Studia informatyczne Rzeszów

Studia informatyczne Rzeszów

Studia informatyczne Rzeszów

Największy wybór studiów

informatycznych w Rzeszowie

Odkryj kierunki informatyczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Studia informatyczne Rzeszów | woj. podkarpackie

Studia informatyczne w Rzeszowie to studia inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3,5 roku (studia I stopnia) lub od 1,5 roku (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera lub magistra).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym). Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

zobacz, na jakich uczelniach w Rzeszowie są Studia informatyczne

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA - KIERUNKI INFORMATYCZNE W RZESZOWIE

SORTOWANIE:

KIERUNKI INFORMATYCZNE W RZESZOWIE

Rekrutacja i wymagania na studia informatyczne w Rzeszowie

Aby dostać się na studia informatyczne w Rzeszowie należy wziąć udział w konkursie. Oczywiście, w konkursie świadectw i wykazać się jak największą ilością zdobytych punktów z przedmiotów ścisłych. Warto nie zapominać o tym, że technologia się rozwija, a uniwersalnym językiem tego rozwoju jest język angielski. Mówiąc wprost, wszystko co wiąże się z technologią jest po angielsku. Dlatego do nauki tego języka koniecznie trzeba się przyłożyć i władać nim jak najlepiej.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

POPULARNE KIERUNKI NIESTACJONARNE W RZESZOWIEPOLECANE DLA CIEBIE

STUDIA INFORMATYCZNE W RZESZOWIE - PODYPLOMOWE

B
D
G
I
M
N
S
T

Jak wyglądają studia inforamtyczne w Rzeszowie?

Studia informatyczne w Rzeszowie to odpowiedź na nieustający trend na rynku pracy. Zdolni informatycy ciągle są poszukiwani, a branże, w których mogą znaleźć zatrudnienie rozrastają się z każdym rokiem i rosną jak grzyby po deszczu. Warto się uczyć i być najlepszym, bo ci najlepsi szybko znajdują pracę i, co równie ważne, dobrze płatną pracę.

A dlaczego wybrać akurat Rzeszów jako miejsce swojego kształcenia? Stolica województwa podkarpackiego szybko się rozwija, a w jego obszarze znajdują się miejsca, w których absolwenci nauk ścisłych mogą znaleźć zatrudnienie.

Przykładem takich miejsc są, na przykład Podkarpacki Park Naukowo- Technologiczny, obejmujący obszar 70 hektarów i zlokalizowany około 10 km od centrum Rzeszowa, czy też trzy specjalne strefy ekonomiczne, funkcjonujące na terenie miasta. Czy to wszystko, aby rozpocząć naukę w Rzeszowie?

Studia informatyczne należą do wymagających, a prawdziwi zapaleńcy żyją swoją pasją niemal bez chwili przerwy. Żeby choć trochę odetchnąć i odpocząć od nauki, można wybrać się na wycieczkę, a osławione przez piosenkę „zielone wzgórza nad Soliną” oddalone są o 100 kilometrów od miasta. Rzeszów to dobre miejsce do nauki, a informatyka to dobra dziedzina do zgłębienia. Zatem, sprawdź co proponują studia informatyczne w Rzeszowie.

 

Studia informatyczne w Rzeszowie możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (inżynierskie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia informatyczne w Rzeszowie możesz realizować w ramach dwóch komplementarnych cykli kształcenia. Pierwszy stopień trwa siedem semestrów w przypadku studiów inżynierskich, to znaczy trzy i pół roku. Drugi stopień stanowi kontynuację studiów pierwszego stopnia, dlatego trwa półtora roku, czyli trzy semestry. Gwarantuje zdobycie tytuły magistra inżyniera.

Rzeszowskie uczelnie przygotowują szeroką ofertę studiów podyplomowych, które umożliwiają zdobywanie dodatkowych kwalifikacji. Tego typu kształcenie odbywa się w trybie niestacjonarnym i trwa nawet do czterech semestrów. W ten sposób możesz studiować na przykład systemy i sieci komputerowe, inżynierię oprogramowania – we współpracy z Asseco Poland, nauczanie informatyki w szkole.

Poszczególne kierunki studiów możesz realizować stacjonarnie bądź niestacjonarnie. Zajęcia na studiach dziennych odbywają się od poniedziałku do piątku, natomiast te na studiach zaocznych w weekendy.

czytaj dalej studia w Rzeszowie

 

Kierunki studiów informatycznych w Rzeszowie

Poszczególne placówki akademickie w Rzeszowie umożliwiają realizowanie kształcenia informatycznego w trakcie kierunków informatyka lub informatyka i ekonometria. Kadra akademicka opracowuje program studiów w zgodzie z unikatowym charakterem danej uczelni.

Kierunki prowadzone są w nowoczesnych pracowniach, a studenci mają do dyspozycji najnowsze oprogramowania informatyczne. Są one także rozwijane poprzez bogatą ofertę specjalizacyjną, w znaczący sposób wpływającą na wybór ścieżki kariery.

