICZNE I SPOŁECZNE W GDAŃSKU | GDYNI | SOPOCIE

STUDIA PSYCHOLOGICZNE I SPOŁECZNE W GDAŃSKU | GDYNI | SOPOCIE - PODYPLOMOWE

A
D
K
M
N
P
S
T
Z
Rozwiń

Jak wyglądają studia psychologiczne w Trójmieście?

Myślicie o tym, by w przyszłości zajmować się kwestiami kulturalnymi, psychologią, politologią, kulturoznawstwem, kwestiami społecznymi lub marketingiem? To dosyć szeroki zakres, natomiast wszystkie te i wiele innych kierunków zaliczają się do jednej grupy studiów psychologicznych i społecznych.

W przypadku uczelni w Gdańsku i Gdyni oferta studiów rozciąga się od przedmiotów dosyć ogólnych, takich jak psychologia, socjologia, politologia czy stosunki międzynarodowe, do bardzo wyspecjalizowanych, jak jest w przypadku chociażby takich kierunków jak sinologia, studia bałkańskie, dyplomacja czy dziennikarstwo i komunikacja społeczna.

Poniżej prezentujemy bardziej szczegółową listę kierunków społecznych dostępnych na terenie Gdańska i Gdyni.

 

Studia psychologiczne w Trójmieście można podzielić na:

 • studia I stopnia (licencjackie, jednolite magisterskie);
 • studia II stopnia (magisterskie).

 

Studia psychologiczne od wielu lat cieszą się niegasnącą popularnością wśród absolwentów szkół średnich. Osoby, które są zafascynowane tajnikami ludzkiego umysłu, swoją przygodę z tym kształceniem rozpoczną od studiów I stopnia. Trwa ono na ogół 3 lata. Studenci zdobywają wtedy podstawową wiedzę i kwalifikacje, które pozwalają na rozpoczęcie pierwszych aktywności zawodowych. Studia I stopnia kończą się również otrzymaniem tytułu licencjata.

Warto zadbać o wyspecjalizowanie wiedzy i kontynuowanie nauki na studiach II stopnia trwających dwa lata. Studenci mogą wtedy znacząco poszerzyć swoje kwalifikacje. Nauka na tym stopniu przygotowuje również do obrony najważniejszej pracy dyplomowej, czyli pracy magisterskiej. Posiadanie tego tytułu pozwala na szybki zawodowy rozwój!

Studia psychologiczne w znacznej części można rozpocząć wyłącznie w formie jednolitej. Oznacza to, że studenci kształcą się nieprzerwanie przez pięć lat i podchodzą wyłącznie do obrony pracy magisterskiej. Dotyczy to między innymi kierunków takich jak: psychologia, neuropsychologia i diagnoza kliniczna i wielu, wielu innych.

 

Studia psychologiczne w Trójmieście oferują również dwa tryby nauki:

 • studia stacjonarne;
 • studia niestacjonarne.

 

Studia stacjonarne wciąż stanowią najpopularniejszy tryb kształcenia. Ma on oczywiście wiele plusów. Można zaliczyć do nich między innymi regularność w zdobywaniu wiedzy, brak opłat za czesne w przypadku nauki na państwowej uczelni itd. Pamiętaj jednak o tym, że jeżeli wybierzesz studia psychologiczne w trybie stacjonarnym, będziesz musiał liczyć się z tym, że możesz nie mieć czasu, by naukę pogodzić z innymi aktywnościami.

Uczelnie w Trójmieście oferują także naukę w trybie niestacjonarnym. Zajęcia odbywają się podczas weekendowych zjazdów naukowych. Należy pamiętać jednak, że kształcenie niestacjonarne, niezależnie od uczelni, zawsze jest odpłatne. Studenci zaoczni także część materiału teoretycznego muszą opracowywać we własnym zakresie, co i tak zostanie zweryfikowane podczas egzaminów!

czytaj dalej studia w Trójmieście

 

Kierunki studiów psychologicznych w Trójmieście:

Studia psychologiczne w Trójmieście obejmują sześć różnorodnych kierunków. Oznacza to, że jeżeli wybierzesz tę grupę, możesz mieć pewność, że uda ci się odnaleźć coś, co w pełni odzwierciedli twoje intelektualne oczekiwania. Wśród kierunków znalazły się dwie bardzo tradycyjne propozycje takie jak psychologia oraz filozofia, które od wielu lat znajdują się w kanonie uczelnianych propozycji.

