Studia zarządzanie Wrocław

Studia zarządzanie Wrocław

Studia zarządzanie Wrocław

Największy wybór studiów

z grupy zarządzanie we Wrocławiu

Odkryj kierunki z grupy zarządzanie i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Studia zarządzanie Wrocław | woj. dolnośląskie

Studia z grupy zarządzanie we Wrocławiu to studia licencjackie, inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa od 3 lat do 3,5 roku (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia) lub 5 lat (studia jednolite magisterskie) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata, inżyniera lub magistra).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym). Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

STUDIA Z GRUPY ZARZĄDZANIE W MIEŚCIE WROCŁAWIU - KIERUNKI STUDIÓW

Uczelnia
Typ studiów
Tryb studiów
Czas trwania
Kierunki studiów Typ studiów Tryb studiów
Aviation management stacjonarne I stopnia
Business management and leadership stacjonarne I stopnia
Digital and technology solutions stacjonarne I stopnia
Dowodzenie stacjonarne jednolite
Inżynieria zarządzania stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia
Management stacjonarne I stopnia, II stopnia
Media design i marketing wizerunkowy stacjonarne, niestacjonarne I stopnia
Media kreatywne: game design, animacja, efekty specjalne stacjonarne, niestacjonarne I stopnia
Media kreatywne: projektowanie gier i animacji stacjonarne, niestacjonarne II stopnia
Zarządzanie stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia
Zarządzanie - studia prowadzone metodą projektową stacjonarne II stopnia
Zarządzanie i inżynieria produkcji stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia
Zarządzanie migracjami stacjonarne I stopnia
Zarządzanie środowiskiem przyrodniczym stacjonarne I stopnia, II stopnia
Zarządzanie w nowoczesnej gospodarce stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia

Zobacz, na jakich uczelniach w mieście Wrocławiu są studia zarządzanie i marketing

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA - KIERUNKI Z GRUPY ZARZĄDZANIE W MIEŚCIE WROCŁAWIU

SORTOWANIE:
3
A
B
D
E
G
H
I
K
L
M
N
O
P
S
T
Z
Rozwiń

Rekrutacja i wymagania na studia zarządzania we Wrocławiu

Aby dostać się na studia zarządzanie we Wrocławiu należy podejść do konkursu świadectw, podczas którego komisja rekrutacyjna wyłania najlepszych kandydatów na studia. Aby zwiększyć swoje szanse, zanim podejmiecie decyzje o zdawaniu konkretnego przedmiotu na egzaminie maturalnym, sprawdźcie wymogi danego kierunku, by jak najlepiej przygotować się na studia i zwiększyć swoje szanse.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Studia zarządzanie niestacjonarne we Wrocławiu

Zarządzać można wszystkim; pieniędzmi, czasem, przedsiębiorstwem. A skoro tak, to zarządzać można też własną edukacją. Studia z zakresu zarządzania to ciekawy, coraz popularniejszy i coraz szerszy obszar kształcenia. Nowoczesnych kierunków przybywa, otwierają się nowe specjalności, a wszystko to jest wynikiem współczesnego rynku, który potrzebuje fachowców o jasno określonych kompetencjach.

Co ważne, przestrzeń dydaktyczna jest tak duża, że czymś niezrozumiałym byłby fakt, iż studia zarządzania byłyby niedostępne w formie niestacjonarnej. A to przecież dzięki nauce w takim właśnie trybie można rozwinąć w sobie niezwykle istotne dzisiaj umiejętności.

Niestacjonarne studia zarządzania oprócz wiedzy tej płynącej z zajęć, rozwijają w studentach także samodzielność, umiejętność zarządzania czasem, organizowania pracy własnej, dociekliwości, poszukiwania i analizowania informacji.

Dlaczego? Powód wydaje się oczywisty. Studia niestacjonarne polegają na tym, że zajęcia odbywają się w ramach tzw. zjazdów, czyli w weekendy. Na tej podstawie realizowane w programie zagadnienia muszą ulec choć lekkiemu skondensowaniu i zwarciu, aby móc bez przeszkód przejść wszystkie edukacyjne założenia.

