Finanse i rachunkowość studia II stopnia - Lublin

Finanse i rachunkowość studia II stopnia - Lublin

Studia na kierunku finanse i rachunkowość w Lublinie możesz podjąć na 2 uczelniach publicznych oraz 2 niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych w trybie stacjonarnym (dziennym), niestacjonarnym oraz online.

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
II stopnia
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Typ uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Więcej filtrów
Czas trwania
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie

Finanse i rachunkowość stopień: (I) (II) , czas trwania: 3 lata • 2 lata ,
forma: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku finanse i rachunkowość

Uczelnie, gdzie finanse i rachunkowość jako specjalność / ścieżka kształcenia

Politechnika Lubelska

Wydział Zarządzania POLLUB stopień: (I) (II) , czas trwania: 3 lata • 2 lata

Specjalności na kierunku zarządzanie

17.10.2024

Finanse i rachunkowość studia II stopnia Lublin 2024 | woj. lubelskie

Finanse i rachunkowość w Lublinie to 2-letnie studia II stopnia (magisterskie). Studia można podjąć na 1 uczelnia w formie stacjonarnej (dziennej) lub niestacjonarnej (zaocznej). 

Finanse i rachunkowość studia II stopnia - Lublin
Studia na kierunku finanse i rachunkowość w Lublinie
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne, online
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Opis kierunku

Studia na kierunku finanse i rachunkowość pozwalają na zdobycie zaawansowanej wiedzy na temat instrumentów i rynków finansowych. W trakcie zajęć teoretycznych i praktycznych, studenci uczą się rachunkowości i realizacji operacji bankowych. Jednym z celów kształcenia na finansach i rachunkowości jest zdobycie umiejętności efektywnej współpracy i poszerzania sieci kontaktów biznesowych.

Poza uniwersalnymi umiejętnościami z zakresu finansów i ekonomii, studenci uczą się też unijnych regulacji prawnych, co otwiera furtkę w postaci przyszłej pracy w międzynarodowych firmach. Absolwenci finansów i rachunkowości znajdą zatrudnienie m.in. w bankach, zakładach ubezpieczeń, czy biurach maklerskich.
 

Uczelnie
W Lublinie finanse i rachunkowość (studia II stopnia) możesz studiować w ramach kierunku lub specjalności na 1 uczelni publicznej: Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

 

Jakie są wymagania na studia II stopnia (magisterskie) na kierunku finanse i rachunkowość w Lublinie

Kierunki studiów w Lublinie, zwłaszcza te na drugim stopniu kształcenia, posiadają jasno określone wymagania kwalifikacyjne. Aby kształcić się na finansach i rachunkowości celem zdobycia tytułu magistra, musisz posiadać wykształcenie licencjackie właśnie z tej lub pokrewnej dziedziny.

Jeśli liczba chętnych przekroczy dostępne miejsca, co biorąc pod uwagę popularność tych studiów jest wysoce prawdopodobne, zostanie wzięta pod uwagę ocena z dyplomu ukończenia studiów pierwszego stopnia.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU FINANSE I RACHUNKOWOŚĆ?

Wyobrażając sobie świat bez finansów, prawdopodobnie cofnęlibyśmy się do czasów, w których dominował handel wymienny, który niekoniecznie zdawał egzamin w każdej sytuacji. Dzięki prężnie działającej i rozwijającej się gospodarce, a więc wszelkiego rodzaju instytucjom finansowym, życie ludzkie zawiera ład i uporządkowanie. Jednak bez dobrze wykwalifikowanych finansistów działanie banków, urzędów skarbowych, placówek leasingowych, czy instytucji pożyczkowych nie byłoby możliwe. Dlatego absolwenci, którzy ukończą studia ekonomiczne na kierunku finanse i rachunkowość cieszą się powodzeniem na współczesnym rynku pracy zarówno w kraju, jak i poza jego granicami.

