Studia inżynierskie Katowice

Studia inżynierskie Katowice

Studia inżynierskie Katowice

Największy wybór studiów

inżynierskich w Katowicach

Odkryj kierunki inżynierskie i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Studia inżynierskie Katowice | woj. śląskie

Studia inżynierskie w Katowicach i woj. śląskim to studia, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3,5 roku (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera lub magistra inżyniera).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym). Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

POPULARNE KIERUNKI W KATOWICACH I WOJ. ŚLĄSKIM POLECANE DLA CIEBIE

POKAŻ WSZYSTKIE

zobacz, na jakich uczelniach w Katowicach i woj. śląskim są Studia inżynierskie

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Politechnika Śląska w Gliwicach

Politechnika Śląska w Gliwicach

Politechnika Śląska w Gliwicach

Kierunki studiów: 63

Studia podyplomowe: 34

Kierunki inżynierskie i techniczne
architektura
automatic control and robotics
automatyka i informatyka przemysłowa

POKAŻ WIĘCEJ

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA - KIERUNKI INŻYNIERSKIE I TECHNICZNE W KATOWICACH I WOJ. ŚLĄSKIM

SORTOWANIE:
A
B
C
D
E
F
H
I
J
K
L
M
N
O
P
Q
R
S
T
U
W
Z
Ź
Rozwiń

KIERUNKI INŻYNIERSKIE I TECHNICZNE W KATOWICACH I WOJ. ŚLĄSKIM

Rozwiń

Rekrutacja i wymagania na studia inżynierskie w Katowicach i Gliwicach

Aby otrzymać upragniony indeks i rozpocząć studia inżynierskie należy przystąpić do, dobrze znanego, konkursu świadectw. A jakie przedmioty zdawać na maturze? Fundamentem są przedmioty ścisłe, zatem króluje matematyka, fizyka, chemia. Naturalnie, nie powinniśmy zapominać o języku obcym. Przyda się nam nie tylko na studiach, ale także w późniejszej karierze zawodowej.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Studia inżynierskie niestacjonarne w Katowicach

Studia inżynierskie charakteryzują się bogactwem dyscyplin i szerokim wachlarzem specjalizacji. Patrząc na ofertę tego rodzaju kształcenia w Katowicach można te słowa potwierdzić. Studia inżynierskie należą również do tych, w których najczęściej występują kierunki realizowane w formie niestacjonarnej. Chcąc podjąć niestacjonarne studia inżynierskie w Katowicach należy dokonać wyboru spośród szerokiej gamy dyscyplin.

Na przyszłych studentów czeka Budownictwo, Inżynieria biomedyczna, Elektronika i telekomunikacja oraz wiele innych kierunków o przyszłościowym charakterze. Z racji tego jak wiele kierunków dostępnych jest w formule niestacjonarnej od razu można stwierdzić, że absolutnie możliwe jest przebycie drogi w stronę tytułu inżyniera na studiach innych niż dzienne. Zaznaczyć jednak trzeba, że mówiąc o inżynierskich studiach niestacjonarnych należy mieć na myśli głównie studia zaoczne, gdyż forma wieczorowa albo zajmuje niewielki procent całej przestrzeni dydaktycznej albo nie występuje w ogóle.

Studia zaoczne posiadają kilka cech charakterystycznych. W uczelniach publicznych są studiami płatnymi. Ich koszt nie jest stały i różni się w zależności od uczelni, wydziału i konkretnego kierunku. Co jeszcze? Zajęcia odbywają się weekendy, w ramach tzw. zjazdów, zatem studenci nie mogą zaprzątać sobie głowy sobotnimi spotkaniami towarzyskimi.

Nauka trwa dosłownie od rana do wieczora. Ale nauka w trybie zaocznym ma poważną zaletę. W tygodniu, czyli w dniach wolnych od zajęć można podjąć pracę, aby nie tylko zabić czas wyczekiwania na kolejne wykłady, ale także po to, aby podreperować studencki budżet.

czytaj dalej studia inżynierskie niestacjonarne (zaoczne) w Katowicach i woj. śląskim

POPULARNE KIERUNKI NIESTACJONARNE W KATOWICACH I WOJ. ŚLĄSKIMPOLECANE DLA CIEBIE

STUDIA INŻYNIERSKIE W KATOWICACH I WOJ. ŚLĄSKIM - PODYPLOMOWE

A
B
G
I
K
L
M
P
R
S
T
Rozwiń

Jak wyglądają studia inżynierskie w Katowicach i woj. śląskim?