To prowadzi do kolejnego aspektu, jakim jest poszerzanie wiedzy we własnym zakresie. Może brakować czasu, aby w trakcie zajęć omówić zagadnienia sprawiające trudności, bądź wątpliwości.

czytaj dalej studia zarządzanie niestacjonarne (zaoczne) we Wrocławiu

POPULARNE KIERUNKI NIESTACJONARNE W MIEŚCIE WROCŁAWIU POLECANE DLA CIEBIE

KIERUNKI Z GRUPY ZARZĄDZANIE W MIEŚCIE WROCŁAWIU

management
Rozwiń

STUDIA ZARZĄDZANIE I MARKETING W MIEŚCIE WROCŁAWIU - PODYPLOMOWE

A
B
C
E
I
L
M
N
O
P
S
T
W
Z
Rozwiń

Jak wyglądają studia zarządzanie we Wrocławiu?

Studia z zarządzania we Wrocławiu to możliwość zdobycia praktycznych umiejętności do wykorzystania w biznesie i twórczej pracy w branży reklamowej. Dzięki powzięciu decyzji o rozwijaniu kariery w roli Project Managera czy E-marketingowca, zapewnisz sobie wspaniałą przyszłość w rozwojowej branży. Umiejętności zarządcze, projektowe, komunikacyjne są doceniane w biznesie, dlatego zarobki osób o takim profilu wykształcenia są co najmniej zadowalające.

Studia zarządzanie możecie realizować we Wrocławiu na największych publicznych uczelniach, uczelnie prywatne również prowadzą kształcenie w tym zakresie. Najciekawszą ofertę studiów podyplomowych Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej przytoczyliśmy poniżej. Studia zarządzania i marketingu to studia ekonomiczne - i socjologiczne.

Bowiem liczby, łączą się w tym przypadku z zachowaniami ludzi, potrzebami i możliwością ich kształtowania. Studia te dostarczą Wam wiedzy o efektywnym prowadzeniu biznesu. Dzięki nim doskonale zrozumiecie, dlaczego zorientowanie na klienta i użytkownika produktów, czy usług, gwarantuje sukces przedsięwzięcia.

Posiądziecie także umiejętności sprawnego planowania i organizowania życia przedsiębiorstwa, a także sprawnego przeprowadzania projektów. Obok nauki oferowanej przez uczelnie, warto podczas studiów wybrać dziedzinę, w której będziecie się specjalizować - jest to niezwykle ważne, by oprócz umiejętności zarządczych i kreatywnych myśli, mieć bardzo dobre rozeznanie w przedmiocie sprawy, którą się zajmujecie.

Dlatego, sprawdźcie co was najbardziej interesuje i od samego początku dobierajcie dla siebie praktyki i staże, które poprowadzą Was Waszą ścieżką zawodową. A póki co, sprawdźcie, jakie kierunki na studiach zarządzania i marketingu oferują Wam wrocławskie uczelnie.

 

Studia zarządzanie we Wrocławiu możemy podzielić na:

 

1. Typ:

 • Studia I stopnia i jednolite (licencjackie, inżynierskie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Istnieje ogromna różnorodność w obszarze kierunków z zakresu zarządzania, jakie spotkasz we Wrocławiu. Oznacza to, że rozpoczynając przygodę ze studiami wyższymi, aplikujesz na jeden z kierunków pierwszego stopnia. Mogą one mieć charakter studiów licencjackich lub inżynierskich. Jeśli zdecydujesz się na pierwszą z opcji, będziesz uczył się przez trzy lata. Przyszli inżynierowie natomiast zmierzą się z edukacją trwającą o pół roku dłużej.

Najambitniejsi pomyślą następnie o kontynuowaniu edukacji na wybranych kierunkach drugiego stopnia. Będą one trwały półtora roku dla inżynierów lub dwa lata dla osób posiadających tytuł licencjata. Wrocław posiada bogatą ofertę kierunków podyplomowych, na których mogą uczyć się absolwenci studiów dowolnego stopnia, również jednolitych magisterskich.

Studia zarządzanie można realizować stacjonarnie lub zaocznie, w zależności od indywidualnych chęci organizacji swojego czasu. Kształcenie dzienne wymaga od studentów uczęszczania w obowiązkowych zajęciach i wykładach w tygodniu. Osoby wybierające studia zaoczne będą zjawiać się na weekendowych zjazdach, odbywających się co kilka tygodni.

czytaj dalej studia we Wrocławiu

 

Kierunki studiów zarządzanie we Wrocławiu

Jeżeli przeanalizowałbyś dowolny wiarygodny ranking najczęściej wybieranych kierunków kształcenia, studia zarządzanie najpewniej znalazłyby się bardzo blisko szczytu większości hierarchii. Jeżeli i ty myślisz o edukacji w tym obszarze, powinna zainteresować cię niezwykle bogata oferta wrocławskich uczelni wyższych. Właśnie tutaj możesz realizować zarówno najbardziej popularne propozycje, jak i te wyróżniające się unikalnością. Wszystko zależy od ciebie.

