WUMed. Nowy rok akademicki- nowe możliwości

WUMed. Nowy rok akademicki- nowe możliwości

Studia Warszawa - Warszawska Uczelnia Medyczna im. Tadeusza Koźluka w Warszawie

Studia Warszawa - Warszawska Uczelnia Medyczna im. Tadeusza Koźluka w Warszawie

WUMed. Nowy rok akademicki- nowe możliwości

Już niedługo Warszawska Uczelnia Medyczna rozpocznie kolejny rok akademicki. Trwają ostatnie zapisy na studia oraz prace modernizacyjne w specjalistycznych pracowniach.

Warszawska Uczelnia Medyczna jest najstarszą uczelnią niepubliczną w Polsce, kształcącą studentów od trzydziestu lat i łączącą tradycję z nowoczesnymi technologiami i metodami nauczania. Uczelnia realizuje kształcenie na studiach licencjackich, inżynierskich, magisterskich oraz jednolitych magisterskich, a w bogatej ofercie edukacyjnej znajdują się takie kierunki jak: Pielęgniarstwo, Kosmetologia, Dietetyka, Fizjoterapia, Informatyka, Administracja. Studia prowadzone są w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym.

Wychodząc naprzeciw dużemu zainteresowaniu maturzystów kierunkami medycznymi, Warszawska Uczelnia Medyczna wprowadzi do swojej oferty nowe kierunki, a będą to: Położnictwo i Ratownictwo medyczne. Tymczasem, prowadzi ostatnie nabory na cieszące się niesłabnącą popularnością kierunki. Jakie są to kierunki?

 

Pielęgniarstwo

Zawód pielęgniarki zyskał nowy wymiar i rangę. Jest profesją w pełni samodzielną. Studia pielęgniarskie przygotowują do pracy w różnych sektorach rynku medycznego: w publicznych i niepublicznych zakładach opieki zdrowotnej na stanowiskach kierowniczych, w administracji państwowej i samorządowej, w instytucjach oświatowych, a także jako przedsiębiorca prowadzący własną działalność gospodarczą. Warto też podkreślić, że zawód ten coraz częściej wybierany jest przez mężczyzn. – mówi dr Krystyna Seliga, koordynator kierunku Pielęgniarstwo oraz Kształcenia Podyplomowego Pielęgniarek i Położnych WUMed.

 

Kosmetologia

Koncentrujemy się na zajęciach praktycznych. Do dyspozycji studentów oddajemy w pełni wyposażone pracownie do nauki zawodu kosmetologa. Cechuje nas elastyczność i kompleksowość. Część zajęć teoretycznych realizujemy w formie e-learningu. Wspieramy studentów, ułatwiając im łączenie nauki z rozwojem kariery zawodowej. Po studiach w WUMed absolwenci będą przygotowani do pracy zarówno w gabinetach kosmetycznych o pełnym zakresie świadczonych usług, jak i w studiach wizażu, ośrodkach SPA i gabinetach medycyny estetycznej.- informuje dr Aneta Kondrzycka – Dąda, koordynatorka kierunku Kosmetologia.

 

Fizjoterapia

Fizjoterapia ma już duże znaczenie w medycynie, a w miarę poszerzania dostępności, można wykorzystać jej działania profilaktyczne, a przez to poprawić poziom zdrowia społeczeństwa. Sytuacja pandemii pokazała nam także szersze niż popularnie rozumiane, zastosowanie rehabilitacji. Fizjoterapeuci pomagają po przebyciu COVID-19, m.in. we wzmocnienie mięśni oddechowych i poprawie pojemności oddechowej płuc. Wszystkich zainteresowanych podjęciem studiów na kierunku Fizjoterapia zachęcam do tego jako praktyk z wieloletnim doświadczeniem. Oprócz różnych możliwości zatrudnienia praktykowanie fizjoterapii daje także wiele satysfakcji. - dodaje Andrzej Tobolski.

 

Dietetyka

Duży nacisk kładziemy na praktykę. Dysponujemy odpowiednio wyposażonymi pracowniami umiejętności przyszłego dietetyka oraz zapewniamy praktyki we współpracujących z nami placówkami. W trakcie nauki studenci mają do wyboru specjalności.: poradnictwo żywieniowe, psychodietetyka, dietetyka kliniczna i dietetyka w sporcie. – mówi dr Joanna Skubis – Zegadło, koordynatorka kierunku Dietetyka.

 

Informatyka

Jest coraz większa potrzeba oraz zainteresowanie informatycznymi rozwiązaniami stosowanymi w medycynie. W WUMed możliwe jest zdobycie takiej wiedzy i umiejętności. Sytuacja   pandemii uwypukliła konieczność jak najszybszego wprowadzania nie tylko samych rozwiązań teleinformatycznych, ale także ich poznania, umiejętności korzystania z nich.  Na kierunku Informatyka, we współpracy z firmą Comarch Healthcare przygotowujemy studentów do pracy z wykorzystaniem najnowszych rozwiązań teleinformatycznych w medycynie. – zapewnia dr inż. Andrzej Góralski, koordynator kierunku Informatyka.

 

Administracja

Przygotowujemy specjalistów dedykowanych wyspecjalizowanym strukturom administracji. Wśród wykładowców tylko praktycy z wieloletnim doświadczeniem. Nowością, którą warto wykorzystać jest specjalizacja jak również studia podyplomowe Administracja w sytuacji masowych zagrożeń zdrowia. Osoby wybierające tę specjalizację mają możliwość uzyskania także dyplomu studiów podyplomowych o tym samym zakresie. – zachęca dr Thomas Gdesz, koordynator kierunku Administracja.

Na studentów czeka ponad 60 sal wykładowych, biblioteka, specjalistyczne pracownie pielęgniarskie, położnictwa, fizjoterapii, dietetyki, kosmetologii oraz laboratoria informatyczne. Ponadto, dla studentów studiów niestacjonarnych przygotowano miejsca hotelowe w specjalnej, niższej cenie.

Więcej szczegółów na stronie internetowej Warszawskiej Uczelni Medycznej.

 

Komentarze (0)