Studia inżynierskie to pewna inwestycja i przepis na zawodowy sukces. W XXI wieku zapotrzebowanie na wykwalifikowanych inżynierów nie maleje, a obszar ich specjalności poszerza się. Jeśli chcesz rozpocząć właśnie takie studia, to skieruj swoją uwagę na Gliwice i Katowice.

Studia inżynierskie w Katowicach i Gliwicach to pogłębianie istotnej wiedzy, w ważnym dla kraju regionie, jakim jest Górny Śląsk. Studia w tych miastach to także fantastyczna okazja do poznania ciekawej historii, kultury i architektury, począwszy od katowickiego Nikiszowca, przez legendarny Spodek, na gliwickim Zamku Piastowskim kończąc.

Studia inżynierskie w Katowicach i Gliwicach to wiele różnorodnych dyscyplin, realizowanych przez uczelnie publiczne i niepubliczne. Zdecydowanym liderem w zakresie oferty studiów inżynierskich jest Politechnika Śląska. Kierunki inżynierskie od wielu lat cieszą się niesłabnącą popularnością. Dlaczego? Dają konkretny zawód, konkretne umiejętności i co równie ważne, wciąż poszukiwane na rynku pracy. 

Wraz z ukończeniem studiów zostaje się specjalistą w danej dziedzinie; budownictwa podziemnego, elektroniki i telekomunikacji, czy mechaniki i budowy maszyn. Zatem, do inżynierów świat należy i dlatego oferta kształcenia studiów inżynierskich ulega zmianom tak, by zapewnić absolwentom najlepszy start w życie zawodowe. Wybierz studia inżynierskie w Katowicach i Gliwicach. Tutaj na pewno znajdziesz coś dla siebie. 

 

Studia inżynierskie w Katowicach i woj. śląskim możemy podzielić na:

 

1. Typ:

 • Studia I stopnia (inżynierskie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Nim będziesz mógł posługiwać się mianem inżyniera, rozpoczniesz swoją przygodę z kształceniem wyższym od wyboru jednego z kierunków pierwszego stopnia. W przypadku kierunków inżynierskich, twoja nauka będzie trwała siedem semestrów, co w praktyce da trzy i pół roku. Następnie z powodzeniem rozpoczniesz edukację na wybranych studiach magisterskich drugiego stopnia, trwających półtora roku, lub aplikujesz na jedne z kierunków podyplomowych, adresowanych również do absolwentów posiadających inne tytuły naukowe.

Studia inżynierskie, podobnie jak znaczną większość innych kierunków, możesz realizować dwojako – w ramach trybu stacjonarnego lub zaocznego. Studia dzienne są wybierane najczęściej przez osoby doceniające możliwość systematycznego i regularnego pogłębiania swoich kwalifikacji. Wybór kształcenia niestacjonarnego najczęściej jest podyktowany chęcią równoczesnej pracy w zawodzie. Wiąże się on z obowiązkiem uiszczania opłat w wysokości ustalonej przez daną uczelnię wyższą.

czytaj dalej studia w Katowicach i woj. śląskim

 

Kierunki studiów inżynierskich w Katowicach i woj. śląskim

Nie bez powodu kierunki inżynierskie w Katowicach i województwie śląskim cieszą się tak dużą popularnością. Są one bowiem nie tylko niezwykle interesujące, ale również pozwalają na zdobycie cennych na współczesnym, międzynarodowym rynku pracy kompetencji. Jeżeli zdecydujesz się studiować jeden z kierunków inżynierskich właśnie w województwie śląskim, będziesz miał do wyboru wiele atrakcyjnych propozycji.

Wśród nich znajdziesz zarówno te najbardziej powszechne, jak na przykład mechatronikę, grafikę czy automatykę i robotykę, ale również zyskasz możliwość aplikacji na bardziej nietypowe studia, wyróżniające się interdyscyplinarnością. Doskonałym przykładem takich kierunków będą anglojęzyczne computer science czy materials science and engineering, a także interesująca mikro i nanotechnologia oraz inżynieria biomedyczna. Wybierz mądrze, a z pewnością osiągniesz każdy z wyznaczonych celów.

