KUL rekrutuje

KUL rekrutuje

Studia Lublin - Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II

Studia Lublin - Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II

KUL rekrutuje

Katolicki Uniwersytet Lubelski uruchomił rekrutację! Kandydaci mogą wybierać spośród 50 kierunków. Czekają studia I oraz II stopnia, a także jednolite magisterskie. W tym roku akademickim studenci KUL będą mogli rozpocząć swoją przygodę akademicką z nowymi propozycjami kształcenia takimi jak położnictwo, dietetyka czy kryminologia.

Hasło towarzyszące tegorocznej kampanii rekrutacyjnej to „Wspólnota wiedzy – Razem ku mądrości”. Ta myśl odzwierciedla misję uczelni i chęć przekazywania wiedzy studentom w poczuciu, że są oni ważną częścią wspólnoty KUL. Każdy, kto rozpocznie kształcenie na tej uczelni, kształcić się będzie w oparciu o wartości związane nie tylko z wiedzą, lecz także mądrością i prawdą. Na KUL tradycja łączy się bowiem z nowoczesnością.

Rekrutacja na studia I stopnia i jednolite magisterskie potrwa do 8 lipca br. Przyszli kandydaci na studia II będą mogli brać udział w kwalifikacjach do 15 lipca br. Nabór wolny rozpocznie się 21 lipca.

W marcu trwał I etap rejestracji cudzoziemców spoza UE na studia w języku angielskim. W systemie zostało zarejestrowanych 900 kandydatów – między innymi z Afryki, Rosji, Indonezji, Turcji czy USA. Kandydaci z Polski oraz z krajów UE w rekrutacji na studia anglojęzyczne wezmą udział od 5 maja do 8 lipca.

Nabór do szkoły doktorskiej KUL rozpocznie się z kolei 28 lipca i potrwa do 29 sierpnia br. W ofercie jest 11 dyscyplin.

Katolicki Uniwersytet Lubelski to jeden z najstarszych polskich uniwersytetów. To również najważniejszy ośrodek myśli katolickiej. Uczelnia kształci ponad 10 tysięcy osób. Czekają na nich programy kształcenia umożliwiające międzynarodowe wyjazdy, koła naukowe i organizacje studenckie. Ten lubelski ośrodek akademicki oferuje także programy dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych przygotowywane w KUL CAN - Centrum Aktywizacji Osób z Niepełnosprawnością.

 

dowiedz się więcej http://kandydat.kul.pl/

 

Komentarze (0)