Studia informatyczne Szczecin

Studia informatyczne Szczecin

Studia informatyczne Szczecin

Największy wybór studiów

informatycznych w Szczecinie

Odkryj kierunki informatyczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Studia informatyczne Szczecin | woj. zachodniopomorskie

Studia informatyczne w Szczecinie to studia licencjackie, inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa od 3 lat do 4 lat (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata, inżyniera lub magistra).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym). Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

zobacz, na jakich uczelniach w Szczecinie są Studia informatyczne

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA - KIERUNKI INFORMATYCZNE W SZCZECINIE

SORTOWANIE:

KIERUNKI INFORMATYCZNE W SZCZECINIE

Rekrutacja i wymagania na studia informatyczne w Szczecinie

Studia informatyczne należą do najpopularniejszych, zatem należy się przyłożyć do egzaminów maturalnych, aby mieć jak największe szanse w konkursie świadectw; zwłaszcza w przypadku Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technicznego. 

Poza tym, jeśli braliście udział w różnego rodzaju konkursach, bądź olimpiadach, to warto pochwalić się  tym faktem podczas procesu rekrutacji. Wykaz konkursów stopnia centralnego oraz konkursów o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym znajdziecie na stronach internetowych uczelni.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Studia informatyczne niestacjonarne w Szczecinie

O studiach informatycznych można mówić godzinami, ale należy zacząć od tego, iż od lat stoją na czele różnorodnych rankingów popularności. Co warto zaznaczyć, bardzo często większym zainteresowaniem cieszą się studia w tym obszarze w formie niestacjonarnej, a stoi za tym kilka istotnych argumentów.

Studenci, którzy wybierają naukę w trybie niestacjonarnym, a dokładniej rzecz ujmując zaocznym – bo taki występuje zdecydowanie częściej, przemierzają drogę swojego rozwoju na własnych zasadach. Na zajęcia uczęszczają w soboty i niedziele, a w tygodniu pracują, dzięki czemu mogą podreperować studencki budżet, a także trenują swoje umiejętności.

Studia informatyczne w Szczecinie to świetna propozycja dla tych, którzy od kształcenia wyższego wymagają nie tylko wiedzy, ale wiedzy nowoczesnej w praktycznym wymiarze. Na studentów czekają liczne specjalności; od inżynierii komputerów, po inżynierię systemów informacyjnych, zatem każdy znajdzie dyscyplinę dla siebie.

O czym należy pamiętać? Ze studiami niestacjonarnymi wiąże się kilka zasad. Przede wszystkim, są to studia płatne. Ponadto, opierają się na samodzielności studenta, od którego wymagane jest poszerzanie wiadomości również we własnym zakresie. Ale żaden z wymienionych elementów nie stanowi przeszkód w zdobywaniu wysokiej jakości wykształcenia, a nawet wspomniana samodzielność może ten proces ułatwić.

czytaj dalej studia informatyczne niestacjonarne w Szczecinie

POPULARNE KIERUNKI NIESTACJONARNE W SZCZECINIEPOLECANE DLA CIEBIE

STUDIA INFORMATYCZNE W SZCZECINIE - PODYPLOMOWE

Jak wyglądają studia informatyczne w Szczecinie?

Studia informatyczne w Szczecinie to lata pozbawione nudy! Dzisiejszy świat niemal w całości opiera się na rozwiązaniach informatycznych, technologicznych i cyfrowych, niezależnie od branży. Informatyka istnieje w muzyce, filmie, sporcie, po prostu wszędzie.

Studia informatyczne to obecnie najpopularniejszy kierunek nauki oraz kierunek dający ogromne możliwości i szerokie perspektywy działania. A skoro informatyka występuje wszędzie, w różnych swoich odmianach, to będąc absolwentem studiów informatycznych możesz być kim chcesz. Ponadto, zostając absolwentem studiów informatycznych w Szczecinie możesz zdobytą wiedzę i umiejętności wykorzystać na miejscu, w branżach, które nie istnieją w innych rejonach Polski (chociażby w branży morskiej).

Wszyscy wiedzą, że warto mieć w gronie rodzinnym, bądź gronie przyjaciół informatyka; chociażby w przypadku awarii naszego komputera. Albo lepiej samemu zostać informatykiem! A jak? Zobacz gdzie znajdziesz najlepsze wykształcenie w tym kierunku. Sprawdź ofertę kształcenia na studiach informatycznych w Szczecinie, a otworzy się przed Tobą morze możliwości!