 

Kierunki studiów inżynierskich w Katowicach i woj. śląskim

 • Computer science
 • Inżynieria biomedyczna
 • Inżynieria materiałowa
 • Mechatronika
 • Automatyka i robotyka
 • Inżynieria zarządzania
 • Grafika
 • Mikro i nanotechnologia
 • Materials science and engineering
 • Power engineering

czytaj dalej kierunki studiów w Katowicach i woj. śląskim

 

Gdzie studiować kierunki inżynierskie w Katowicach i woj. śląskim

Kierunki inżynierskie w Katowicach i województwie śląskim możesz realizować na pięciu różnych uczelniach wyższych, z których każda wyróżnia się wieloma zaletami. Wszystkie placówki usytuowane na Śląsku starają się iść z duchem czasu poprzez proponowanie takiego programu edukacji, który będzie odpowiadał zarówno na potrzeby i zainteresowania potencjalnych kandydatów, jak i zapotrzebowanie współczesnego rynku pracy.

Uniwersytet Śląski w Katowicach oraz Politechnika Śląska w Gliwicach są uczelniami publicznymi z wieloletnią tradycją akademicką. Wybierając kierunki inżynierskie na pierwszej z nich, wybierasz jednocześnie bardziej teoretyczne przygotowanie do pełnienia przyszłych ról zawodowych. Politechnika Śląska jest uczelnią techniczną, której program jest wprost idealny dla osób dążących do poszerzania umiejętności ścisłych w sposób praktyczny.

Na szczególną uwagę zasługują również pozostałe placówki prywatne. Dzięki nim zrealizujesz wiele ciekawych kierunków inżynierskich, jednak powinieneś pamiętać o obowiązku uiszczania regularnych opłat za czesne.

 

Uczelnie w Katowicach i woj. śląskim, na których możesz studiować kierunki inżynierskie:

 • Uniwersytet Śląski w Katowicach
 • Politechnika Śląska w Gliwicach
 • Wyższa Szkoła Bankowa w Chorzowie
 • Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach
 • Wyższa Szkoła Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach
czytaj dalej uczelnie w Katowicach i woj. śląskim

 

 

Jakie studia inżynierskie w Katowicach i woj. śląskim wybrać, aby mieć dobrą pracę

Każdy, kto choć odrobinę zagłębiał się w aktualne tendencje na międzynarodowym rynku pracy, bez trudu mógł wysnuć wniosek, że inżynierowie są jedną z najlepiej opłacanych grup zawodowych, a zapotrzebowanie na nich nieustannie rośnie. W praktyce oznacza to, że absolwenci z łatwością gruntują swoją pozycję na rynku w wielu obszarach zawodowych. Czy istnieje jeden uniwersalny kierunek inżynierski, dzięki któremu studenci będą mieli zagwarantowaną satysfakcjonującą i bardzo dobrze płatną pracę? Samo pytanie na wstępie sugeruje odpowiedź – nie.

Współczesny rynek pracy ulega ciągłym zmianom. Ciężko przewidzieć, na jakich specjalistów zapotrzebowanie w ciągu najbliższych lat będzie największe. Z tego względu jako przyszły kandydat na studia inżynierskie powinieneś zastanowić się, co chciałbyś za ich sprawą osiągnąć. Czy zależy ci głównie na rozwijaniu własnych predyspozycji i kształceniu w ciekawym dla ciebie obszarze?

Czy też zależy ci na studiowaniu kierunku modnego, dopasowanego do aktualnych potrzeb rynkowych? Jeżeli należysz do pierwszej grupy, zastanów się nad posiadanymi mocnymi stronami, które mógłbyś doskonalić dzięki studiom. Osoby zaliczające się do drugiej grupy powinny zapoznać się z wiarygodnymi statystykami opisującymi wymagania pracodawców w danych obszarach zawodowych.

Pamiętaj, że największe szanse na odniesienie zawodowego sukcesu będą mieli ci, którzy posiadają unikalne kompetencje. Konkurencja na rynku pracy jest duża, nawet wśród inżynierów. Coraz więcej młodych ludzi postanawia kształcić się na studiach wyższych, przez co wiele miejsc pracy jest już zapełnionych.

