Finanse i rachunkowość studia I stopnia Katowice i woj. śląskie

Finanse i rachunkowość studia I stopnia Katowice i woj. śląskie

Finanse i rachunkowość studia I stopnia Katowice i woj. śląskie

Studia I stopnia w Katowicach i woj. śląskim

finanse i rachunkowość

Odkryj finanse i rachunkowość w Katowicach i woj. śląskim i i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

23.12.2021

Finanse i rachunkowość studia I stopnia (licencjackie) Katowice i woj. śląskie

Studia na kierunku finanse i rachunkowość to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia na kierunku finanse i rachunkowość w Katowicach i woj. śląskim
Rok akademicki 2022/2023
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej - Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach oraz kilku niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym

Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia (to zdanie dodajemy jeśli są specjalności lub ścieżki). Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Finanse i rachunkowość studia I stopnia Katowice i woj. śląskie

Zobacz, na jakich uczelniach w Katowicach i woj. śląskim jest kierunek finanse i rachunkowość

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej

Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej

Jednostka prowadząca

Finanse i rachunkowość stopień: (I), czas trwania: 3 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne
Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa im. Wojciecha Korfantego w Katowicach

Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa im. Wojciecha Korfantego w Katowicach

Jednostka prowadząca

Finanse i rachunkowość stopień: (I), czas trwania: 3 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne
Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach

Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach

Jednostka prowadząca

Jakie wymagania przy rekrutacji na kierunek finanse i rachunkowość w Katowicach?

Aby zostać studentem kierunku finanse i rachunkowość w Katowicach powinieneś zdać egzamin maturalny z przedmiotów obowiązkowych oraz dodatkowych.

 

W procesie rekrutacji na studia na kierunku finanse i rachunkowość na uczelniach śląskich najczęściej brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

 • fizyka,
 • geografia,
 • historia,
 • informatyka,
 • język obcy,
 • matematyka,
 • wiedza o społeczeństwie.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

 

szczegółowe wymagania na uczelniach

Finanse i rachunkowość w Katowicach i woj. śląskim - zasady rekrutacji

Aktualności rekrutacyjne

Jak wyglądają studia na kierunku finanse i rachunkowość w Katowicach?

Wedle przyjętej definicji, finanse to ogół zjawisk pieniężnych będących wynikiem działalności gospodarczej i społecznej prowadzonej przez ludzi. Stanowią one bardzo ważny element każdego biznesu, dlatego też specjaliści z tego obszaru są obecnie jedną z najbardziej pożądanych grup zawodowych. Odpowiedzią na tego typu potrzeby jest kierunek finanse i rachunkowość w Katowicach, który od lat cieszy się popularnością i zainteresowaniem studentów.

Idealnymi kandydatami na studia ekonomiczne będą osoby o wszechstronnych zainteresowaniach z obszaru nauk ścisłych i ekonomicznych, które na co dzień osiągają dobre wyniki z przedmiotów ścisłych. Dużym atutem będzie także umiejętność analitycznego myślenia oraz zdolności matematyczne. Jeżeli spełniasz powyższe warunki to koniecznie aplikuj na kierunek finanse i rachunkowość w Katowicach!

 

1. Typ i tryb studiów:


Studia na kierunku finanse i rachunkowość możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku finanse i rachunkowość na uczelniach śląskich realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają 3 lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 2 lata. 

Uczelnie śląskie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku. 

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

2. Program studiów i przedmioty

Studenci, którzy zdecydują się aplikować na kierunek finanse i rachunkowość w Katowicach będą mieli możliwość ugruntowania i rozwinięcia swojej wiedzy z zakresu nauk ekonomicznych, finansowych i ścisłych. W czasie studiów dowiesz się więcej na temat różnorodnych mechanizmów i rynków finansowych. W siatce zajęć przewidziano także wiele interesujących i rozwijających przedmiotów, takich jak:

 • statystyka i ekonometria
 • bankowość
 • matematyka finansowa
 • mikroekonomia
 • rachunkowość

Jako student zapoznasz się także z zagadnieniami mikroekonomii i makroekonomii oraz z regulacjami prawa finansowego i podatkowego. Co więcej, wykształcisz cenne umiejętności praktyczne i nauczysz się oceniać ryzyko inwestycyjne czy prowadzić księgi rachunkowe. Program kształcenia zakłada realizacje modułów specjalizacyjnych, których aktualną ofertę znajdziesz na oficjalnych stronach internetowych wybranych uczelni wyższych.

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku finanse i rachunkowość na uczelniach śląskich, w zależności od typu studiów trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Studia pierwszego stopnia na kierunku finanse i rachunkowość trwają trzy lata, czyli sześć semestrów. Po upływie tego czasu i obronie pracy dyplomowej, uzyskasz dyplom licencjata.

Finanse i rachunkowość w Katowicach i woj. śląskim - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3 lata licencjat
studia II stopnia 2 lata magister

Jaka praca po studiach?

Po ukończeniu studiów ekonomicznych będziesz miał wszechstronną wiedzę i umiejętności, dzięki którym zdobędziesz ciekawą i perspektywiczną pracę zarówno na polskim jak i międzynarodowym rynku pracy. Jako absolwent kierunku finanse i rachunkowość idealnie odnajdziesz się w branży finansowej, między innymi w bankowości, agencjach kredytowych i ubezpieczeniowych i innych instytucjach finansowych.

Uzyskaną wiedzę i umiejętności wykorzystasz w zawodzie analityka finansowego, audytora czy księgowego w małych firmach i dużych międzynarodowych korporacjach. Równie ciekawą opcją może być związanie swojej przyszłości z biurami rachunkowymi i urzędami skarbowymi. Absolwenci często decydują się na objęcie stanowisk kierowniczych i menedżerskich.

Dobrym rozwiązaniem będzie także założenie własnej działalności gospodarczej o profilu dopasowanym do uzyskanego wykształcenia. Po ukończeniu studiów pierwszego stopnia zasadne będzie kontynuowanie nauki na studiach magisterskich lub podyplomowych i tym samym zdobycie nowych perspektyw zawodowych.

Gdzie studiować na kierunku finanse i rachunkowość (studia I stopnia) na uczelniach śląskich?

 

Uczelnie na których można studiować kierunek finanse i rachunkowość (studia I stopnia) na uczelniach śląskich:

czytaj dalej uczelnie w Katowicach

Uczelnie w Katowicach i woj. śląskim - kierunek finanse i rachunkowość:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej stacjonarne, niestacjonarne studia I stopnia więcej
Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa im. Wojciecha Korfantego w Katowicach stacjonarne, niestacjonarne studia I stopnia więcej
Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach stacjonarne, niestacjonarne studia I stopnia więcej
Wyższa Szkoła Bankowa w Chorzowie stacjonarne, niestacjonarne studia I stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Popularne kierunki ekonomiczne w Katowicach i woj. śląskim

POKAŻ WSZYSTKIE

Kierunki ekonomiczne w Katowicach i woj. śląskim

e-commerce
Rozwiń

19 Uczelni w Katowicach i woj. śląskim

W samych Katowicach studiuje około 80 tys., osób, a w całej metropolii nawet 200 tys. Oprócz Uniwersytetu Ekonomicznego i Politechniki Śląskiej (czyli dwóch najlepiej rozwijających się szkół w regionie) studenci mogą wybierać spośród renomowanych publicznych uczelni o innych profilach: Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, Akademii Muzycznej, Uniwersytetu Śląskiego, Akademii Sztuk Pięknych oraz uczelni niepublicznych.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują śląskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Katowicach#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Komentarze (0)