Faces of America. UMCS zaprasza na konkurs!

Faces of America. UMCS zaprasza na konkurs!

Studia Lublin - Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie

27.01.2022

Faces of America. UMCS zaprasza na konkurs!

21 marca odbędzie się konkurs językowy „Faces of America”. To już siódma edycja wydarzenia adresowanego do uczniów szkół ponadpodstawowych.

Konkurs językowy „Faces of America” organizowany jest od 2015 roku, a jego głównym celem jest promowanie znajomości języka angielskiego oraz rozwijanie umiejętności językowych wśród uczniów szkół ponadpodstawowych, jak również popularyzowanie wiedzy na temat kultury amerykańskiej. Tegoroczna, siódma już edycja, skierowana jest do uczniów z całego kraju.

Konkurs ma charakter drużynowy i składa się z trzech etapów. Pierwszy z nich polega na przygotowaniu pracy konkursowej w formie eseju na jeden z trzech proponowanych tematów:

  • „Is America still the country of opportunity?”,
  • „What do foreigners love or hate about America?”,
  • „What is your view of the U.S.A in 2050?”.

W kolejnym etapie uczestnicy zmierzą się z testem gramatyczno- leksykalnym, natomiast do rozgrywki finałowej przystąpi pięć najlepszych zespołów, które wezmą udział w quizie kulturowym wzbogaconym o elementy multimedialne. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają oryginalne gadżety z logo UMCS oraz pamiątkowe dyplomy, natomiast na zwycięzców czekać będą cenne nagrody rzeczowe.

Prace konkursowe należy przesłać drogą mailową, na adres: konkurs.umcs@umcs.pl. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 11 lutego.

Więcej szczegółowych informacji na temat konkursu „Faces of America” można znaleźć na stronie internetowej Uniwersytetu Marii Curie- Skłodowskiej w Lublinie: umcs.pl

 

 

Komentarze (0)