Dlatego powinieneś zadbać o dynamiczny rozwój intelektualny, na przykład poprzez udział w praktykach, stażach, zajęciach pozauczelnianych czy zgłębianiu wiedzy i ćwiczeniu umiejętności w zaciszu domowym. Szeroki dostęp do różnorodnych źródeł naukowej wiedzy powinien ułatwić ci proces nabywania ponadprogramowych kompetencji.

 

Możliwe ścieżki twojej przyszłej kariery zawodowej to między innymi:

 • Mechatronik
 • Grafik
 • Nanotechnolog
 • Programista
 • Inspektor do spraw nadzoru budowlanego
 • Budowniczy
 • Inżynier środowiska
 • Kartograf
 • Geodeta

 

Różnorodność w zakresie specyfiki kierunków inżynierskich jest współmierna do różnorodności rozmaitych obszarów zawodowych, czekających na absolwentów. Każda praca może być dobrze płatna i przynosząca zadowalające zarobki, o ile jest wykonywana z prawdziwą pasją.

czytaj dalej jakie studia wybrać
 

Jak wybrać uczelnię wyższą w Katowicach i woj. śląskim

Kierunki inżynierskie w województwie śląskim cieszą się dość dużą popularnością przede wszystkim wśród osób, którym zależy na rozwijaniu bardzo cenionych przez pracodawców kompetencji. Jeżeli i ty planujesz wkrótce rozpocząć edukację w tym obszarze, będziesz miał do wyboru pięć różnych uczelni wyższych. Jak podjąć ostateczną decyzję, aby ta okazała się najbardziej satysfakcjonująca?

Tak naprawdę wszystko zależy od ciebie. Każdy z nas może mieć odmienną wizję przyszłości i całego procesu kształcenia. Podczas gdy jedni docenią zalety studiowania w placówkach publicznych, dla innych priorytetowe okaże się kształcenie na jednej z technicznych uczelni prywatnych. Nie bez znaczenia pozostaje również tryb nauki.

Chociaż większość kandydatów na studia decyduje się na wybór kształcenia stacjonarnego, wiele osób z dowolnych powodów wolałoby poszerzać kompetencje jedynie w weekendy, najczęściej co dwa lub trzy tygodnie. Jako przyszły student powinieneś zapoznać się z programem nauczania danej uczelni, a następnie wybrać taką, która najbardziej ci odpowiada.

czytaj dalej jak wybrać uczelnię
 

Czy warto iść na studia inżynierskie w Katowicach i woj. śląskim

Coraz więcej osób decyduje się na rozpoczęcie kształcenia wyższego. Współcześnie zauważamy bowiem ogromne zapotrzebowanie na wykwalifikowanych specjalistów, posiadających dyplom ukończenia studiów. Nie ulega wątpliwości, że studia inżynierskie są jednym z najbardziej prestiżowych, popularnych i gwarantujących najlepsze perspektywy na przyszłość.

Pomimo wielu zalet wynikających z realizowania różnorakich kierunków, posiadających w swojej siatce programowej przedmioty ścisłe i techniczne, bardzo liczne grono świeżo upieczonych maturzystów oraz uczniów szkół średnich zastanawia się, czy podjęcie kształcenia wyższego okaże się słuszne. 

Osoby, które posiadają wrodzony talent do bezproblemowego przyswajania wiedzy technicznej, a ponadto wykazują aspiracje do ciągłego rozwoju intelektualnego, kształtowania kompetencji pod okiem profesjonalistów i ostatecznie również chęć znalezienia dobrze płatnej pracy, mogą aplikować na studia inżynierskie w Katowicach i województwie śląskim.

Można znaleźć tam kilka uczelni o programie dopasowanym do współczesnego rynku pracy oraz zainteresowań samych kandydatów. Wysoka jakość kształcenia pozwoli ci osiągnąć sukces na wielu płaszczyznach. Niewątpliwą zaletą przemawiającą za rozpoczęciem bądź kontynuowaniem edukacji na inżynierskich studiach wyższych w Katowicach i województwie śląskim są atrakcyjne programy stypendialne, kierowane do ponadprzeciętnie uzdolnionych, ciekawe oferty stażowe i w zakresie praktyk, które możesz realizować odpłatnie jeszcze w momencie studiowania.

