Psychologia studia w Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu – rekrutacja 2024/2025

Psychologia studia w Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu – rekrutacja 2024/2025

Studia Poznań - Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

01.02.2024

Psychologia studia w Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu – rekrutacja 2024/2025

Psychologia jest kierunkiem, który stawia człowieka w centrum zainteresowania. Stanowi połączenie licznych zagadnień, reprezentujących przede wszystkim obszary nauk społecznych, humanistycznych, jak również nauk o zdrowiu.

Studia na kierunku psychologia w UAM
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia jednolite magisterskie
Czas trwania 5 lat (studia jednolite magisterskie)
Ważne terminy Harmonogram rekrutacji >

Studia na kierunku psychologia na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu to studia jednolite magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 5 lat (studia jednolite) i kończy się uzyskaniem dyplomu (magistra).

 

Program studiów i przedmioty

Psychologia to najpopularniejszy i najważniejszy kierunek reprezentujący studia psychologiczne. Jego bogaty program obejmuje zagadnienia dotyczące psychologii ogólnej, metodologii badań oraz biologicznych mechanizmów zachowania i psychopatologii, co oznacza że studenci zaznajamiają się między innymi z psychologią poznawczą, psychologią emocji i motywacji, psychologią osobowości, psychologią różnic indywidualnych, psychologią społeczną, jak również psychometrią i diagnozą psychologiczną.

W programie studiów na kierunku Psychologia znajdziesz takie przedmioty jak:

  • wprowadzenie do psychologii biologicznej,
  • psychologia stosowana: psychologia społeczna,
  • procesy poznawcze,
  • filozofia z elementami logiki,
  • doradztwo personalne,
  • metodologia ze statystyką,
  • podstawy pomocy psychologicznej,
  • psychologia rozwoju człowieka,
  • psychologia społeczna,
  • psychologia kryminalistyczna i kryminologiczna,
  • zdrowie publiczne,
  • diagnoza psychologiczna,
  • psychometria,
  • psychopatologia.

 

Program nauczania opracowany jest w taki sposób, aby pozyskać szeroką i złożoną wiedzę, między innymi z zakresu psychologii ogólnej, ale również duży nacisk położony jest na rozwijanie umiejętności niezbędnych do prowadzenia działań w zakresie udzielania wsparcia w sytuacjach krytycznych, prewencji i profilaktyki patologii społecznej, negocjacji, mediacji i rozwiązywania konfliktów między grupowych, czy badań selekcyjnych.

Studia psychologiczne, na czele z kierunkiem Psychologia mają przygotować do samodzielnego i zespołowego prowadzenia działań badawczych, diagnostycznych i do udzielania pomocy psychologicznej w rozwiązywaniu problemów pojawiających się w różnych obszarach życia jednostki i grup społecznych.

 

Sprawdź także:

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza kierunki studiów

Poznań kierunki studiów

 

Przykładowe specjalności:

Psychologia społeczna – specjalność nastawiona na zdobycie wiedzy i umiejętności między innymi w zakresie kształtowania relacji, sztuki porozumiewania się i rozwiązywania konfliktów.

Psychologia kliniczna człowieka dorosłego – specjalność, dzięki której można zgłębić zagadnienia dotyczące diagnostyki i terapii zaburzeń psychicznych oraz sposoby pracy z osobami dotkniętymi chorobami i zaburzeniami psychicznymi, somatycznymi i neurologicznymi.

 

Praca po studiach

Studia psychologiczne na kierunku Psychologia to bogata przestrzeń kształcenia, poruszająca różnorodne problemy. W zależności od wybranej ścieżki specjalizacyjnej studenci wyróżniają się znajomością podstaw teoretycznych wybranej dziedziny psychologii stosowanej, zdolnością krytycznego odniesienia się do badań klasycznych i współczesnych oraz umiejętnościami diagnostycznymi, jak również umiejętnościami pomagania w wybranym przez siebie obszarze wiedzy stosowanej.

Z pozyskanym wykształceniem absolwenci Psychologii będą mogli znaleźć zatrudnienie wszędzie tam, gdzie potrzebna jest wiedza psychologiczna, a także wrażliwość, empatia, umiejętność słuchania drugiego człowieka.

Absolwenci Psychologii mogą szukać zatrudnienia w takich miejscach jak:

  • poradnie psychologiczno- pedagogiczne,
  • ośrodki opiekuńczo- wychowawcze,
  • firmy szkoleniowe,
  • placówki oświatowe

 

Zasady rekrutacji

Podstawę kwalifikacji na kierunek Psychologia w Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu stanowi konkurs świadectw.

Informacje na temat rekrutacji znajdziesz tutaj

 

Studia w Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Na którą uczelnię można aplikować chcąc podjąć studia w Poznaniu? Jedną z nich jest Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, który może pochwalić się nie tylko bogatą ofertą edukacyjną, złożoną z 80 kierunków, lecz także wysokimi pozycjami w rankingach, jak również liczbą studentów, która niemal przekracza 35 tysięcy.

Komentarze (0)