Rzeszowskie uczelnie przygotowują także propozycje kierunków podyplomowych. Studia tego typu umożliwiają zdobycie dodatkowych kompetencji, potrzebnych do pracy w branży lub istotnych w przypadku przebranżowienia się. Wśród popularnych kierunków znajdziesz na przykład: grafikę komputerową, systemy i sieci komputerowe, bezpieczeństwo systemów informatycznych.

 

Najpopularniejsze kierunki studiów informatycznych:

 • informatyka
 • informatyka i ekonometria

czytaj dalej kierunki studiów w Rzeszowie

 

Gdzie studiować kierunki informatyczne w Rzeszowie?

Studia informatyczne w Rzeszowie możesz realizować zarówno na uczelniach publicznych, jak i niepublicznych. Poszczególne placówki akademickie przygotowują szereg propozycji kształcenia na stopniu pierwszym i drugim oraz w ramach studiów podyplomowych. Wszystkie wydziały, które zobowiązane są do przekazywania wiedzy w zakresie informatyki i nauk jej pokrewnych, są do tego przygotowane technologicznie.

Kierunki informatyczne znajdziesz przede wszystkim na dwóch najpopularniejszych rzeszowskich uczelniach publicznych. Wydział Elektrotechniki i Informatyki Politechniki Rzeszowskiej oferuje kształcenie przede wszystkim z informatyki, natomiast na Uniwersytecie Rzeszowskim w ofercie znajduje się także informatyka i ekonometria.

Warto także zapoznać się z propozycjami Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania oraz Wyższej Szkoły Inżynieryjno-Ekonomicznej. Pamiętaj także, że studia stacjonarne na uczelniach publicznych są bezpłatne, na uczelniach niepublicznych zaś tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

Uczelnie, na których można studiować kierunki informatyczne w Rzeszowie:

 • Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie
 • Uniwersytet Rzeszowski
 • Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza
 • Wyższa Szkoła Inżynieryjno-Ekonomiczna w Rzeszowie

czytaj dalej uczelnie w Rzeszowie

 

Jak wybrać studia informatyczne w Rzeszowie, aby mieć dobrą pracę?

Studia informatyczne uchodzą za jedne z najbardziej opłacalnych w XXI wieku. Nie ulega wątpliwości, że technologicznie zmieniający się świat, a przede wszystkim świat nastawiony na działania w świecie wirtualnym, poszukuje także specjalistów, którzy się w nim odnajdą i będą dążyli do postępu.

Rynek pracy obfituje w oferty dla absolwentów informatyki i różnego rodzaju specjalizacji z nią związanych. Zapotrzebowanie jest duże, zwłaszcza że powstają także zupełnie nowe stanowiska pracy, które odnoszą się stricte do informatyki.

 

Możliwe ścieżki Twojej przyszłej kariery zawodowej:

 • webmaster
 • grafik komputerowy
 • projektant systemów internetowych i prezentacji multimedialnych
 • administrator sieci komputerowych
 • projektant gier komputerowych
 • specjalista informatyk
 • programista
 • specjalista ds. bezpieczeństwa teleinformatycznego

 

Studia tego typu są idealne dla osób, nastawionych na innowację. Kandydaci muszą mieć odpowiednie predyspozycje i zainteresowania. Jeśli nie zajmuje Cię programowanie lub nie masz zdolności graficznych i Ty możesz się tutaj czasem ponudzić. Dla tych, którzy nie boją się komputerów i chcą rozwikłać ich tajemnice, może być to droga do sukcesu i to bardzo dobrze płatnego.

Absolwenci informatyki pracują, chociażby w firmach wytwarzających oprogramowanie komputerowe, administracji systemów i sieci komputerowych, działach skupiających się na zapewnianiu bezpieczeństwa informacji, w firmach zajmujących się usługami komputerowymi lub produkcją oprogramowania i sprzętu komputerowego, w zespołach, realizujących projekty portali i stron WWW, zespołach projektantów i administratorów baz danych.

czytaj dalej jakie studia wybrać

 

Jak wybrać uczelnię wyższą w Rzeszowie?

Studia informatyczne wymagają innowacyjnego podejścia, co oznacza, że wszelkie wydziały i instytuty, które deklarują kształcenie w tym zakresie, powinny być wyposażone w nowoczesne sprzęty komputerowe, a także w najnowsze wersje różnego rodzaju komputerowych programów. Decydując się na kierunek na danej uczelni, zwróć uwagę na jej ofertę edukacyjną. Każda placówka akademicka przedstawia oryginalną listę propozycji kształcenia.

Zweryfikuj, czy możesz zdecydować się na wymianę międzyuczelnianą w kraju lub za granicą, zapoznaj się z zajęciami dodatkowymi, konferencjami naukowymi, programami stażowymi i ofertami praktyk. Kierunki informatyczne proponują uczelnie publiczne i niepubliczne w Rzeszowie. Warto zapoznać się z programami studiów każdej z nich, by wybrać opcję kształcenia, która będzie Ci najbardziej odpowiadać.

czytaj dalej jak wybrać uczelnię

 

Czy warto iść na studia informatyczne w Rzeszowie?