Wszyscy, którzy na bieżąco śledzą aktualne zapotrzebowanie na międzynarodowym rynku pracy, z łatwością dostrzegą, jak cenni są dla pracodawców wykształceni inżynierowie. To właśnie dzięki nim możliwy jest dynamiczny rozwój wielu gałęzi przemysłu, począwszy od informatycznego, przez transportowy i logistyczny, na farmaceutycznym i związanym z medycyną skończywszy. Nie ulega wątpliwości fakt, że studia inżynierskie w województwie śląskim mogą być wspaniałą przygodą, która zostanie zwieńczona szansą na pragmatyczne ukształtowanie swojej przyszłości.

czytaj dalej czy warto iść na studia

 

Praca po studiach inżynierskich w Katowicach i Gliwicach

Absolwent studiów inżynierskich to człowiek, przed którym stoją szerokie możliwości. Liczne kierunki i specjalizacje zapewniają intensywny rozwój i mocną podstawę do rozpoczęcia kariery zawodowej. A jest ona uzależniona od zgłębionej na studiach dziedziny. Na przykład, absolwenci kierunku Budownictwo posiadają wiedzę z zakresu projektowania, kierowania pracami budowlanymi, nadzoru budowlanego i inwestycyjnego, działalności techniczno- badawczej, a także projektowania obiektów budowlanych oraz ich utrzymania i modernizacji, jak również produkcji materiałów i elementów budowlanych.

Mogą zajmować się realizacją procesów budowlanych i systemów technologicznych, zarządzaniem w budownictwie lub proekologicznym rozwiązywaniem zagadnień budowlanych. Mogą również projektować i wykonywać liniowe budowle inżynierskie, układy komunikacyjne, czy infrastrukturę techniczną. Absolwenci kierunku Elektrotechnika przygotowani są do samodzielnego prowadzenia prac studialnych, projektowych, inżynierskich i organizacyjnych.

Mogą podjąć pracę w instytucjach naukowych, ale czekają na nich także miejsca pracy w energetyce. Absolwenci Mechatroniki mogą znaleźć zatrudnienie w interdyscyplinarnych zespołach rozwiązujących problemy związane z konstruowaniem, wytwarzaniem, eksploatacją, serwisowaniem i diagnozowaniem mechatronicznym maszyn i urządzeń.

Absolwenci Automatyki i robotyki przygotowani są do pracy w wielu dziedzinach, między innymi: w przemyśle chemicznym, przemyśle budowy maszyn, metalurgicznym, przetwórstwa materiałów, a także w przemyśle elektrotechnicznym i elektronicznym, spożywczym oraz ochrony środowiska.

Znajdą zatrudnienie w małych i średnich przedsiębiorstwach, jako inżynierowie z zakresu automatyki oraz technik decyzyjnych. W zależności od ukończonego kierunku oraz zgłębionej specjalności, absolwenci studiów inżynierskich w Katowicach i Gliwicach mają wiele możliwości znalezienia pracy.

POZOSTAŁE UCZELNIE W KATOWICACH I WOJ. ŚLĄSKIM NA KTÓRYCH SĄ STUDIA INŻYNIERSKIE I TECHNICZNE

WARTO TO WIEDZIEĆ

 


POLITECHNIKA ŚLĄSKA W GLIWICACH STUDIA INŻYNIERSKIE

Wydział Architektury:

 • Architektura.

dowiedz się więcej 

Wydział Automatyki, Elektroniki i Informatyki:

 • Automatyka i robotyka. Specjalności: Ogólna, Technologie informacyjne w automatyce i robotyce;
 • Biotechnologia. Specjalność: Bioinformatyka;
 • Elektronika i telekomunikacja;
 • Informatyka. Specjalności: Bazy danych, sieci i systemy komputerowe, Grafika komputerowa i oprogramowanie, Przemysłowe systemy informatyczne;
 • Teleinformatyka.

dowiedz się więcej 

Wydział Budownictwa:

 • Budownictwo. Specjalności: Budowlano- architektoniczna, Budownictwo drogowe, Inżynieria procesów budowlanych, Konstrukcje budowlane i inżynierskie;
 • Budownictwo podziemne.

dowiedz się więcej 

Wydział Chemiczny:

 • Biotechnologia. Specjalność: Biotechnologia przemysłowa;
 • Chemia. Specjalności: Bioanalityka, Chemia farmaceutyczna i kosmetyczna, Materiały i substancje specjalne;
 • Inżynieria procesowa i aparatura przemysłowa;
 • Technologia chemiczna. Specjalności: Technologia nieorganiczna i elektrochemia, Technologia chemiczna organiczna, Technologia polimerów i tworzyw sztucznych, Analityka w kontroli jakości i ochronie środowiska.

