Studia inżynierskie Opole

Studia inżynierskie Opole

Studia inżynierskie Opole

Największy wybór studiów

inżynierskich w Opolu

Odkryj kierunki inżynierskie i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Studia inżynierskie Opole | woj. opolskie

Studia inżynierskie w Opolu to studia, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3,5 roku (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera lub magistra inżyniera).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym). Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

STUDIA INŻYNIERSKIE I TECHNICZNE W OPOLU - KIERUNKI STUDIÓW

Uczelnia
Typ studiów
Tryb studiów
Czas trwania
Kierunki studiów Typ studiów Tryb studiów
Automatyka i robotyka stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia
Biotechnologia stacjonarne I stopnia, II stopnia
Elektronika przemysłowa stacjonarne I stopnia
Elektrotechnika stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia
Energetyka i inżynieria środowiska stacjonarne, niestacjonarne I stopnia
Environmental engineering stacjonarne I stopnia, II stopnia
Inżynieria biomedyczna stacjonarne I stopnia
Inżynieria środowiska stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia
Inżynieria zarządzania stacjonarne, niestacjonarne I stopnia
Mechanical engineering stacjonarne I stopnia, II stopnia
Mechanika i budowa maszyn stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia
Mechatronika stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia
Przemysłowe technologie informatyczne stacjonarne I stopnia
Technologia żywności i żywienie człowieka stacjonarne, niestacjonarne I stopnia
Technologie energetyki odnawialnej stacjonarne I stopnia
Zarządzanie i inżynieria produkcji stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia

Zobacz, na jakich uczelniach w Opolu są studia inżynierskie

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA - KIERUNKI INŻYNIERSKIE I TECHNICZNE W OPOLU

SORTOWANIE:

Rekrutacja i wymagania na studia inżynierskie w Opolu

Jeśli chcesz zostać studentem Politechniki Opolskiej, musisz pochwalić się dobrymi wynikami z takich przedmiotów jak: matematyka, fizyka, chemia, biologia, informatyka, a w przypadku niektórych kierunków (np. inżynieria bezpieczeństwa, logistyka, zarządzanie i inżynieria produkcji) także z geografii i wiedzy o społeczeństwie.

Kandydaci, którzy uzyskali maturę międzynarodową oraz absolwenci szkół należących do organizacji matur międzynarodowych, przyjmowani są poza rankingiem na dowolnie wybrany kierunek studiów. Wyjątkiem jest architektura. Ubiegający się o przyjęcie na ten kierunek muszą przystąpić do dodatkowego egzaminu z rysunku odręcznego.

W konkursie świadectw znaczenie ma także uczestnictwo w olimpiadach lub konkursach. Warto potraktować poważnie każdy przedmiot, nie tylko te z obszaru nauk ścisłych. Język polski oraz język obcy to także bardzo istotne punkty w procesie rekrutacji, a potem w życiu zawodowym!

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Studia inżynierskie niestacjonarne w Opolu

Popularność studiów inżynierskich zrozumiała jest chyba dla każdego. Oferują wiedzę praktyczną, na dodatek na którą zawsze będzie zapotrzebowanie. Zainteresowani tym obszarem kształcenia mogą śmiało spoglądać w kierunku Opola, ponieważ w tym mieście bez trudu odnajdą dyscyplinę spełniającą ich wymagania.

Studia inżynierskie w Opolu to zestaw najpopularniejszych kierunków, z czego znaczna ich część dostępna jest w formie niestacjonarnej. Formę niestacjonarną, w tym przypadku, należy rozumieć jako formę zaoczną, gdyż studia wieczorowe występują niezwykle rzadko, bądź nie występują w ogóle.

Niestacjonarne studia inżynierskie w Opolu dostępne są w uczelniach publicznych i niepublicznych. Wybierając dowolne miejsce kształcenia należy pamiętać, że nasze kształcenie będzie odpłatne. Cena nauki uzależniona jest zarówno od uczelni, wydziału oraz konkretnego kierunku.

