Architektura wnętrz studia I stopnia - Bydgoszcz

Architektura wnętrz studia I stopnia - Bydgoszcz

Architektura wnętrz studia I stopnia - Bydgoszcz

Studia I stopnia w Bydgoszczy

architektura wnętrz

Odkryj architektura wnętrz w Bydgoszczy i sprawdź, gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Architektura wnętrz studia I stopnia Bydgoszcz 2021 | woj. kujawsko-pomorskie

Studia na kierunku architektura wnętrz w Bydgoszczy to studia licencjackie lub magisterskiektórych program kształcenia trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu licencjata lub magistra.

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym). Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Architektura wnętrz studia I stopnia - Bydgoszcz

Zobacz, na jakich uczelniach w Bydgoszczy jest kierunek architektura wnętrz

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy

Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy

Jednostka prowadząca

Architektura wnętrz stopień: (I), czas trwania: 3 lata
tryb: stacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek architektura wnętrz w Bydgoszczy?

Jeśli marzą Ci się studia architektoniczne, musisz spełnić określone wymagania kwalifikacyjne. W przypadku architektury wnętrz prócz obowiązkowych dla wszystkich maturzystów przedmiotów (język polski, język obcy, matematyka) powinieneś/powinnaś zdawać egzaminy dodatkowe z matematyki, fizyki/fizyki i astronomii, historii, historii sztuki. Kandydatów czeka także egzamin praktyczny, który zweryfikuje predyspozycje do zawodu architekta wnętrz.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Architektura wnętrz w Bydgoszczy - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania na uczelniach

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU ARCHITEKTURA WNĘTRZ?

Praktyczność, innowacyjność, estetyzm, a może cicha fanaberia klienta? To wszystko da się połączyć w twórczym kierunku, którym jest architektura wnętrz. Kształcenie w tym zakresie skupia się na projektowaniu przestrzeni prywatnej i publicznej w zgodzie z oczekiwaniami zleceniodawców, ale także z otoczeniem czy środowiskiem.

Uczelnie w Bydgoszczy starają się zapewnić wysoki poziom kształcenia, dlatego weryfikują predyspozycje kandydatów w trakcie egzaminów wstępnych. Studia architektoniczne są przeznaczone dla osób zainteresowanych historią sztuki, ale mających techniczne predyspozycje do projektowania również przy wykorzystaniu najnowszych oprogramowań komputerowych. Zajmiesz się więc tworzeniem graficznym, doradzaniem w zakresie wystroju wnętrz, a także komunikacją wizualną. Możliwości jest bardzo wiele.

 

Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku architektura wnętrz możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)

 • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 

Studia na kierunku architektura wnętrz w Bydgoszczy realizowane są w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają 3 lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 2 lata.

Uczelnie w Bydgoszczy umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

Program studiów i przedmioty

Kierunki studiów w Bydgoszczy takie jak architektura wnętrz to idealna propozycja kształcenia dla osób kreatywnych, które mają predyspozycje projektowe i wysokie poczucie estetyzmu. Innowacyjne programy kształcenia ustalane są przez wyspecjalizowaną kadrę akademicką. W siatce zajęć znajdziesz przedmioty odnoszące się do:

 • komunikacji wizualnej,
 • sztuk pięknych,
 • historii architektury,
 • designu,
 • malarstwa,
 • rysunku.

Nie zabraknie zajęć z grafiki oraz przedmiotów, które umożliwią zdobycie najważniejszych umiejętności z zakresu projektowania wnętrz, mebli, wystaw, jak również przestrzeni scenicznej i widowiskowej. Zapoznasz się z najnowszymi technikami prezentacji projektów. Studenci uczestniczą w sympozjach, wystawach, plenerach, a teoretyczne kształcenie weryfikują w trakcie praktyk zawodowych.

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku Architektura wnętrz w Bydgoszczy, w zależności od wybranego stopnia trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Studia architektoniczne w Bydgoszczy w zakresie architektury wnętrz możesz realizować w ramach dwóch komplementarnych cykli kształcenia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają trzy lata, czyli sześć semestrów. Ukończenie edukacji w tym zakresie równoznaczne jest ze zdobyciem tytułu licencjata, który umożliwia rozpoczęcie pracy w zawodzie w ograniczonym zakresie, a także dalsze kształcenie w zakresie drugiego stopnia.

Gdzie studiować na kierunku architektura wnętrz (studia I stopnia) w Bydgoszczy?

Uczelnie na których można studiować kierunek architektura wnętrz (studia I stopnia) w Bydgoszczy

 • Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy

 

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU ARCHITEKTURA WNĘTRZ?

Interdyscyplinarny kierunek architektura wnętrz w Bydgoszczy przygotowuje absolwentów do zajmowania specjalistycznych stanowisk, ale również prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Absolwenci mogą pełnić funkcję konsultantów w firmach developerskich. Forma konsultacji odnosi się zarówno do zleceniodawców, jak i specjalistów innych dziedzin bądź podwykonawców.

Absolwenci architektury wnętrz pracują w sposób twórczy samodzielnie lub w małych bądź dużych zespołach kreatywnych. Zatrudnienie znajdziesz w:

 • pracowniach architektonicznych i projektowych,
 • prywatnych agencjach projektowych,
 • muzeach i galeriach przy kreowaniu przestrzeni oraz ekspozycji wystawienniczych,
 • studiach promocji i reklamy wizualnej,
 • agencjach designerskich,
 • studiach architektury wnętrz.

Możliwości zatrudnienia jest bardzo wiele, a absolwenci kierunków techniczno-kreatywnych są aktualnie poszukiwani na rynkach pracy.

Kierunki architektura i budownictwo w Bydgoszczy

Komentarze (0)