Studia społeczne Radom

Studia społeczne Radom

Studia społeczne Radom

Największy wybór studiów

społecznych w Radomiu

Odkryj kierunki społeczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia społeczne w Radomiu | woj. mazowieckie

Studia społeczne w Radomiu to studia magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa lub 5 lat (studia jednolite magisterskie) i kończy się uzyskaniem dyplomu (magistra).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym). Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W RADOMIU SĄ STUDIA PSYCHOLOGICZNE I SPOŁECZNE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA - KIERUNKI PSYCHOLOGICZNE I SPOŁECZNE W RADOMIU

SORTOWANIE:

Niestety, nic nie znaleziono

KIERUNKI PSYCHOLOGICZNE I SPOŁECZNE W RADOMIU

Rekrutacja i wymagania na studia społeczne w Radomiu

Aby dostać się na któreś ze studiów społecznych w Radomiu trzeba być lepszym od innych kandydatów starających się dostać na te same miejsca. Jak to zrobić? Wystarczy odpowiednio dobrze zdać egzamin maturalny. A żeby to zrobić, należy przede wszystkim sprawdzić, jakie przedmioty są wymagane na konkretny, wybrany przez was kierunek studiów.

Z przedmiotów wymaganych na studia psychologiczne i studia społeczne mogą pojawić się takie przedmioty, jak: język polski, język obcy nowożytny, historia, geografia, wiedza o społeczeństwie, wiedza o kulturze, fizyka z astronomią, matematyka, biologia lub chemia. Spokojnie, nie wszystkie te przedmioty trzeba zdawać na maturze.

Warto jednak zdawać sobie sprawę z tego, że w zależności od kierunku mogą być wymagane inne przedmioty maturalne. Ważne jest, by zdać je jak najlepiej, a to oznacza również zdawanie na poziomie rozszerzonym.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

STUDIA PSYCHOLOGICZNE I SPOŁECZNE W RADOMIU - PODYPLOMOWE

Jak wyglądają studia społeczne w Radomiu?

Słownikową definicją studiów społecznych jest: nauka badająca strukturę i funkcje dziejów społeczeństwa, a także jego kulturę, prawa i prawidłowości jakimi dane społeczeństwo się charakteryzuje.

W studia społeczne wliczane są m. in. studia psychologiczne, politologiczne, filozoficzne czy socjologiczne. To oczywiście nie jedyne nauki społeczne, które można poznawać na studiach. W przypadku Radomia przykładowymi kierunkami są: Dziennikarstwo z językiem i kulturą niemiecką czy też Praca socjalna ze specjalnościami. Poniżej przedstawiamy listę kierunków społecznych na Uniwersytecie Technologiczno-Humanistycznym w Radomiu.

 

Praca po studiach społecznych w Radomiu

Praca po studiach – to mityczne stworzenie czy autentyczna możliwość? Wszystko zależy od tego, ile czasu i ile wysiłku poświęcicie podczas studiów nie tylko na naukę, ale także na praktyki i staże oraz zdobywanie kontaktów, które mogą wam się przydać w życiu po studiach.

Dużą zaletą studiów społecznych i psychologicznych jest fakt, że można po nich pracować w wielu różnych zawodach, chociażby jako dziennikarz, psychoterapeuta, polityk, tłumacz, terapeuta zajęciowy, copywriter, ankieter, mystery shopper, menedżer personalny – czyli coach, pracownik działu Human Resources, pracownik działu Public Relations, a nawet dyplomata. Wszystko zależy od tego, jaki kierunek studiów wybierzecie.

POZOSTAŁE UCZELNIE W RADOMIU NA KTÓRYCH SĄ STUDIA PSYCHOLOGICZNE I SPOŁECZNE

WARTO TO WIEDZIEĆ

Radom jest jednym z mniejszych ośrodków akademickich w kraju, dlatego nie należy się spodziewać, by oferta studiów była szczególnie rozbudowana. W przypadku, gdybyście chcieli dostać się na studia społeczne w Radomiu właściwie jedynym wyborem jest Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu.

UNIWERSYTET TECHNOLOGICZNO - HUMANISTYCZNY STUDIA SPOŁECZNE

WydziaŁ Filologiczno-Pedagogiczny: 

  • Dziennikarstwo profil praktyczny (studia licencjackie z modułami: Dziennikarstwo z językiem i kulturą angielską i hiszpańską, Dziennikarstwo z językiem i kulturą niemiecką i rosyjską),
  • Praca socjalna (studia licencjackie ze specjalnościami: Animator społeczności lokalnej, Organizator usług socjalnych)

Ewentualnym rozwiązaniem jest przejrzenie oferty prywatnych, płatnych uczelni w mieście, które mogą posiadać dodatkowe kierunki psychologiczne i spoleczne. 

 

 

Komentarze (0)