Jak wybrać odpowiednie studia? Z pomocą przychodzą specjaliści UAM

Jak wybrać odpowiednie studia? Z pomocą przychodzą specjaliści UAM

Studia Poznań - Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

30.04.2022

Jak wybrać odpowiednie studia? Z pomocą przychodzą specjaliści UAM

Matury to okres nie tylko intensywnego wysiłku. To także okres, w którym podejmuje się decyzje związane z dalszym kształceniem, a co za tym idzie – zawodową przyszłością. Czy wybór odpowiednich studiów może być zadaniem trudniejszym od zaliczenia maturalnych egzaminów?

Do tegorocznych egzaminów maturalnych przystąpi blisko 290 tysięcy uczniów. Część z nich ma już bliżej określone plany dotyczące dalszej drogi oraz pomysły na to, jakie kierunki studiów wybierze. Jednak niemała część abiturientów dopiero teraz zastanawia się nad swoją edukacyjną przyszłością i poszukuje odpowiedzi na wiele pytań. Które studia będą najlepsze? Czy dokonany wybór jest słuszny?

Naturalnie, każdy może mieć wątpliwości. Na szczęście, można spotkać na swojej drodze specjalistów, którzy udzielą odpowiedzi na każde pytanie, rozwieją wątpliwości, doradzą, utwierdzą w przekonaniu o trafności wyboru studiów. Tymi specjalistami są pracownicy Biura Karier Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Biuro Karier UAM zajmuje się wspieraniem studentów w poszukiwaniu i zdobywaniu pracy. Biuro, w którym pracują certyfikowane doradczynie zawodowe, doradza, ukierunkowuje oraz przede wszystkim wspiera młodych ludzi w ich wyborach. A w jaki sposób pomaga maturzystom? Aby pomóc tym osobom, które jeszcze nie dokonały wyboru studiów powstał cykl filmów dedykowanych kandydatom. To poradniki, opracowywane przez Dorotę Pisulę- specjalistkę Biura Karier UAM, która w przystępny sposób podpowiada, jak zdecydować się na studia, które przyniosą satysfakcję, jak ocenić swoje predyspozycje, a także w jaki sposób odkryć w sobie talent.

W pierwszym odcinku maturzyści mogą lepiej poznać swoje potrzeby i oczekiwania. Dorota Pisula- doradca zawodowy Biura Karier UAM- podpowiada jak zrobić to w kilku skutecznych krokach. A jak zrealizować cele? Po odkryciu swoich słabych i mocnych stron oraz wielu, nierzadko ukrytych talentów i umiejętności, warto postępować stosując metodę kilku kroków, o której również można dowiedzieć się z opublikowanych materiałów wideo.

Materiały wideo dostępne są na profilu uczelni w serwisie YouTube.

 

 

Komentarze (0)