Dziś także dostrzegamy potencjał nauk psychologicznych w innych dziedzinach życia związanych chociażby ze zdrowiem i biznesem. Dostrzegają to uczelnie w Trójmieście i przygotowują do pracy specjalistów z zakresu psychologii zdrowia oraz biznesu.

Na uwagę zasługują również kierunki takie jak bezpieczeństwo narodowe i bezpieczeństwo wewnętrzne. Pokazują one bowiem, że nauki psychologiczne mają charakter interdyscyplinarny.

 

Najpopularniejsze kierunki studiów psychologicznych w Trójmieście:

 • bezpieczeństwo narodowe;
 • bezpieczeństwo wewnętrzne;
 • filozofia;
 • psychologia;
 • psychologia w biznesie;
 • psychologia zdrowia.

czytaj dalej kierunki studiów w Trójmieście

 

Gdzie studiować studia psychologiczne w Trójmieście?

Co świadczy o największej popularności studiów psychologicznych? Nie tylko bogactwo kierunkowe. Studia w Trójmieście o tym profilu możesz rozpocząć aż na siedmiu uczelniach! W praktyce pokazuje to, jak bardzo popularne są nauki związane z rozszyfrowywaniem tajników ludzkiego umysłu.

Jeśli wybierasz studia psychologiczne w Trójmieście, czekać będą na ciebie zarówno uczelnie publiczne takie jak Uniwersytet Gdański czy Gdański Uniwersytet Medyczny, jak i prywatne. Pamiętaj o tym, że dziś większość ośrodków akademickich charakteryzują bardzo wysokie standardy nauczania.

Każda szkoła wyższa dąży do tego, by wykształcić jak najlepszych specjalistów z danej dziedziny. Dotyczy to w szczególności studiów psychologicznych – studenci muszą otrzymać bowiem nie tylko rzetelną wiedzę, lecz również rozbudowane kwalifikacje.

 

Uczelnie, na których można studiować kierunki psychologiczne w Trójmieście:

 • Atenum – Szkoła Wyższa;
 • Uniwersytet Gdański;
 • Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku;
 • Wyższa Szkoła Bankowa w Gdyni;
 • Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte;
 • Gdański Uniwersytet Medyczny;
 • Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa.

czytaj dalej uczelnie w Trójmieście

 

Jak wybrać studia psychologiczne Trójmieście, aby mieć dobrą pracę?

Każdy młody człowiek, który wybiera studia wyższe, chciałby wierzyć, że przyniosą mu one przede wszystkim dobrą i satysfakcjonującą pracę. Czy zastanawiałeś się jednak nad tym, co tak naprawdę oznacza dobre zatrudnienie? Oczywiście na początku trzeba zwrócić uwagę na aspekt finansowy. Pieniądze same w sobie nie dadzą nam szczęścia, ale godne wynagrodzenie sprawia, że czujemy, że zostajemy docenieni za nasze kwalifikacje i zawodowe kompetencje.

Pieniądze nie są jedynym wyznacznikiem dobrej pracy. Co jeszcze? Satysfakcja, możliwość dalszego rozwoju, dobra atmosfera, poczucie, że dana instytucja jest przyjazna pracownikom. Zastanawiasz się zapewne teraz, co musisz zrobić, by studia psychologiczne w Warszawie zagwarantowały ci właśnie taką pracę!

Na początku pomyśl, czym chciałbyś zajmować się w przyszłości i wybierz kierunek w pełni odzwierciedlający twoje oczekiwania. Jeżeli wybierasz studia psychologiczne musi towarzyszyć ci szereg predyspozycji, różnią się one jednak znacząco w obrębie danego kierunku. Być może na co dzień towarzyszą ci takie zainteresowania, które skutecznie będziesz mógł przekuć w wykształcenie, a w przyszłości – w dobrą pracę! Studia psychologiczne dają takie możliwości.

Studia psychologiczne w Trójmieście oferują dość różnorodne kierunki. Zastanów się zatem na początku, który z nich najlepiej odzwierciedla twoje intelektualne oczekiwania na przyszłość. Psychologia w biznesie to kierunek, który przygotuje cię do pracy w szeroko rozumianym sektorze korporacyjnym. Będziesz mógł wtedy występować chociażby w roli coacha, mentora czy rekrutera.