Studia informatyczne w Rzeszowie znajdziesz na wielu uczelniach publicznych i niepublicznych. Popularne miasto akademickie stawia na nowoczesność i technologiczny rozwój, dzięki czemu nieustannie poszukuje specjalistów-inżynierów czy specjalistów-informatyków. Jednocześnie oznacza to, że w Rzeszowie znajdziesz wiele propozycji pracy, ale i praktyk zawodowych.

Władze uczelni współpracują z największymi firmami i instytucjami, opracowując programy stażowe i oferty praktyk, które studentom i absolwentom pozwalają zdobywać pierwsze doświadczenia zawodowe. Studenci mogą liczyć także na dofinansowanie naukowe czy socjalne, które w znaczący sposób ułatwia proces zdobywania edukacji wyższej.

Kadry akademickie stawiają na rozwój studentów, dlatego poszczególne placówki akademickie organizują konferencje, granty badawcze, pozwalają działać kołom naukowym. Możesz także skorzystać z programu ERASMUS bądź MOST, umożliwiającego podjęcie studiów na innych uczelniach w kraju lub za granicą.

Ponieważ nie samą nauką człowiek żyje, w Rzeszowie czeka na Ciebie wiele atrakcji, które z pewnością umilą lata nauki i godziny spędzane w bibliotece. Znajdziesz tu liczne wydarzenia sportowe, kulturowe, imprezy masowe, ale także targi pracy i festiwale naukowe. Nie pozwól, by czas studiów Cię ominął. Jest to jeden z najbardziej rozwijających okresów w życiu człowieka.

czytaj dalej czy warto iść na studia

 

Praca po studiach informatycznych w Rzeszowie

Informatyka jest zbyt szeroką dziedziną, by móc zrozumieć ją w całości, bez podziału na szczegółową tematykę. Dlatego informatycy dzielą się na konkretne specjalizacje i pracują, by być w nich ekspertami. Tacy eksperci mogą znaleźć zatrudnienie w dużych, międzynarodowych firmach do zarządzania bazami danych, przetwarzania gromadzonych informacji, administrowania i zarządzania sieciami komputerowymi. Ponadto, każda, nawet najmniejsza firma posiada własnego informatyka na pokładzie. I nieważne jest w jakiej branży obraca się dana firma.

Absolwenci studiów informatycznych często pracują jako tzw. wolni strzelcy, bądź jak kto woli freelancerzy, albo zakładają własne firmy i świadczą usługi komputerowe, czy internetowe. Inni pozostają na uczelni, aby prowadzić liczne projekty badawcze. Studia informatyczne dają wiele możliwości i mnożą kierunki rozwoju i zatrudnienia.

5 uczelni w Rzeszowie

Według danych statystyczny co piąty mieszkaniec Rzeszowa jest studentem! To znaczy, że uczelnie w Rzeszowie wybiera wielu młodych ludzi — to zdecydowanie świadczy o ich poziomie. W mieście funkcjonuje 5 szkół wyższych, w tym 2. publiczne: Uniwersytet Rzeszowski oraz Politechnika Rzeszowska. 
Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują rzeszowskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Rzeszowie

 

 

MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 


POLITECHNIKA RZESZOWSKA STUDIA INFORMATYCZNE

Uczelnią publiczną, na której można kształcić się na studiach informatycznych jest Politechnika Rzeszowska. Tutaj, na Wydziale Elektrotechniki i Informatyki znajdziecie kierunek:

 • Informatyka- studia I i II- stopnia, prowadzone w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym, ze specjalnościami: Inżynieria systemów informatycznych, Systemy i sieci komputerowe, Informatyka w przedsiębiorstwie.

dowiedz się więcej 

 


UNIWERSYTET RZESZOWSKI STUDIA INFORMATYCZNE

Na drugiej państwowej uczelni, czyli Uniwersytecie Rzeszowskim znajdziecie następujący kierunek studiów:

 • Informatyka – studia I i II- stopnia, prowadzone w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym

dowiedz się więcej

 


 

WYŻSZA SZKOŁA INFORMATYKI I ZARZĄDZANIA STUDIA INFORMATYCZNE

Uczelnią niepubliczną, która kształci informatyków jest Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania. Na tej uczelni, w ofercie jej kształcenia znajdziecie kierunek:

 • Informatyka- studia I i II- stopnia, prowadzone w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym, ze specjalnościami: Technologie internetowe i mobilne, Internet rzeczy- CISCO, Inżynieria gier komputerowych. Część zajęć realizowanych jest w laboratoriach komputerowych CISCO Systems, Apple, Hewlett- Packard, czy Novel.

 


WYŻSZA SZKOŁA INŻYNIERYJNO- EKONOMICZNA STUDIA INFORMATYCZNE

Na tej uczelni znajdziecie następujące kierunki kształcenia:

 • Cyberbezpieczeństwo i informatyka – studia I-stopnia, prowadzone w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym, ze specjalnościami: Programowanie systemów informatycznych, Informatyka śledcza.

 TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)