dowiedz się więcej 

Wydział Elektryczny:

 • Elektronika i telekomunikacja. Specjalność: Inżynieria systemów elektronicznych;
 • Elektrotechnika. Specjalność: Inżynieria elektryczna;
 • Energetyka. Specjalność: Energetyka prosumencka;
 • Informatyka. Specjalność: Informatyka w systemach elektrycznych;
 • Mechatronika. Specjalność: Zastosowanie mechatroniki w inżynierii elektrycznej.

dowiedz się więcej 

Wydział Górnictwa i Geologii:

 • Automatyka i informatyka przemysłowa;
 • Gospodarka surowcami mineralnymi;
 • Górnictwo i geologia. Specjalności: Elektrotechnika i automatyka w górnictwie, Budownictwo podziemne i ochrona powierzchni, Eksploatacja złóż i zagospodarowanie odpadów, Geodezja górnicza, Geologia górnicza i poszukiwawcza, Geologia inżynierska i geotechnika, Maszyny górnicze, budowlane i drogowe, Przeróbka kopalin stałych i marketing, Informatyka i zarządzanie w górnictwie;
 • Inżynieria bezpieczeństwa. Specjalności: Technika i organizacja bezpieczeństwa i higieny pracy, Inżynieria ochrony i zarządzanie kryzysowe, Gospodarka wodna i zagrożenia powodziowe.

dowiedz się więcej 

Wydział Inżynierii Biomedycznej:

 • Inżynieria biomedyczna. Specjalności: Informatyka i aparatura medyczna, Inżynieria wyrobów medycznych.

dowiedz się więcej 

Wydział Inżynierii Materiałowej i Metalurgii:

 • Informatyka przemysłowa. Specjalności: Komputerowe systemy przemysłowe, Programowanie komputerów;
 • Inżynieria materiałowa. Specjalności: Kompozyty, recykling i przetwórstwo tworzyw sztucznych, Materiały konstrukcyjne, Obróbka cieplna i łączenia trwałe, Sterowanie procesów technologicznych, Ochrona antykorozyjna materiałów, Metody badań i ocena jakości wyrobów;
 • Inżynieria produkcji. Specjalności: Certyfikacja wyrobów w inżynierii produkcji, Inżynieria odwrotna, Lean enterpise;
 • Technologie metali. Specjalności: Technologie i materiały dla środków transportu, Ochrona środowiska w przemyśle, Spawalnictwo, Sterowanie procesów technologicznych;
 • Zarządzanie i inżynieria produkcji. Specjalności: Lean enterprise, Inżynieria produkcji, Zarządzanie przedsiębiorstwem.

dowiedz się więcej 

Wydział Inżynierii Środowiska i Energetyki:

 • Biotechnologia. Specjalności: Biogospodarka, Biotechnologia w ochronie środowiska;
 • Energetyka. Specjalności: Energetyka gazowa i rozproszona, Modernizacja instalacji energetycznych, Procesy i systemy energetyczne, Źródła odnawialne i nowoczesne technologie energetyczne;
 • Inżynieria bezpieczeństwa. Specjalności: Bezpieczeństwo technologii, procesów i maszyn, Higiena i bezpieczeństwo pracy, Inżynieria bezpieczeństwa;
 • Inżynieria środowiska. Specjalność: Gospodarka odpadami, Inżynieria środowiska oraz czyste technologie w energetyce i motoryzacji, Ogrzewnictwo, wentylacja, klimatyzacja i ochrona powietrza, Technologia wody, ścieków i gleby, Wodociągi i kanalizacja;
 • Mechanik i budowa maszyn. Specjalności: Chłodnictwo i klimatyzacja, Maszyny i urządzenia energetyczne, Technika samochodowa;
 • Monitoring i zarządzanie środowiskiem.

dowiedz się więcej 

Wydział Matematyki Stosowanej:

 • Informatyka. Specjalności: Multimedia, Programowanie Internetu, Programowanie urządzeń mobilnych, Przetwarzanie i ochrona informacji, Sieci komputerowe: bezpieczeństwo i zarządzanie;
 • Matematyka. Specjalności: Matematyka finansowa, Matematyka informatyczna, Matematyka stosowana.

