Elektromobilność – nowy kierunek na Politechnice Rzeszowskiej

Elektromobilność – nowy kierunek na Politechnice Rzeszowskiej

Studia Rzeszów - Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza

Studia Rzeszów - Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza

Elektromobilność – nowy kierunek na Politechnice Rzeszowskiej

Elektromobilność to nowy kierunek w ofercie Politechniki Rzeszowskiej. Ta propozycja kształcenia ma charakter interdyscyplinarny i łączący w sobie zdobycze z różnorodnych nauk ścisłych, a w tym matematyki, informatyki czy nawet fizyki i chemii.

 

Kandydaci, którzy wybiorą elektromobilność, kształcić się będą przez 3,5 roku na studiach I stopnia. Studenci otrzymają rozległą wiedzę między innymi z zakresu:

  • napędów elektrycznych;

  • efektywnego przetwarzania energii w układach energoelektronicznych;

  • sterownia i regulacji w pojazdach

  • elektrycznych, metody sztucznej inteligencji w pojazdach autonomicznych;

  • zasad dystrybucji energii do zasilania pojazdów.

Zwieńczeniem ich nauki będzie otrzymanie tytułu zawodowego inżyniera.

 

W programie kształcenia znalazły się przede wszystkim ćwiczenia praktyczne oraz zajęcia realizowane w formie projektowej. Celem studiów jest bowiem wyposażenie studentów w umiejętności związane z projektowaniem układów energoelektronicznych czy wykorzystywaniem i eksploatowaniem układów magazynowania energii elektrycznej.

Absolwenci elekromobilności dysponują kwalifikacjami, idealnie wpisującymi się w idee współczesnego przemysłu motoryzacyjnego, który nie przechodzi obojętnie obok pojazdów elektrycznych i hybrydowych. Po zakończeniu kształcenia inżynierowie nie tylko potrafią projektować napędy elektryczne, lecz także wiedzą, jak wykorzystywać narzędzia informatyczne w tym obszarze.

Pomyślne ukończenie nauki pozwoli znaleźć zatrudnienie w niemal każdej gałęzi przemysłu związanej z produkcją pojazdów elektrycznych i hybrydowych. Absolwenci mogą rozwijać się zawodowo w przedsiębiorstwach serwisu i eksploatacji pojazdów elektrycznych oraz infrastruktury dla elektromobilności. Czekać na nich będą również biura konstrukcyjne i projektowe i różnorodne firmy związane z montażem, produkcją i handlem bateriami elektrycznymi.

 

dowiedz się więcej https://rekrutacja.prz.edu.pl/

 

Komentarze (0)