WSAiB w Gdyni zaprasza do gry!

WSAiB w Gdyni zaprasza do gry!

Studia Gdańsk | Gdynia | Sopot - Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni

Studia Gdańsk | Gdynia | Sopot - Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni

WSAiB w Gdyni zaprasza do gry!

W niedzielę, 12 września, odbędzie się wyjątkowa gra miejska poświęcona postaci Franciszki Cegielskiej. Na wydarzenie z pogranicza zabawy historycznej i detektywistycznej zaprasza Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu w Gdyni.

„Sekretna Gdynia Cegielskiej” to gra miejska, organizowana z okazji 75. rocznicy urodzin Franciszki Cegielskiej, która w latach 1990- 1998 pełniła funkcję prezydenta Gdyni. Dzięki zabawie skierowanej do wszystkich mieszkańców miasta, uczestnicy będą mogli zapoznać się ze zmianami, jakie zaszły w okresie Jej prezydentury, a także ze szczególnie ważnymi dla Niej miejscami. Ponadto, to niebywała okazja do przeniesienia się do barwnych lat 90 ubiegłego wieku.

Franciszka Cegielska może być dziś wielką inspiracją dla młodego pokolenia, które nie pamięta jej rządów. Łączyła serdeczne podejście do mieszkańców, wielką otwartość z niezłomną pracą, wykonała tytaniczną pracę u podstaw, aby rozwinąć Gdynię w prawdziwe Miasto z Morza i Marzeń po latach zaniedbań poprzedniego ustroju. Warto pamiętać o tym, jak zmieniła Gdynię!” - mówi Adam Labuhn, organizator gry z ramienia Wyższej Szkoły Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni.

Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 10:00, w siedzibie Wyższej Szkoły Administracji i Biznesu, przy ulicy Kieleckiej 7. Zabawa posiadać będzie charakter nielinearny, co oznacza, że punkty nie muszą być zaliczane chronologicznie. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny i nie ma ograniczeń wiekowych. Do udziału można zgłosić się indywidualnie, bądź rodzinnie, jednak należy pamiętać o ograniczonej ilości miejsc.

„Sekretna Gdynia Cegielskiej” to kolejna gra miejska przybliżająca istotną dla miasta postać. Wcześniej, dzięki Wyższej Szkole Administracji i Biznesu mieszkańcy Gdyni mieli okazję poznać miasto z perspektywy Tadeusza Wendy, Juliana Rummla, Antoniego Abrahama, Danuty Baduszkowej oraz Eugeniusza Kwiatkowskiego, patrona uczelni.

Partnerem imprezy są: Muzeum Miasta Gdyni, IX Liceum Ogólnokształcące im. Józefa Piłsudskiego w Gdyni oraz Zespół Szkolno- Przedszkolny nr 3 im. Franciszki Cegielskiej w Gdyni. Honorowym patronatem grę objęli Prezydent Miasta Gdyni dr Wojciech Szczurek oraz Przewodnicząca Rady Miasta Gdyni Joanna Zielińska. Zapisy do gry przyjmowane są pod adresem: kwiatkowski@wsaib.pl

Więcej szczegółów na stronie internetowej Wyższej Szkoły Administracji i Biznesu w Gdyni.

 

Komentarze (0)