Studia humanistyczne Częstochowa

Studia humanistyczne Częstochowa

Studia humanistyczne Częstochowa

Największy wybór studiów

humanistycznych w Łodzi

Odkryj kierunki humanistyczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Studia humanistyczne Częstochowa | woj. śląskie

Studia humanistyczne w Częstochowie to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym, wieczorowym). Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

STUDIA HUMANISTYCZNE W CZĘSTOCHOWIE - KIERUNKI STUDIÓW

Uczelnia
Typ studiów
Tryb studiów
Czas trwania
Kierunki studiów Typ studiów Tryb studiów
Angielski język biznesu stacjonarne I stopnia
Filologia angielska stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia
Filologia germańska stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia
Filologia polska stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia
Filozofia stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia
Historia stacjonarne I stopnia, II stopnia
Kultura w mediach i komunikacji stacjonarne II stopnia
Politologia stacjonarne, niestacjonarne I stopnia

Zobacz, na jakich uczelniach w Częstochowie są studia humanistyczne

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA - KIERUNKI HUMANISTYCZNE W CZĘSTOCHOWIE

SORTOWANIE:

Rekrutacja i wymagania na studia humanistyczne w Częstochowie

Aby dostać się na wymarzone studia, należy przejść, wszystkim dobrze znany, konkurs świadectw. Jakie przedmioty należy zdawać na maturze? Język polski, język obcy, historia, wiedza o społeczeństwie – to zdecydowana podstawa i z tych przedmiotów trzeba pochwalić się bardzo dobrymi ocenami.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Studia humanistyczne niestacjonarne w Częstochowie

Studia humanistyczne stanowią specyficzną przestrzeń kształcenia. W jej obszarze znajduje się wiele dyscyplin, wiele kierunków, a zarazem nie są licznie dostępne w niestacjonarnej formie kształcenia. Trudno wyjaśnić dlaczego długa lista kierunków humanistycznych w przypadku studiów niestacjonarnych ulega okrojeniu, ale kandydaci na studia muszą mieć świadomość tego, że znaczna część kierunków po prostu nie jest dostępna w trybie innym niż dzienny.

Wybierając studia humanistyczne niestacjonarne w Częstochowie najszerszą ofertę dydaktyczną otrzymamy w zakresie kierunków związanych z językiem, językoznawstwem i literaturą. Być może cieszą się największym zainteresowaniem, dlatego dostępne są nie tylko w stacjonarnym wymiarze nauki.

Czy warto pokusić się o studia niestacjonarne? Oczywiście, że tak. Zanim jednak podejmie się ostateczną decyzję, warto przeanalizować katalogi edukacyjne, zwracając uwagę na to, co rozumiane jest jako studia niestacjonarne. Dlaczego jest to tak ważne? Studia niestacjonarne dzielą się na wieczorowe i zaoczne, natomiast te pierwsze występują znacznie rzadziej w porównaniu do tych drugich.

Zdarza się tak, że uczelnie oferując studia niestacjonarne oferują wyłącznie studia zaoczne, bądź oferują studia niestacjonarne nie określając dokładnie formy kształcenia. Jeśli nie mamy pewności o jaką formułę nauki chodzi, możemy śmiało skontaktować się dziekanatem, który na pewno udzieli nam szczegółowych informacji.

czytaj dalej studia humanistyczne niestacjonarne (zaoczne) w Częstochowie

KIERUNKI HUMANISTYCZNE W CZĘSTOCHOWIE

STUDIA HUMANISTYCZNE W CZĘSTOCHOWIE - PODYPLOMOWE

Jak wyglądają studia humanistyczne w Częstochowie?

Kim jest humanista? Człowiek, który myśli o niebieskich migdałach? Być może absolwent studiów humanistycznych wyglądał tak kiedyś, gdyż teraz nie ma na to czasu. Świat dość szybko się zmienia, a wraz z nim kształcenie, a także rynek pracy i zapotrzebowanie na wykwalifikowanych pracowników.

Dzisiejszy humanista to człowiek rozumiejący otaczającą go rzeczywistość i ludzi, którzy żyją wokół niego. Poznaje nowe tajemnice, rozwija umiejętności, doskonali języki obce. Świetnie się komunikuje, analizuje dane, oddziela ważne informacje od tych, które niepotrzebnie zaśmiecają umysł.