Poszukując różnić między studiami inżynierskimi w wydaniu dziennym i zaocznym od razu trzeba zaznaczyć, że pod kątem merytorycznym takowe nie istnieją. Programy nauczania są identyczne, a nauka prowadzić ma do osiągnięcia tych samych efektów oraz uzyskania dyplomu wraz z odpowiednim tytułem.

Poza tym, nieistotna jest forma nauki, tylko podejście do niej. Ważne jest zaangażowanie, a w przypadku studiów niestacjonarnych dodatkowo liczy się samodzielność, gdyż część obowiązującego materiału studenci muszą posiąść we własnym zakresie. To efekt częstotliwości zajęć, które odbywają się w weekendy, zazwyczaj co dwa tygodnie.

czytaj dalej studia inżynierskie niestacjonarne (zaoczne) w Opolu

KIERUNKI INŻYNIERSKIE I TECHNICZNE W OPOLU

mechatronika
Rozwiń

STUDIA INŻYNIERSKIE W OPOLU - PODYPLOMOWE

Jak wyglądają studia inżynierskie w Opolu?

Dobry inżynier zawsze będzie na wagę złota, dlatego z każdym rokiem rośnie oferta uczelni technicznych, a przyszli studenci mogą wybierać z coraz szerszej naukowej palety. Na rynku pracy nie maleje zapotrzebowanie na pracowników posiadających konkretny fach w ręku, tym bardziej warto kształcić się w kierunkach, na absolwentów których jest stały popyt.

Zazwyczaj, najmocniej oblegane są uczelnie w dużych miastach i ich popularność nie słabnie, ale na mapie akademickiej widnieją mniejsze ośrodki, które proponują równie interesującą i bardzo dobrą ofertę kształcenia, a przy tym nie są tak mocno zaludnione, co daje komfort i wygodę nauki, a także życia studenckiego.

Takim miastem jest Opole, w którym studia inżynierskie to droga od nauki do dyplomu, od pomysłu do realizacji, od studenta do specjalisty. Podczas studiów inżynierskich w Opolu zdobędziesz solidny fundament teoretyczny połączony z praktycznymi umiejętnościami; takie powiązanie to przepis na sukces.

Opole to nie tylko stolica polskiej piosenki, ale także stolica nowoczesnego podejścia do kształcenia w zakresie studiów inżynierskich. Tutaj możesz podjąć naukę na cenionych przez pracodawców kierunkach; należą do nich m.in.: Automatyka i robotyka, Budownictwo, Elektrotechnika, Mechatronika. 

To także świetne miejsce do studiowania Informatyki, Inżynierii biomedycznej, Logistyki czy Technologii energetyki odnawialnej. Dyplom ukończenia studiów inżynierskich w Opolu to przepustka do kariery zawodowej i dobrze płatnej pracy. Podczas nauki w Opolu staniesz się wykwalifikowanym specjalistą i fachowcem w swojej dziedzinie. Jak to osiągnąć? Przeczytaj co proponuje Opole w zakresie studiów inżynierskich!

 

Praca po studiach inżynierskich

Wraz z galopującym postępem techniki, absolwenci uczelni technicznych zawsze będą poszukiwani na rynku pracy. Część wydziałów współpracuje z nowoczesnymi placówkami przemysłowymi, w których młodzi inżynierowie mogą znaleźć zatrudnienie jeszcze podczas studiów, w trakcie praktyk studenckich. Po ukończeniu studiów inżynierskich w Opolu rynek pracy zdaje się być bardzo szeroki.