Zupełnie inne predyspozycje posiadać będą z kolei osoby, które wybierają kierunek taki jak filozofia. On przyniesie im zatrudnienie chociażby w różnorodnych ośrodkach kultury. Odpowiednio wcześnie zastanów się zatem, jakie aspiracje zawodowe towarzyszą ci na co dzień. Wtedy podjęcie odpowiedniej decyzji może być odrobinę łatwiejsze.

 

Możliwe ścieżki twojej przyszłej kariery zawodowej:

 • terapeuta;
 • coach;
 • mentor;
 • psychoterapeuta;
 • psycholog kliniczny;
 • wychowawca w ośrodkach terapeutycznych, resocjalizacyjnych;
 • pracownik socjalny;
 • neuropsycholog;
 • socjolog;
 • antropolog kulturowy;
 • psycholog szkolny itd.

czytaj dalej jakie studia wybrać

 

Jak wybrać uczelnię wyższą w Trójmieście?

Na początku przeanalizuj dobrze oferty, które zostały przygotowane przez poszczególne uczelnie. W Trójmieście czeka na ciebie bardzo długa lista ośrodków akademickich, które mają w swojej ofercie studia psychologiczne. To wcale nie ułatwia wyboru, prawda? Maturzysta widzący tak potężną ofertę, może czuć jedynie niepokój, czy aby na pewno uda mu się wybrać szkołę wyższą, która odzwierciedla wszystkie jego oczekiwania.

Prezentujemy zatem garść porad, które być może ułatwią ten trudny wybór:

 • sprawdź jak wygląda oferta kierunkowa uczelni przez ciebie wybranych;
 • porównaj programy kształcenia poszczególnych ośrodków akademickich;
 • zaczerpnij porad znajomych, czytaj opinie w Internecie;
 • weź udział w drzwiach otwartych uczelni.

Oczywiście wybór wciąż może być trudny. Najważniejsze jest jednak to, byś nie podchodził do niego w sposób bezkrytyczny. Spróbuj rozpisać plusy i minusy każdej uczelni. Jeżeli chcesz zdecydować się na uczelnię prywatną, możesz chociażby porównać opłaty za czesne. Zdecyduj się na ten ośrodek akademicki, który nie tylko oferuje bogatą ofertę kierunkową, lecz jest także przyjazny studentom i dba o jak najlepsze standardy nauczania!

czytaj dalej jak wybrać uczelnię

 

Czy warto iść na studia psychologiczne w Trójmieście?

Czy warto iść na studia? Odpowiedzi na to bardzo trudne pytanie poszukuje niemal każdy maturzysta. Nakłada się na to wiele czynników i to od nich powinna być uzależniona ostateczna decyzja. Studia bardzo często stają się kluczem do rozwoju wiedzy i kwalifikacji, zasada ta nie sprawdza się jednak w przypadku wszystkich absolwentów szkoły średniej.

Jeżeli zastanawiasz się, czy warto iść na studia, spróbuj zastanowić się, czego oczekujesz od kształcenia wyższego i czy spełni ono wszystkie twoje intelektualne aspiracje. Pamiętaj o tym, że najważniejsze jest to, co sam czujesz. Spełnianie wizji innych osób na pewno nie skończy się dla ciebie sukcesem!

Jeśli jednak czujesz, że chciałbyś wykonywać jeden z bardziej prestiżowych zawodów psychologicznych, to studia będą dla ciebie obligatoryjne! Podczas wszystkich lat kształcenia otrzymasz gruntowne przygotowanie do pracy. Otrzymasz interdyscyplinarną wiedzę nie tylko z nauk społecznych, lecz także dyscyplin ścisłych i obszarów pedagogicznych, dzięki czemu będziesz mógł kompleksowo podejść do pracy nad kondycją psychiczną swoich klientów i pacjentów.

Na studia psychologiczne powinny wybierać się przede wszystkim te osoby, które posiadają szereg predyspozycji takich jak empatia, otwartość, tolerancja czy wreszcie – chęć niesienia innym ludziom konstruktywnej pomocy, motywowania ich do zmian, poszukiwania razem z nimi alternatywnych sposobów wyjścia z trudnych sytuacji. To wcale nie jest tak łatwe, jak mogłoby się wydawać!