Pamiętaj, że większość kierunków z obszaru zarządzania wyróżnia się interdyscyplinarnością. W praktyce oznacza to, że jako przyszły kandydat na studia powinieneś przygotować się na sukcesywne zdobywanie kompetencji z obszaru nauk społecznych, prawniczych, inżynierskich a nawet informatycznych. Taka interdyscyplinarność stanowi niewątpliwy atut kierunków zarządzanie, bowiem coraz więcej pracodawców docenia elastyczność potencjalnych pracowników i ich możliwość dostosowania się do różnorodnych warunków zawodowych.

 

Popularne kierunki studiów zarządzanie

 • Zarządzanie
 • Zarządzanie i inżynieria produkcji
 • Dowodzenie
 • Zarządzanie migracjami
 • Zarządzanie środowiskiem przyrodniczym
 • Media kreatywne
 • Zarządzanie w nowoczesnej gospodarce
 • Inżynieria zarządzania
 • Media kreatywne: game design, animacja, efekty specjalne
 • Media design i marketing wizerunkowy

kierunki studiów we Wrocławiu

 

Gdzie studiować kierunki zarządzanie we Wrocławiu?

Nie ulega wątpliwości, że Wrocław to jeden z największych ośrodków akademickich w Polsce. Studia zarządzanie możesz realizować tutaj aż na dziesięciu różnych uczelniach wyższych, a każda z nich adresuje swój program do kandydatów o określonych oczekiwaniach i predyspozycjach.

Czekają na ciebie prestiżowe uczelnie publiczne, jak na przykład Uniwersytet Wrocławski, Politechnika Wrocławska, Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu czy tamtejszy Uniwersytet Przyrodniczy. Warto rozważyć również atrakcyjne oferty przygotowane przez niepubliczne uczelnie wyższe. Pamiętaj jednak, że edukacja w ośrodkach prywatnych będzie wiązała się z obowiązkiem uiszczania regularnych opłat za czesne.

Poniżej został przedstawiony spis wszystkich wrocławskich uczelni, które w swojej ofercie posiadają przynajmniej jeden kierunek zaliczający się do spektrum zarządzania. Jak sam widzisz, lista jest długa. Dlatego nim dokonasz najwłaściwszego wyboru, dokładnie przeanalizuj wszystko, co może ci zaoferować każda z wrocławskich uczelni wyższych.

 

Uczelnie na których można studiować kierunki zarządzanie we Wrocławiu

 • Uniwersytet Wrocławski
 • Wyższa Szkoła Handlowa we Wrocławiu
 • Akademia Wojsk Lądowych im. gen. Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu
 • Dolnośląska Szkoła Wyższa
 • Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu
 • Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu
 • Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu
 • Politechnika Wrocławska
 • Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu
 • Wyższa Szkoła Zarządzania "Edukacja" we Wrocławiu
czytaj dalej uczelnie we Wrocławiu

 

Jakie kierunki zarządzanie we Wrocławiu wybrać, aby mieć dobrą pracę?

Chociaż zdecydowana większość przyszłych studentów dowolnych kierunków marzy o posiadaniu dobrej pracy, nie każdy z nich zdaje sobie sprawę z ogromu czynników, jakie mogą zaważyć na jego przyszłości zawodowej. Oczywiście coraz więcej pracodawców, zwłaszcza tych, którzy oferują wysokie stanowiska wymagające specjalistycznych kompetencji, wymaga od potencjalnych pracowników posiadania wyższego wykształcenia. Jednak to nie wszystko.

Na dzisiejszym rynku pracy spotkasz się z dość dużą konkurencją. Osób zainteresowanych kształceniem na kierunkach zarządzanie nie brakuje, dlatego powinieneś zadbać o uzyskanie dodatkowych, bardziej unikalnych umiejętności, popartych obszerną wiedzą teoretyczną. W tym celu rozważ wzięcie udziału w różnych kursach dokształcających, przeanalizuj oferty stażowe danych ośrodków oraz nie rezygnuj z możliwości poszerzania kwalifikacji na własną rękę – w Internecie znajdziesz niemal wszystkie potrzebne źródła naukowe.

Jeżeli wciąż zastanawiasz się, jaki kierunek zarządzanie warto rozważyć, aby zyskać jak największe szanse na dobrą przyszłość zawodową, odwiedź popularne serwisy z ofertami pracy i przekonaj się, jakich osób szukają dzisiejsi pracodawcy.
 