Absolwenci otrzymują pracę w branży informatycznej, w sektorze finansowym, w laboratoriach analitycznych, przemysłowych bądź kryminalistycznych, w przemyśle ciężkim, przemyśle żywieniowym, w branży energetycznej, elektrycznej, w sektorze nowoczesnych technologii, laboratoriach medycznych, instytucjach badawczych, przedsiębiorstwach transportowych i spedycyjnych, centrach logistycznych i… masz rację, w wielu innych miejscach. Możliwości zatrudnienia oraz obrania drogi kariery zawodowej jest bardzo dużo, a wybór powinien zostać poparty samodoskonaleniem się i ciągłym zdobywaniem wiedzy.

MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 


POLITECHNIKA OPOLSKA STUDIA INŻYNIERSKIE

Jeśli marzą Ci się studia inżynierskie w Opolu, to sprawdź Politechnikę Opolską, która oferuje naukę na sześciu wydziałach (w tym jednym zamiejscowym), takich jak:

 

Wydział Budownictwa i Architektury: studia I i II stopnia (stacjonarne i niestacjonarne), doktoranckie oraz podyplomowe. Kierunki: architektura, budownictwo.

dowiedz się więcej

 

Wydział Ekonomii i Zarządzania: studia I i II stopnia (stacjonarne i niestacjonarne) oraz podyplomowe. Kierunki: administracja, ekonomia, zarządzanie.

dowiedz się więcej

 

Wydział Elektrotechniki, Automatyki i Informatyki: studia I i II stopnia (stacjonarne i niestacjonarne) oraz doktoranckie. Kierunki: elektrotechnika, informatyka, automatyka i robotyka, elektronika i telekomunikacja, technologie energetyki odnawialnej.

dowiedz się więcej

 

Wydział Inżynierii Produkcji i Logistyki: studia I i II stopnia (stacjonarne i niestacjonarne) oraz podyplomowe. Kierunki: inżynieria bezpieczeństwa, logistyka, technologia żywności i żywienie człowieka.

dowiedz się więcej

 

Wydział Inżynierii Systemów Technicznych (wydział zamiejscowy w Kędzierzynie- Koźlu): studia I stopnia. Kierunki: systemy biotechniczne, przemysłowe technologie informatyczne.

dowiedz się więcej

 

Wydział Mechaniczny: studia I i II stopnia (stacjonarne i niestacjonarne) oraz doktoranckie. Kierunki: energetyka, inżynieria chemiczna i procesowa, inżynieria i aparatura procesów przemysłowych, inżynieria środowiska, mechatronika, mechanika i budowa maszyn, transport.

dowiedz się więcej

 

Politechnika Opolska przedstawia także ciekawą ofertę z zakresu studiów podyplomowych: Budownictwo w energetyce – na Wydziale Budownictwa i Architektury, Informatyka z elementami informatyki śledczej – na Wydziale Elektrotechniki, Automatyki i Informatyki, Systemy i sieci komputerowe – na Wydziale Elektrotechniki, Automatyki i Informatyki, Technika samochodowa – na Wydziale Mechanicznym, Zarządzanie projektami w organizacjach – na Wydziale Inżynierii Produkcji i Logistyki.

Uczelnia prowadzi stałą współpracę z wieloma zagranicznymi ośrodkami naukowymi, m.in. z Uniwersytetem Technicznym w Ostrawie (Czechy), Państwowym Uniwersytetem Elektrotechnicznym w Sankt-Petersburgu (Rosja), Uniwersytetem Technicznym w Eindhoven (Holandia), czy też Instytutem Politechnicznym w Odessie (Ukraina).

 

 


WYŻSZA SZKOŁA BANKOWA WE WROCŁAWIU WYDZIAŁ EKONOMICZNY W OPOLU

Studia inżynierskie w Opolu, choć tylko na dwóch kierunkach, prowadzi niepubliczna uczelnia Wyższa Szkoła Bankowa, w opolskim oddziale. Tutaj możecie podjąć studia na kierunkach:

  • Logistyka inżynierska – studia I- stopnia, siedem semestrów prowadzone w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym,
  • Inżynieria zarządzania – studia I- stopnia, siedem semestrów prowadzone w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym.

 

 


TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)