dowiedz się więcej 

Wydział Mechaniczny Technologiczny:

 • Automatyka i robotyka;
 • Informatyka stosowana z komputerową nauką o materiałach. Specjalności: Komputerowe wspomaganie procesów materiałowych, Projektowanie materiałowe;
 • Inżynieria materiałowa. Specjalności: Inżynieria stomatologiczna, Inżynieria powierzchni, Automatyzacja i robotyzacja, Inżynieria zarządzania;
 • Mechanika i budowa maszyn;
 • Mechatronika;
 • Nanotechnologia i technologie procesów materiałowych. Specjalności: Nanotechnologia, Badania materiałoznawcze;
 • Zarządzanie i inżynieria produkcji.

dowiedz się więcej 

Wydział Organizacji i Zarządzania:

 • Logistyka. Specjalności: Zarządzanie łańcuchem dostaw, Logistyka przedsiębiorstw przemysłowych;
 • Zarządzanie i inżynieria produkcji. Specjalności: Zarządzanie systemami produkcyjnymi, Zarządzanie jakością, środowiskiem i bezpieczeństwem w inżynierii produkcji.

dowiedz się więcej 

Wydział Transportu:

 • Transport. Specjalności: Eksploatacja pojazdów samochodowych, Eksploatacja pojazdów szynowych, Transport przemysłowy, Logistyka transportu, Inżynieria ruchu, Techniki i zarządzanie w transporcie samochodowym, Nawigacja powietrzna, Mechanika i eksploatacja lotnicza;
 • Transport kolejowy. Specjalności: Budowa i eksploatacja pojazdów szynowych, Inżynieria bezpieczeństwa w transporcie kolejowym, Projektowanie i utrzymanie infrastruktury transportu kolejowego.

dowiedz się więcej 

 


WYŻSZA SZKOŁA TECHNICZNA W KATOWICACH STUDIA INŻYNIERSKIE

Wydział Architektury, Budownictwa i Sztuk stosowanych:

 • Architektura;
 • Budownictwo. Specjalności: Budownictwo mieszkaniowe, Nieruchomości, Drogi i autostrady, Renowacja i modernizacja, Zarządzanie inwestycjami, Drogi kolejowe, Systemy inteligentnego budynku;
 • Gospodarka przestrzenna. Specjalności: Inwestycje i nieruchomości, Transport i komunikacja, Projektowanie krajobrazu;
 • Informatyka. Specjalności: Zarządzanie projektami IT, Sieciowe systemy operacyjne i systemy baz danych w środowisku chmury, Programowanie gier i multimedia, Symulacje i modelowanie komputerowe w biomedycynie, Aplikacje mobilne i platformy internetowe, Tester oprogramowania, Business inteligence, Cyberbezpieczeństwo;
 • Mechatronika. Specjalności: Samochody elektryczne i hybrydowe, Inżynieria medyczna, Kontrola i sterowanie w budynkach inteligentnych, Systemy inteligentne, Mechatronika pojazdów, Automatyka i sterowanie, Mechatronika przemysłowa.

 


GÓRNOŚLĄSKA WYŻSZA SZKOŁA HANDLOWA IM. WOJCIECHA KORFANTEGO W KATOWICACH STUDIA INŻYNIERSKIE

Wydział Zarządzania:

 • Informatyka. Specjalności: Inżynieria infrastruktury sieciowej i systemów informatycznych, Inżynieria oprogramowania i baz danych, Informatyk śledczy w biznesie;
 • Logistyka. Specjalności: Logistyka transportu, Logistyka produkcji, Logistyka procesów magazynowych.

 


UNIWERSYTET EKONOMICZNY W KATOWICACH STUDIA INŻYNIERSKIE

Wydział Ekonomii:

 • Logistyka. Specjalności: Transport w systemach logistycznych, Ekologistyka, Telematyka transportu i logistyki.

dowiedz się więcej 

 


WYŻSZA SZKOŁA TECHNOLOGII INFORMATYCZNYCH W KATOWICACH STUDIA INŻYNIERSKIE

 • Informatyka. Specjalności: Mechatronika i robotyka, Inżynieria oprogramowania, Technologie internetowe i sieci komputerowe, Grafika komputerowa i budowa multimedialnych serwisów internetowych.

 TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)