Możliwe ścieżki twojej przyszłej kariery zawodowej

 • Coach
 • Rekruter
 • Pracownik działu HR
 • Menedżer
 • Specjalista ds. e-commerce
 • Specjalista ds. zarządzania kryzysowego
 • Pracownik kadr
 • Szkoleniowiec
 • Właściciel działalności gospodarczej

 

Różnorodność w obszarze studiów zarządzanie jest naprawdę ogromna. Absolwenci z powodzeniem zajmują kierownicze i menedżerskie stanowiska w międzynarodowych przedsiębiorstwach o różnym charakterze działalności, wiążą zawodową przyszłość z korporacjami, niejednokrotnie również decydują się na założenie własnych działalności gospodarczych, o ile mają dobry pomysł na jej rozwinięcie i poprowadzenie. Ostateczny wybór będzie w twoich rękach.

czytaj dalej jakie studia wybrać

 

Jak wybrać uczelnię wyższą we Wrocławiu?

Wrocław to potężny ośrodek akademicki, w którym znajdziesz wiele uczelni wyższych oferujących najwyższą jakość kształcenia. Tamtejsze kierunki z obszaru zarządzania są oferowane przez dziesięć szkół wyższych. Jak wybrać tę najlepszą, aby się nie zawieść?

Po pierwsze, zapoznaj się z ofertą poszczególnych ośrodków i rozważ aplikację na te, które umożliwią ci podjęcie edukacji na wymarzonym kierunku. Zastanów się, czy chcesz uczyć się stacjonarnie czy zaocznie – pamiętaj, że nie wszędzie znajdziesz kierunek oferowany w wybranym przez ciebie trybie. Nie zapomnij ponadto o przejrzeniu opinii studentów i absolwentów starszych od ciebie stażem oraz weź udział w dniach otwartych. Wówczas stworzysz sobie szansę na dokonanie dobrego wyboru.

czytaj dalej jak wybrać uczelnię

 

Czy warto iść na studia zarządzanie we Wrocławiu?

Czas kształcenia wyższego to nie tylko długie godziny spędzone na uczelni. To również doskonały moment na odnalezienie siebie we współczesnym świecie – zdobycie nowych wartościowych znajomości, odkrycie niepoznanych dotychczas pasji oraz wkroczenie pewnym krokiem na dzisiejszy, dość wymagający rynek pracy. Zatem czy warto iść na studia zarządzanie we Wrocławiu? Tak, o ile jesteś zdecydowany na edukację właśnie w tym obszarze.

Osoby wybierające jedną z uczelni wyższych we Wrocławiu mogą mieć pewność, że kształtowanie ich wiedzy i umiejętności praktycznych będzie przebiegać na najwyższym poziomie dostosowanym do standardów europejskich. Oznacza to, że jako absolwent będziesz mógł pracować nie tylko w kraju, ale również poza jego granicami.

Atrakcyjne oferty stażowe, możliwość odbycia zawodowych praktyk w różnych obszarach zawodowych, programy stypendialne oraz związane z międzynarodowymi wymianami studenckimi – wszystko to bez trudu odnajdziesz w tym mieście przyszłości. Wrocławscy studenci nie bez powodu doceniają pozauczelniane walory tego miasta. Każdy młody człowiek znajdzie tutaj coś dla siebie.

Prawdziwi miłośnicy architektury i budynków sakralnych nacieszą oczy potężnymi kościołami i zabytkowymi budowlami zdobiącymi uliczki miasta. Osoby ceniące naturę zregenerują siły w tamtejszych parkach, ogrodach zoologicznych lub botanicznych. Jeżeli natomiast lubisz prowadzić nocne życie, odwiedzisz wrocławskie puby, weźmiesz udział w koncertach lub po prostu pospacerujesz po oświetlonych uliczkach Wrocławia. Jak sam widzisz, możliwości jest bardzo wiele.

czytaj dalej czy warto iść na studia

 

Praca po studiach z zarządzania

Szansa na znalezienie pracy po studiach zarządzania i marketingu wynosi statystycznie 83%! Tak, to bardzo dobrze rokuje dla Waszej przyszłości zawodowej. Absolwenci zarządzania i marketingu znajdują pracę w wielkich korporacjach międzynarodowych, jak i małych agencjach pracy, marketingu, czy reklamowych. Dzięki nabytym umiejętnościom świetnie sprawdzają się na stanowiskach kierowniczych w państwowych jednostkach samorządowych.