 

Praca po studiach informatycznych w Szczecinie

Pracy dla zdolnych informatyków nie brakuje! I obecnie nikt nie przewiduje, aby kiedykolwiek zabrakło; a zawdzięczamy to wszystko postępowi technicznemu, który nie zwalnia tempa. Absolwenci studiów informatycznych pracują w różnych dziedzinach, w zależności od obranej specjalizacji zawodowej, oraz w różnych branżach, do których również dotarł cyfrowy rozwój.

Informatycy mogą pracować jako projektanci systemów informatycznych i systemów komputerowych, kierownicy przedsiębiorstw branży IT, pracownicy zarządzający bazami danych, w służbach pracujących nad cyberbezpieczeństwem, pracownicy firm tworzących gry komputerowe i oprogramowania.

Oczywiście, oprócz tego informatycy mogą pracować jako tzw. wolni strzelcy, świadcząc usługi informatyczne. Inną opcją kariery zawodowej jest pozostanie na uczelni, aby prowadzić liczne projekty badawcze i zgłębiać kolejne tajniki tej, wciąż rozwijającej się, dziedziny.

POZOSTAŁE UCZELNIE W SZCZECINIE NA KTÓRYCH SĄ STUDIA INFORMATYCZNE

11 uczelni w Szczecinie

Blisko 70 tysięcy osób wybrało studia w Szczecinie! A liczba szkół wyzszych w mieście też jest imponująca — 5 uczelni publicznych i kilka prywatnych (w tym Collegium Balticum, Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych czy Zachodniopomorska Szkoła Biznesu)

 

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują szczecińskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

 

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Szczecinie

 

 

WARTO TO WIEDZIEĆ

 


ZACHODNIOPOMORSKI UNIWERSYTET TECHNICZNY W SZCZECINIE STUDIA INFORMATYCZNE

Wydział Informatyki:

  • Informatyka- studia I i Ii- stopnia. Specjalności: Systemy komputerowe, Oprogramowanie, Inżynieria oprogramowania, Internet w zarządzaniu, Projektowanie i zarządzanie projektami informatycznymi, Grafika komputerowa i systemy multimedialne, Systemy komputerowe i technologie mobilne, Inteligentne aplikacje komputerowe.  
  • Inżynieria cyfryzacji – studia I- stopnia. Specjalności: Cyfryzacja w biznesie i administracji, Media cyfrowe i poligrafia, Technologie informatyczne w produkcji, Technologie informatyczne w medycynie, Analiza i eksploracja danych przestrzennych, Inżynieria kreatywności.

dowiedz się więcej 

Zachodniopomorski Uniwersytet Techniczny w Szczecinie oferuje także studia podyplomowe: Programowanie z elementami systemów wbudowanych, Programowanie komputerów, Programowanie w szkole, Poligrafia i media cyfrowe, Analiza i fuzja danych przestrzennych.

 


AKADEMIA MORSKA W SZCZECINIE STUDIA INFORMATYCZNE

Wydział Nawigacji:

  • Informatyka- studia I- stopnia. Specjalności: Informatyka morska, Systemy informatyczne.

dowiedz się więcej 

 


UNIWERSYTET SZCZECIŃSKI STUDIA INFORMATYCZNE

Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania:

  • Informatyka i ekonometria- studia I i II- stopnia. Specjalność: Informatyka gospodarcza.

dowiedz się więcej 

 


SZCZECIŃSKA SZKOŁA WYŻSZA STUDIA INFORMATYCZNE

  • Informatyka – studia I- stopnia. Specjalności: Technologie internetowe, Programista systemów wbudowanych, Tester oprogramowania, Cloud administrator.

WYŻSZA SZKOŁA INFORMATYKI I UMIEJĘTNOŚCI STUDIA INFORMATYCZNE

  • Informatyka- studia I i II- stopnia. Specjalności: Sieciowe systemy operacyjne, Programowanie, Zarządzanie infrastrukturą sieciową, Inżynieria oprogramowania.

ZACHODNIOPOMORSKA SZKOŁA BIZNESU STUDIA INFORMATYCZNE

  • Informatyka- studia I- stopnia. Specjalności: Game design, Grafika komputerowa, Inżynier aplikacji i systemów mobilnych, Inżynier systemów informatycznych.
  • Zarządzanie projektami IT- studia II- stopnia.

 TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)