Pamiętaj o tym, że jeżeli wybierasz studia psychologiczne, powinno towarzyszyć ci przede wszystkim powołanie – to ono sprawi, że intensywna nauka będzie ci dawać satysfakcję! Studia psychologiczne w Trójmieście są również bardzo dobrym wyborem. Dlaczego? Czekać będą na ciebie doskonałe ośrodki akademickie, dla których dobro studentów i jakość ich wykształcenia znajduje się na pierwszym miejscu. Trójmiasto oferuje również bogatą ofertę kierunkową dostosowaną do potrzeb aktualnego rynku zatrudnienia.

czytaj dalej czy warto iść na studia

 

Praca po studiach psychologicznych

Po studiach psychologicznych i społecznych można znaleźć dobrą i bardzo ciekawą pracę. Ważne jest jednak, by już w czasie studiów zająć się szukaniem odpowiednich praktyk i staży. A gdzie warto szukać zatrudnienia? W mediach, takich jak redakcje prasowe, radiowe i telewizyjne, na stronach internetowych, w instytucjach kultury, placówkach oświatowych, i akademickich, biurach rzecznika prasowego, administracji publicznej, instytucjach lokalnych, państwowych i europejskich, agencjach marketingowych i związanych z Public Relations, działach Human Resources, szkołach językowych, grupach terapeutycznych albo gabinetach psychologicznych.

19 Uczelni w Trójmieście

Gdańsk ma wszystko, czego potrzebuje młody człowiek: dobre uczelnie, niesamowity klimat i bogatą historię, puby, bary, kawiarnie… Jako region turystyczny ma rozbudowaną strefę gastronomiczną i hotelową. Studenci nie mają tu żadnych problemów ze znalezieniem dodatkowej pracy.

W kwestii edukacji Trójmiasto ma wiele do zaoferowania: działa tutaj 19 uczelni wyższych, w tym 6 publicznych: Uniwersytet Gdański, Politechnika Gdańska, Gdański Uniwersytet Medyczny, Akademia Sztuk Pięknych, Akademia Wychowania Fizycznego i Akademia Muzyczna.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują trójmiejskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Trójmieście

 

 

MUSISZ TO WIEDZIEĆ

W największych miastach Trójmiasta znajdują się dwie uczelnie, na których można uczęszczać na studia psychologiczne i społeczne. Są to Uniwersytet Gdański oraz Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdyni. Najpierw przyjrzymy się większemu pod względem oferty Gdańskowi.

 

UNIWERSYTET GDAŃSKI STUDIA PSYCHOLOGICZNE I SPOŁECZNE

Uniwersytet Gdański Prowadzi studia psychologiczne i społeczne w poniższych jednostkach naukowych:

Wydział Nauk Społecznych UG:

 • Bezpieczeństwo narodowe (studia I i II stopnia),
 • Dyplomacja (studia licencjackie),
 • Dziennikarstwo i komunikacja społeczna (studia I i II stopnia),
 • Filozofia (studia I i II stopnia),
 • Kulturoznawstwo (studia I i II stopnia),
 • Politologia (studia I i II stopnia),
 • Praca Socjalna (studia I i II stopnia),
 • Psychologia (jednolite studia magisterskie),
 • Socjologia (studia I i II stopnia).

Wydział Filologiczny UG:

 • Amerykanistyka (studia I i II stopnia),
 • Studium humanitatis - Tradycje cywilizacji europejskiej,
 • Rosjoznawstwo (studia licencjackie),
 • Sinologia (studia licencjackie),
 • Skandynawistyka (studia I i II stopnia),
 • Slawistyka (studia I i II stopnia),
 • Studia bałkańskie (studia licencjackie),
 • Studia wschodnie (studia I stopnia)

Wydział Ekonomiczny:

 • Międzynarodowe stosunki gospodarcze (studia I i II stopnia)

Wydział Historyczny:

 • Niemcoznawstwo (studia I i II stopnia)

 


AKADEMIA MARYNARKI WOJENNEJ STUDIA SPOŁECZNE

Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdyni organizuje studia Społeczne w jednostce: na kierunku Stosunki międzynarodowe (studia I i II stopnia) na Wydziale Nauk Humanistycznych i Społecznych.

Wydział Nauk Humanistycznych i Społecznych:

 • Stosunki międzynarodowe (studia I i II stopnia)

 

 

Komentarze (0)