MEWy w Akademii Morskiej w Szczecinie. Leć z pomysłem!

MEWy w Akademii Morskiej w Szczecinie. Leć z pomysłem!

Studia Szczecin - Akademia Morska w Szczecinie

Studia Szczecin - Akademia Morska w Szczecinie

MEWy w Akademii Morskiej w Szczecinie. Leć z pomysłem!

Akademia Morska w Szczecinie oraz Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego zapraszają do udziału w autorskim projekcie, dotyczącym pozyskiwania energii ze źródeł odnawialnych.

 

Idea konkursu

To już druga edycja międzynarodowego konkursu MEWy- „Trendy i wizje rozwojowe morskich elektrowni wiatrowych”, którego celem jest zebranie nawet najbardziej nowatorskich pomysłów na temat wykorzystywania technologii i pozyskiwania energii z morskich farm wiatrowych. Projekt skierowany jest do uczniów, studentów oraz doktorantów, których zadaniem jest przedstawienie w formie prezentacji własnego spojrzenia na tematykę rozwoju morskiej energetyki wiatrowej.

 

Jak wziąć udział?

Udział w konkursie można wziąć zespołowo bądź indywidualnie. Praca konkursowa powinna mieć formę prezentacji składającej się z maksymalnie 10 slajdów, bądź trwającej nie więcej niż 10 minut. Wybrane projekty przejdą do kolejnego etapu, polegającego na prezentacji pomysłu przed komisją. Co ważne, do zagadnienia można podejść od dowolnej strony: od projektowania i eksploatacji farm wiatrowych, przez problemy związane z ekologią, po automatykę, diagnostykę, czy biologię morza. Uczniowie startujący w konkursie mogą przedstawić pomysły w języku polskim bądź języku angielskim, natomiast studenci i doktoranci muszą przygotować prezentację w języku angielskim.

 

Nagrody

Nagrodami w tegorocznej edycji MEWy są: w kategorii uczniów szkół średnich - nagrody rzeczowe od Akademii Morskiej oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego, czyli między innymi: elektryczna hulajnoga, smartfon, czy głośniki bezprzewodowe, natomiast w kategorii studentów i doktorantów - nagrody finansowe oraz rzeczowe od Akademii Morskiej i partnerów projektu. Ponadto, na wszystkich uczestników czekają nagrody od partnerów, a są nimi między innymi: udział w projektach stażowych, wizyty studyjne u przedstawicieli branży, czy spotkania z ekspertami.

 

Termin nadsyłania prac

Konkursowe projekty można zgłaszać do 22 października, na adres: konkurs@am.szczecin.pl. Drugi etap konkursu odbędzie się w dniach 8- 16 listopada, natomiast ogłoszenie wyników odbędzie się19 listopada 2021 roku.

Więcej informacji o konkursie na stronie internetowej Akademii Morskiej w Szczecinie: am.szczecin.pl

 

Komentarze (0)