Drugi stopień kształcenia na finansach i rachunkowości adresowany jest do osób posiadających dyplom ukończenia poprzedniego etapu studiów wyższych, którzy dążą do ciągłego samorozwoju i poszerzania kwalifikacji zawodowych. Jeżeli jesteś jedną z takich osób, bez wahania aplikuj na studia w Lublinie, a prawdopodobnie dokonasz najlepszego z możliwych wyborów!

 

Typ i tryb studiów

Studia na kierunku finanse i rachunkowość możemy podzielić na:

1. Typ:

  • Studia I stopnia (licencjackie)

  • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:

  • studia stacjonarne

  • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku finanse i rachunkowość w Lublinie realizowane są w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają 3 lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 2 lata.

Uczelnie w Krakowie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

Program studiów i przedmioty

Program studiów, proponowany przez poszczególne uczelnie w Lublinie, które decydują się na zaoferowanie przyszłym studentom możliwość kształcenia na studiach drugiego stopnia, jest dopasowany do odgórnych wymogów współczesnego, międzynarodowego rynku pracy. Zatem przyszli kandydaci na finanse i rachunkowość powinni być przygotowani na zgłębianie rozbudowanego programu kształcenia. Dzięki gruntownemu opanowaniu siatki programowej, staniesz się fachowcem gotowym do rozpoczęcia aktywności zawodowej. Oto niektóre przedmioty, które najprawdopodobniej spotkasz na ścieżce swojego kształcenia:

  • wnioskowanie statystyczne
  • komunikacja i negocjacje
  • strategia, finanse, operacje
  • ekonometria w finansach i rachunkowości

i wiele innych.

 

Gdzie studiować na kierunku finanse i rachunkowość w Lublinie

Kierunek finanse i rachunkowość (studia II stopnia) - uczelnie w Lublinie

Uczelnie w Lublinie - kierunek finanse i rachunkowość:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Lubelska Akademia WSEI (Wydział Administracji i Nauk Społecznych) stacjonarne, niestacjonarne I stopnia więcej
Politechnika Lubelska (Wydział Zarządzania POLLUB) stacjonarne, niestacjonarne I stopnia więcej
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie (Wydział Ekonomiczny UMCS) stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia więcej
Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie stacjonarne, online I stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Ile trwają studia II stopnia na kierunku finanse i rachunkowość w Lublinie?

Studia na kierunku Finanse i rachunkowość w Lublinie, w zależności od typu studiów trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Nie jest tajemnicą, że studia drugiego stopnia, zarówno te odnoszące się do nauk technicznych, jak i humanistycznych, oferują przyszłym absolwentom uzyskanie tytułu magistra. Zazwyczaj czas potrzebny na zdobycie kwalifikacji potrzebnych do posiadania tego tytułu stanowi uzupełnienie czasu kształcenia na studiach pierwszego stopnia do pięciu lat. Zatem licencjonowani finansiści lub absolwenci pokrewnych kierunków, na ukończenie drugiego stopnia studiów nafinansach i rachunkowości, muszą zagospodarować dwa lata.

Finanse i rachunkowość w Lublinie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3 lata licencjat
studia II stopnia 2 lata magister

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU FINANSE I RACHUNKOWOŚĆ?

Studia drugiego stopnia na kierunku finanse i rachunkowość to doskonały wybór, jeśli marzysz o dobrze płatnej pracy zawodowej. Jako absolwent pomyślisz o zatrudnieniu w:

  • instytucjach finansowych i bankowych
  • urzędach skarbowych
  • placówkach leasingowych
  • sektorach doradztwa finansowego
  • wybranych jednostkach administracyjnych

 

Nawiązanie współpracy z prywatnymi przedsiębiorstwami oraz założenie własnej działalności gospodarczej również stanie się możliwe – jest to opcja dla ambitnych i przedsiębiorczych, którzy ponad wszystko cenią zawodową niezależność.

Aktualności rekrutacyjne

komentarze (0)