Po studiach zarządzania możecie kierować skomplikowanym projektami finansowymi, jak i kulturalnymi - w zależności od tego, co bardziej Wam odpowiada i co lubicie. Jeśli jesteście dobrzy w tym, czego się uczyliście i co poznawaliście przez lata studiów, to wy będziecie wybierać pracę, która Wam podpasuje pod każdym względem. Zapotrzebowanie na marketingowców i pracowników agencji reklamowych jest wciąż bardzo duże. To reklama napędza biznes.

POZOSTAŁE UCZELNIE W MIEŚCIE WROCŁAWIU NA KTÓRYCH SĄ STUDIA Z GRUPY ZARZĄDZANIE

25 Uczelni we Wrocławiu

Wrocław jest jednym z największych ośrodków akademickich. Na 10 uczelniach publicznych i kilkunastu niepublicznych studiuje blisko 100 tysięcy studentów. Według rankingów oceniających blisko 200 szkół wyższych, uczelnie we Wrocławiu są jednymi z najlepszych w kraju.

 

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują wrocławskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów we Wrocławiu

 

MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 


UNIWERSYTET EKONOMICZNY WE WROCŁAWIU STUDIA ZARZĄDZANIE

Studia zarządzanie z powodzeniem możecie realizować na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu, na którym to prowadzone są takie kierunki studiów jak:

 • zarządzanie - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne, na Wydziale Zarządzania, Informatyki i Finansów
 • specjalności na zarządzaniu: team leader, menedżer kreatywny, przedsiębiorczość w biznesie, zarządzanie projektami (tylko studia stacjonarne), zarządzanie zasobami ludzkimi
 • bachelor of business management (BBM) - studia magisterskie, tylko w języku angielskim

 


POLITECHNIKA WROCŁAWSKA STUDIA ZARZĄDZANIE

Politechnika Wrocławska również prowadzi modne studia zarządzania na Wydziale Informatyki i Zarządzania na kierunkach:

 • zarządzanie - studia I i II stopnia, stacjonarne, licencjackie i magisterskie
 • specjalności do wyboru na II stopniu: inżynieria finansowa, przedsiębiorczość, innowacje i projekty, technologie informacyjne w zarządzaniu, zarządzanie procesami przedsiębiorstwa, zachowania i decyzje menedżerskie (tylko dla inżynierów)
 • Organizational management - studia I stopnia, stacjonarne, studia w języku angielskim
 • Information and Communication Management - studia I stopnia, stacjonarne, studia w języku angielskim
 • Business Information Systems - studia II stopnia, stacjonarne, studia w języku angielskim

 


SWPS WE WROCŁAWIU STUDIA ZARZĄDZANIE

Możecie również zrealizować studia podyplomowe na prywatnej uczelni SWPS, na której to oferowane są kierunki z zakresu marketingu i zarządzania:

 • master class of management - psychologia działań menadżerskich
 • User Experience Design
 • Negocjacje i mediacje w organizacjach i biznesie
 • Podyplomowe Studia Trenerów Biznesu
 • Przywództwo, zarządzanie zespołem i konfliktem interesów - wpływ społeczny w organizacji
 • trener kreatywności i lider innowacyjności
 • zarządzanie potencjałem pracowników

 


UNIWERSYTET WROCŁAWSKI STUDIA ZARZĄDZANIE

Na Uniwersytecie Wrocławskim, możecie podjąć studia z zakresu zarządzania na kierunkach:

 • zarządzanie projektami społecznymi - studia I stopnia na Wydziale Nauk Społecznych
 • zarządzanie bezpieczeństwem państwa - studia II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne na Wydziale Nauk Społecznych
 • komunikacja wizerunkowa - reklama, public relations, branding - studia I i II stopnia stacjonarne i niestacjonarne
 • Bezpieczeństwa Publicznego i Zarządzania w Sytuacjach Kryzysowych - studia podyplomowe
 • Zarządzanie Zasobami Ludzkimi - studia podyplomowe
 • Zarządzanie podmiotami ekonomii społecznej - studia podyplomowe

 


WYŻSZA SZKOŁA OFICERSKICH WOJSK LĄDOWYCH STUDIA ZARZĄDZANIE

Studia zarządzania możecie również podjąć w Wyższej Szkole Oficerskich Wojsk Lądowych im. gen. Tadeusza Kościuszki. Prowadzone są tu studia cywilne, dwustopniowe. Ciekawą propozycją jest również kierunek studiów podyplomowych cywilnych: zarządzanie kryzysowe we współczesnych organizacjach.

 

 


TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)