Studia humanistyczne w Częstochowie to, być może, nie największy wybór ofert kształcenia, ale na pewno bardzo pewny i nakierowany właśnie na pracę nad tymi elementami. Gdzie można spotkać humanistę? Niemal wszędzie. W biurze, międzynarodowej firmie, polityce, mediach, czy agencji reklamowej.

Studia humanistyczne w Częstochowie to początek długiej drogi. Ale co tak właściwie mogą one wnieść do naszego życia? Wnoszą, przede wszystkim, kontekst teoretyczny, będący podstawą dalszych rozważań. Wskazują miejsce człowieka we współczesnym świecie, odpowiadają na wiele pytań, ale też kreują następne.

Studia humanistyczne w Częstochowie znajdziecie na kilku uczelniach, zarówno publicznych jak i niepublicznych. Dokąd się udać, by poznać te ważne nauki? Przeczytajcie i dowiedźcie się więcej.

 

Praca po studiach humanistycznych w Częstochowie

Humaniści nabywają wiedzę z różnych dziedzin, władają językami, rozumieją procesy zachodzące w społeczeństwie i ludzkim myśleniu. Poznają inne kultury, systemy polityczne, co pomaga lepiej im się komunikować i nawiązywać nowe, dobre relacje.

Ponadto, dzięki studiom humanistycznym nabywa się kompetencji analitycznych, rozwija wyobraźnie i kreatywność, a także poznaje się sposoby komunikacji, tworzenia uniwersalnych treści przekazy. Branże, w jakich absolwenci studiów humanistycznych mogą znaleźć zatrudnienie to Human Resources, Public Relations, administracja, obsługa klienta, sprzedaż, czy marketing.

Ale humanistów spotykamy także gdzie indziej. Na przykład, w mediach. Dziennikarstwo poszerza pole do działania, zatem pracując w tym obszarze można pisać artykuły do gazety bądź portali internetowych, tworzyć audycje radiowe i telewizyjne, prowadzić cieszącego się popularnością bloga lub vloga, czy też zostać reporterem serwisu informacyjnego.

Z mediów niedaleko jest do pracy rzecznika prasowego, czy copywritera- a w tych zawodach humaniści także mogliby się świetnie odnaleźć. Inną opcją jest oczywiście zatrudnienie w szkolnictwie i podjęcie pracy w roli nauczyciela i rozwijanie zainteresowań wśród nowych pokoleń. Wystarczy spojrzeć na serwisy internetowe z ofertami pracy, by przekonać się, jak wiele różnych firm poszukuje pracowników o wymienionych wyżej cechach i umiejętnościach.

POZOSTAŁE UCZELNIE W CZĘSTOCHOWIE NA KTÓRYCH SĄ STUDIA HUMANISTYCZNE

MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 


UNIWERSYTET HUMANISTYCZNO PRZYRODNICZY W CZĘSTOCHOWIE STUDIA HUMANISTYCZNE

Wydział Filologiczno- Historyczny:

 • Dziennikarstwo i kultura mediów;
 • Filozofia;
 • Filologia angielska;
 • Filologia germańska;
 • Filologia polska;
 • Historia;
 • Kultura w mediach i komunikacji;
 • Kulturoznawstwo europejskie;
 • Politologia.

dowiedz się więcej 


POLITECHNIKA CZĘSTOCHOWSKA STUDIA HUMANISTYCZNE

Wydział Zarządzania:

 • Filologia;
 • Angielski język w biznesie.

dowiedz się więcej 

 


AKADEMIA POLONIJNA W CZĘSTOCHOWIE STUDIA HUMANISTYCZNE

 • Angielski w biznesie i turystyce;
 • Nauczyciel języków obcych;
 • Tłumacz interdyscyplinarny.

 


WYŻSZA SZKOŁA LINGWISTYCZNA W CZĘSTOCHOWIE STUDIA HUMANISTYCZNE

 • Filologia angielska;
 • Filologia germańska.

 

 


TEMATY POWIĄZANE

 

Jakie studia humanistyczne wybrać

 

Komentarze (0)